jak wybrać prostownicę do włosów

Wybór prostownicy to nie lada wyzwanie dla wielu z nas – szczególnie tych, które prostują włosy każdego dnia i zależy im, aby ich kondycja nie pogorszyła się przez ten zabieg. Do wyboru mamy bardzo wiele prostownic w różnych wariantach cenowych i przeznaczonych do różnego typu włosów. Jak wybrać prostownicę do włosów, aby ta spełniała pokładane w niej nadzieje, a jednocześnie nie kosztowała majątku? Spróbujemy się tego dowiedzieć!

Jak wybrać prostownicę do włosów?

Po pierwsze: powłoka

Wybór odpowiedniej prostownicy należy zacząć od wyboru powłoki – to w gruncie rzeczy ona jest najważniejszym elementem tego sprzętu i to od niej zależy kondycja naszych włosów. Im gorszej jakości powłoka, tym nasze kosmyki dostają w kość bardziej. Popularne powłoki teflonowe, metalowe czy lustrzane są propozycjami z najniższej półki. Znacznie lepiej dla naszych włosów będzie, jeśli zdecydujemy się na prostownicę z powłoką ceramiczną, turmalinową lub diamentową – są nie tylko delikatniejsze dla włosów, ale i w dodatku bardziej trwałe.

Po drugie: temperatura

Włosom szkodzi w stylizacji przede wszystkim działanie wysokich temperatur – dlatego czytelna regulacja temperatury i możliwość jej ustawienia w prostownicach jest bardzo ważna. Najlepiej, jeśli prostownica wyposażona jest w czytelny wyświetlacz LED, a do tego ma możliwość samodzielnego ustawiania temperatury, najlepiej w skali kilkustopniowej. Pamiętaj, że do cienkich włosów fryzjerzy zalecają temperaturę 100-150 Cº, dla włosów normalnych 170 Cº, a grubych i gęstych do 200Cº. Nie wolno również zapominać o zabezpieczeniu włosów kosmetykiem termoochronnym. Więcej informacji na temat bezpiecznego prostowania włosów znajdziesz z naszym wpisie na temat termoochrony.

Po trzecie: wielkość płytek

Wielkość płytek dobiera się przede wszystkim do rodzaju włosów. Jeśli masz włosy cienkie i delikatne, wybierz prostownicę z wąskimi płytkami, najlepiej około 14 mm. Natomiast jeśli jesteś posiadaczką grubych i mocnych włosów sięgaj po te nawet do 40 mm. Wpłynie to na komfort użytkowania prostownicy i szybkość prostowania.

Jak wybrać prostownicę do włosów? Funkcje dodatkowe

Prostownica do włosów może mieć szereg dodatkowych funkcji i udogodnień, które warto wziąć pod uwagę, kiedy szykujemy się do zakupu nowego sprzętu. Ciekawą opcją jest np. jonizacja, która poprzez wytwarzanie jonów ujemnych pomaga w zamknięciu łusek włosów, sprawiając, że zabieg mniej im szkodzi. Wiele z nas nie wyobraża sobie również prostownicy bez możliwości korzystania z niej w trybie „na mokro”, czy bez dodatkowej pary wodnej, która korzystnie wpływa na wygląd ostateczny fryzury. Producenci idą jednak cały czas dalej, proponując swoim klientom dalsze udogodnienia, takie jak automatyczny wyłącznik (gratka dla zapominalskich!), obrotową końcówkę kabla czy dodatkowe opcje pozwalające np. na wykonywanie fal. Jest co wybierać?

Jak wybrać prostownicę do włosów? Najlepiej kierując się własnymi potrzebami – jakość tego sprzętu jest bardzo ważna i inwestycja w dobry model może tak naprawdę pozwolić nam oszczędzić – nawet najlepsze kosmetyki nie uratują bowiem włosów, które są źle traktowane. I to każdego dnia! Wybierz prostownicę mniej inwazyjną, szczególnie, jeśli prostowanie jest dla Ciebie jak mycie zębów. Naprawdę odczujesz różnicę.