jaką suszarkę do włosów wybrać

Suszarka do włosów to sprzęt, bez którego życia nie wyobraża sobie prawie żadna kobieta. I choć wizja suszenia włosów w promieniach słońca jest dla nas kusząca, zazwyczaj nawet w środku lata nie potrafimy obyć się bez naszej ukochanej suszarki. Dziś chcielibyśmy Wam doradzić, jak wybrać tą właściwą, najlepszą dla nas suszarkę do włosów. Czy kierować się marką, rodzajem włosów, a może zwracać uwagę na poszczególne parametry? A jeśli tak, to na jakie? Sprawdź naszą check listę, zanim wybierzesz Tą Jedyną.

Wielkość suszarki – nie bez znaczenia

Jeśli z suszarki korzystasz głównie w domowym zaciszu, wielkość nie ma dużego znaczenia, o ile nie jesteś właścicielką naprawdę miniaturowej łazienki. Dziewczyny, które regularnie podróżują, nie tylko po świecie, ale np. z domu rodzinnego do miasta, w którym studiują, powinny myśleć nad sprzętem jak najbardziej kompaktowym, który nie zajmie dużo miejsca w walizce i wygodnie się go przewozi. Alternatywą jest oczywiście zakup dwóch – domowej i podróżnej. Dla często podróżujących międzynarodowo przydatnym gadżetem może być również przełącznik napięcia.

Jaką suszarkę do włosów wybrać, kiedy dużo podróżujesz? Małą i poręczną lub zdecydować się na dwie sztuki – jedną do domu, a drugą turystyczną.

Jak często suszysz włosy?

Suszenie włosów jest zabiegiem, który negatywnie wpływa na ich kondycję. Jeśli włosy suszysz rzadko, a do tego jesteś szczęśliwą posiadaczką pięknych i lśniących pukli, nie masz dużego problemu – możesz wybrać najzwyklejszy model. Jednak jeśli suszysz włosy codziennie i masz z nimi problemy, warto przyjrzeć się poszczególnym parametrom. Jonizacja powietrza domyka łuskę włosa, przez co chroni je i sprawia, że są bardziej błyszczące. Chłodny nawiew, regulacja temperatury i siły daje nam wpływ na to, jaki powiew fundujemy swoim włosom – wiadomo, im wyższa temperatura, tym bardziej szkodzi.

Jaką suszarkę do włosów wybrać, kiedy często suszysz? Wyposażoną w jonizator i regulację temperatury nawiewu. Warto pomyśleć też o ceramicznej grzałce, która równomiernie nagrzewa włosy.

Z kim mieszkasz?

Nawyk codziennego porannego suszenia włosów przed pójściem do pracy czy na uczelnię może być czymś trudnym do zniesienia dla naszych współlokatorów czy rodziny. Dlatego jeśli mieszkasz z kimś o wrażliwym słuchu, a do tego wstajesz o niebotycznie wczesnej porze, cicha praca urządzenia jest czymś, na co powinnaś zwrócić uwagę. To oszczędzi Ci wiele nerwów.

Jaką suszarkę do włosów wybrać, kiedy z kimś mieszkasz? Taką, która ma jak najcichszą pracę. Najlepiej przetestować ją na miejscu w sklepie lub podpytać inne użytkowniczki.

Inne parametry, które mogą Ci się spodobać

Bardzo przydatne w suszarkach są wymienne nakładki (dyfuzor, koncentrator, nakładka prostująca), które zwiększają wygodę korzystania z urządzenia. Ważna może się okazać także długość kabla (może suszarka z automatycznym jego zwijaniem?), uchwyt, czy składana rączka. Wiele kobiet bardzo docenia również suszarki z rączką, która jest pokryta specjalną, antypoślizgową powłoką.

Jaką suszarkę do włosów wybrać – co mamy w Bea Beleza?

Suszarki do włosów HH Simonsen

Najwyższej jakości materiały, ergonomia i niska waga – suszarki HH Simonsen cieszą się ogromną popularnością w Bea Beleza. Są to sprzęty o dobrej mocy silnika (AC 2000 W), z nową technologią jonizacji i wskaźnikiem LED poziomu ustawień prędkości nawiewu i jego ciepła. Użytkowniczkom spodoba się również 3-metrowy kabel czy powierzchnia rączki pokryta gumą, która zapobiega wyślizgiwaniu się suszarki. Produkt dostępny w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych.

Suszarki do włosów Elchim

To bardzo dobre, włoskie suszarki stworzone z myślą o profesjonalistach i tych, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich włosów. Mają wszystko to, co powinna mieć suszarka porządnej jakości – świetną moc (2000-2400 Watt), tłumik zapewniający wyjątkowo cichą pracę, ceramiczny system jonizacji, wbudowany filtr, przycisk zimnego nawiewu powietrza czy ergonomiczny uchwyt. Wszystkie suszarki marki Elchim posiadają długowieczny silnik AC, dzięki któremu możemy cieszyć się nimi znacznie dłużej. W dodatku dostępne są w wielu różnych kolorach – każdy wybierze coś dla siebie.