Zdrowa skóra głowy

Wszyscy czekamy na wiosnę, komórki naszego ciała przede wszystkim! Skóra głowy potrzebuje jej szczególnie. Ogrzewane pomieszczenia, drastyczne skoki temperatur, tarcia wywołane noszeniem czapki czy zwiększona obecność smogu osadzającego się na skórze często prowadzą do nieprawidłowości w funkcjonowaniu jej komórek.

Skóra staje się zaczerwieniona, wysuszona, często się łuszczy. Utrzymujące się stany zapalne często prowadzą do wzmożonego wypadania włosów, szczególnie że w tym czasie jesteśmy narażeni na niedobory witamin oraz żelaza.

A więc zdrowa skóra głowy, to zdrowe i lśniące włosy!

Co robić? Jak pomóc swojej skórze głowy, aby cieszyć się piękną fryzurą?

Przede wszystkim nie czekaj, aż problem sam ustąpi. Udaj się do gabinetu trychologicznego lub salonu fryzjerskiego zajmującego się trychologią, w którym dokonasz analizy skóry głowy za pomocą mikrokamery, która niezwykle szczegółowo pokaże Tobie jej stan i pozwoli dobrać odpowiednie zabiegi.

Przede wszystkim peeling enzymatyczny!

To właśnie on oczyści skórę głowy z toksycznych substancji i przygotuję ją do przeprowadzenia kuracji, usprawniając przepływ aktywnych składników. Stosowanie peelingu pozwoli też usunąć martwy naskórek oraz nadmiar łoju. Wszystko to sprawi, że skóra zacznie oddychać na nowo, a procesy regeneracyjne nastąpią dużo szybciej.

Łagodny szampon dostosowany do Twoich potrzeb!

Nieważne czy masz skórę suchą i podrażnioną, przetłuszczającą się czy masz problem z łupieżem. Wybierz szampon, którego PH jest zbliżone do naturalnej bariery ochronnej skóry, czyli jest do 5,5. To bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania bariery hydro-lipidowej.

Wybierz szampon pozbawiony parabenów, silikonów, SLS oraz PPD. To właśnie te substancje są często odpowiedzialne za podrażnienia skóry, złuszczanie się oraz przetłuszczanie. Zawsze myj skórę głowy i włosy dwa razy. Pierwsze mycie usuwa część zanieczyszczeń, dopiero drugie mycie prawidłowo ją oczyszcza.

Na końcu zadbaj o włosy!

Tak jak szampon służy do mycia skóry głowy, pośrednio do mycia włosów, tak odżywki i maski przeznaczone są głównie do włosów.

Po okresie zimowym wybierz maskę nawilżająco-odżywczą. Poszukaj takiej, która w swoim składzie ma masło shea lub olej jojoba. Każdy włos potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia, odżywienie dodatkowo go wzmocni, generując film ochronny na jego powierzchni. Włosy będą bardziej odporne na uszkodzenia i lśniące.