Termoochrona Włosów Wyróżnione

Pasma poddawane działaniu wysokiej temperatury szybciej stają się zniszczone, suche i łamliwe. Odpowiednia termoochrona włosów znacząco poprawia ich kondycję. W jaki sposób stworzyć na ich powierzchni skuteczną warstwę ochronną?

Termoochrona włosów przed prostowaniem

Decydując się na codzienne prostowanie włosów, warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki termoochronne. Zabieg ten gwarantuje piękny efekt wizualny, jednak włosy regularnie poddawane działaniu wysokiej temperatury, z czasem okazują się być w bardzo słabej kondycji. Mogą być suche, szorstkie, matowe i łamliwe. Chwilowy efekt „wow” nie jest wart tak dużych zniszczeń! Częste używanie lokówki lub suszenie gorącym nawiewem również nie służy naszym kosmykom. Zanim więc włączymy jedno z urządzeń do stylizacji, pamiętajmy o aplikacji kosmetyku termoochronnego. Taki produkt zabezpiecza wodę wewnątrz kosmyków przed odparowaniem i minimalizuje zniszczenia. Preparaty termoochronne skutecznie chronią przed wysoką temperaturą i wzmacniają pasma, zachowując je w znacznie lepszej kondycji.

Spray – idealny kosmetyk termoochronny do włosów

Jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków jest spray termoochronny. Umożliwia on bardzo wygodną aplikację – wystarczy rozpylić go na włosach przed rozpoczęciem prostowania bądź suszenia. Poszukując idealnego produktu, warto zwrócić uwagę na Lisap Ultimate Spray Fliud Hydratant Revitalisant – keratynowy spray do prostowania. Jego skład gwarantuje skuteczną ochronę przed przesuszeniem i działaniem wysokiej temperatury. Zawarta w produkcie keratyna dodatkowo odbudowuje strukturę włosa. Wella Eimi Smooth Thermal Image to kolejny kosmetyk pomocny podczas prostowania i suszenia. Nie tylko chroni je przed utratą nawilżenia, ale i zapobiega puszeniu, zabezpiecza przed promieniowaniem UV i nawilża pasma. Spray termo-modelujący Tecni Art Pli Spray L’Oréal to z kolei produkt, który oprócz zabezpieczenia przed temperaturą, pomaga uzyskać elastyczną fryzurę o pożądanym kształcie. Godny polecenia jest również wygładzający spray Goldwell Stylesign Just Smooth Smooth Control. Produkt zapobiega wysuszeniu i puszeniu się kosmyków, chroniąc i domykając łuskę włosa.

LISAP Ultimate Spray Fliud Hydratant Revitalisant 250ml – Keratynowy spray ochronny do prostowania włosów

A może… krem termoochronny?

Krem termoochronny to kolejny skuteczny sposób na zabezpieczenie kosmyków przed wysoką temperaturą. Jednym z najlepszych używanych w tym celu produktów są kremy L’Oréal SE. Blow Dry Cream, termoochronny krem do stylizacji i suszenia, eliminuje puszenie, chroni włosy przed uszkodzeniami wywołanymi wysoką temperaturą i zapobiega ich oklapnięciu. Pro Longer Cream to z kolei kosmetyk dedykowany posiadaczkom długich włosów. Dzięki zawartym w nim składnikom, pasma są mniej podatne na łamanie, pobudzone do wzrostu i pogrubione. Warto zwrócić uwagę także na Kerastase termoochrona – Resistance Extentioniste Thermique. Pomimo, że posiada on żelową konsystencję, niezwykle szybko wnika w głąb włosa, bez efektu obciążenia. Jednocześnie chroni i odżywia pasma, zmniejszając ich łamliwość i naprawiając łuski. Krem termoochronny do włosów blond – No Yellow Fanola – również doskonale przygotowuje kosmyki do stylizowania przy użyciu prostownicy czy suszarki. Co więcej, zabezpiecza on kolor włosów i zapewnia wygładzenie.
FANOLA No Yellow 150ml – Krem termoochronny do włosów blond

Fluidy, mleczka i olejki – równie skuteczne rozwiązanie

W celu zabezpieczenia włosów przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury warto sięgać również po fluidy i mleczka termoochronne. To kosmetyki bez spłukiwania, które oprócz ochrony gwarantują wzmocnienie i odbudowę włókna włosa. Jednym z polecanych produktów tego typu jest Idol Liss Defence Thermo Protector od Medavitya. Wygładzający fluid termiczny sprawdza się zwłaszcza w przypadku włosów skłonnych do kruszenia się. Kosmetyk z olejem różanym i witaminą E uszczelnia włókna włosa, redukuje puszenie i skraca czas suszenia. Godny polecenia jest także Kerastase Resistance Ciment Termique, nazywany termicznym cementem. Mleczko nadaje włosom blasku, wygładza je i przeciwdziała ich łamaniu. Technologia Vita-Ciment odtwarza cement międzykomórkowy i wzmacnia kosmyki od wewnątrz. Dogłębne odżywienie to jedna z największych zalet produktu.

MEDAVITA Idol Liss Defence Thermo Protector 150ml – Fluid do włosów wygładzający z termoochroną