postanowienia noworoczne dla włosów

Podsumowania minionego roku i układanie wielkich planów podboju świata na kolejny to chyba już klasyka przygotowań około-noworocznych. I niezależnie od tego, czy dotąd byłaś zaciekłą przeciwniczką wszelkich postanowień, czy skrupulatnie wypisywałaś swoją listę celów, warto w tym wyjątkowym okresie znaleźć chwilę na refleksje. Dotyczące naszego zdrowia i urody również – szczególnie, jeśli czujesz, że ostatnio się zaniedbałaś. Przygotowaliśmy Ci krótką listę z podpowiedziami dotyczącymi urodowych postanowień noworocznych, konkretnie tymi, które mają przeprowadzić rewolucję na Twojej głowie. Koniecznie sprawdź i dodaj je do swojej listy celów na 2018 😉 Bez obaw, to będzie przyjemność!

1. Zaczniesz śledzić blogi i portale o urodzie

Zwiększenie wiedzy na temat urody i pielęgnacji to sama przyjemność – od 1 stycznia zacznij więc śledzić na bieżąco ulubione blogi poświęcone tej tematyce. Istnieje duża szansa, że zechcesz wypróbować kilka tricków, o których się dowiesz lub będziesz robiła mądrzejsze zakupy kosmetyczne. Twoje włosy Ci za to podziękują!

2. Będziesz odwiedzała fryzjera co 2 miesiące

To przyrzeczenie, które większość z nas spełni z prawdziwą gorliwością 😉 Nawet jeśli na co dzień jest zabieganą studentką, mamą czy bizneswoman (a może to wszystko naraz!) możesz raz na jakiś czas pomyśleć tylko o sobie i wyrwać się na dwie godziny od obowiązków. Regularne podcinanie końcówek to jedna z tych rzeczy, które są podstawą dobrze wyglądających włosów. A uczucie, że jesteś zadbaną, piękną kobietą? Bezcenne!

3. Zmienisz fryzurę. I to radykalnie!

W Nowym Roku często mamy ochotę odciąć się od poprzedniego, zacząć nowy rozdział, dokonać wielkich przewrotów w swoim życiu. W tym roku wszystko będzie inaczej! Masz ochotę na zmiany? Czemu nie zacząć od… włosów? Zmiana wizerunku, radykalna lub mniej, będzie Ci codziennie przypominała przed lustrem, że oto przed Tobą nowa Ty. Farbowanie, radykalne cięcie, wygolenie połowy włosów, ondulacja, warkoczyki, dredy? Wybór należy do Ciebie.

4. Jeden dzień w tygodniu dla urody

Dasz radę! To tylko jeden dzień, a nawet 2-3 godziny, w których zamkniesz się w łazience i zapomnisz o całym świecie. Świece, kule do kąpieli, nowa odżywka do włosów, maseczka odżywiająca, peeling i manicure = nowa Ty! Gotowa na podbój kolejnego tygodnia pełnego wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Pomyśl o olejowaniu włosów lub np. specjalnej kosmetycznej kuracji. Może kuracja dla blondów od Kerastase?

5. Zaczniesz dbać o swoje włosy. I to porządnie!

Czy wiesz, jakie Twoje włosy mają problemy? Czy są nisko- czy wysokoporowate? Czy w Twoim przypadku lepiej używać odżywki emolientowej, proteinowej czy humektantu? Czy robiłaś kiedyś test, jak bardzo Twoje włosy są zniszczone? Jeśli nie, nadrób koniecznie zaległości i wyposaż się w kosmetyki, które naprawdę im pomagają, a nie po prostu nie szkodzą. Szybko zauważysz różnicę!

Dajcie znać, które z postanowień wybieracie 😉