Jak wygładzić włosy, by uzyskać efekt tafli? O takich włosach marzą wszyscy Ci, którzy zapuszczają włosy, bo świadczy to o tym, że są gęste i zdrowe. Efekt wygładzonych włosów można uzyskać w domu i nie trzeba koniecznie korzystać z usług salonów fryzjerskich. Musicie jednak uzbroić się cierpliwość i odpowiednie kosmetyki, które pomogą w nadaniu gładkości.

Jak wygładzić puszące się włosy? – pielęgnacja

Jak mantrę powtarzamy, że bez właściwej i sumiennej pielęgnacji można jedynie pomarzyć o pięknej fryzurze. Przesuszone, zniszczone, łamliwe i szorstkie włosy da się ujarzmić, ale jedynie na chwilę. Należy przede wszystkim zadbać o nawilżenie i odżywienie, bo tylko dobrze nawilżone i elastyczne włosy dobrze poddają się stylizacji.

Jeśli zastanawiacie się, co zrobić, by wygładzić włosy, oznacza to, że potrzebujecie natychmiastowej ich regeneracji. W takich sytuacjach konieczne okazują się dodatkowe preparaty o silniejszym działaniu, takie jak maski czy kuracje olejkowe. To bardzo ważne, by nie zaniedbać tego etapu pielęgnacji. Efekty Waszych starań na pewno da się zaobserwować w krótkim czasie, jednak wymagają one sumienności i cierpliwości.

Jak wygładzić puszące się włosy – najlepsze kosmetyki

Produkty, które pomogą Wam wygładzić włosy mogą przybierać różne formy – od balsamów, poprzez kremy, olejki, a na delikatnych sprayach bez spłukiwania skończywszy. Dzięki temu nietrudno będzie znaleźć taki kosmetyk do wygładzenia włosów, który będzie najlepszy dla Waszych indywidualnych potrzeb i który wpisze się w dzienne rytuały.

Zasada działania tych produktów jest podobna – pomagają zamykać łuski włosów, dzięki czemu ich powierzchnia staje się gładka, a one same nie puszą się i łatwiej poddają się stylizacji. Dodatkowym atutem tych preparatów jest to, że pozostawiają włosy błyszczące, więc w efekcie wyglądają na zdrowe i gęste. Naturalny połysk sprawia, że nawet proste uczesanie zamienia się w efektowna fryzurę.

WELLA Invigo Nutri-Enrich Wonder Balm 150ml – Balsam intensywnie nawilżający bez spłukiwania MATRIX Style Link Smooth Setter Smoothing Cream 118ml – Delikatny krem wygładzający

Przeciwdziałaj puszącym się włosom

Wiele ciekawych kosmetycznych propozycji dla osób chcących uzyskać efekt wygładzonych włosów ma m.in. marka Goldwell. Produkty wygładzające z serii Dualsenses Just Smooth to propozycja idealna dla tych, którzy oczekują szybkich i długotrwałych efektów.

Jednym z produktów jest kuracja Goldwell Dualsenses Rich Repair 60 sec Treatment. Wystarczy po umyciu włosów nałożyć produkt na włosy, a po 60 sekundach dokładnie spłukać. Włosy staja się jedwabiście miękkie, ale też zyskują blask i lekkość.

Aby włosy nie puszyły, przed suszeniem użyjcie sprayu marki Goldwell – Goldwell Just Smooth – Diamond Gloss. Spray domyka łuskę włosa, dzięki czemu działa przeciw puszeniu się włosów, a dodatkowo nabłyszcza je i wygładza. Spray ma także właściwości termoochronne, czyli chroni włosy przed działaniem wysokich temperatur.

Godny polecenia jest także fluid od Kerastase – K Water High Shine. Stosując go, można w prosty i szybki sposób osiągnąć efekt błyszczącej i gładkiej tafli na włosach a także dogłębnie nawilżyć i zmiękczyć kosmyki.

GOLDWELL Dualsenses Rich Repair Restoring 60sec Treatment 200ml – Kuracja odżywcza GOLDWELL Style Sign Just Smooth Diamond Gloss 150ml – Nabłyszczający spray ochronny KERASTASE K Water High Shine 400ml – Fluid nabłyszczający efekt tafli

Prostowanie i wygładzanie włosów

Zdrowe, błyszczące się włosy wymagają ochrony – szczególnie, jeśli liczymy na efekt tafli na prostych włosach. W tej sytuacji konieczne jest zapobieganie zniszczeniom włosów związanych z wysokimi temperaturami, dlatego użyjcie kosmetyków termoochronnych z właściwościami wygładzającymi, które domkną łuskę włosa. Warto zamienić prostownicę na dużą okrągłą szczotkę, za pomocą której osiągniecie podobny efekt, ale z większą korzyścią dla włosów.

LOREAL Steampod Smoothing Cream Fiber Restoring 150ml – Odbudowujący i wygładzający krem do włosów grubych KERASTASE Elixir Ultime Rouge Oil Huile Sacree De Marula 100ml – Olejek do włosów GOLDWELL Straight Style Sign Sleek Perfection 100 ml – Bezwodne serum w sprayu do wygładzania OLIVIA GARDEN Ceramic+ Ion Speed XL T55 – Szczotka do modelowania 55mm wydłużony korpus

Proste czy kręcone – też są wygładzone!

Niezależnie od tego, czy macie loki czy fale – Wasze włosy też możecie je zdyscyplinować i wygładzić. Do pielęgnacji takich włosów zostały stworzone kosmetyki, które zapobiegają puszeniu się i dostosowują się do ich kształtu.

DOOP the Saviour 100ml – krem wygładzający do fal i loków WELLA Oil Reflections Smoothening Oil 100ml – Olejek wygładzający do wszystkich rodzajów włosów GOLDWELL Curl & Waves Lightweight Wave Fluid 125ml – Fluid do włosów kręconych, loków i fal

 

[line] Najlepszą szczotkę do kręconych i prostych włosów znajdziecie w tym wpisie na naszym blogu. Zobacz! [line]