Chcąc kompleksowo zadbać o stan włosów i samego skalpu, warto wypracować sobie stałą rutynę pielęgnacyjną. Z myślą o zdrowej skórze głowy oraz pięknych pasmach marka Medavita stworzyła kosmetyki oczyszczające o dużej skuteczności, idealne do pielęgnacji wieloetapowej. Które z nich wprowadzić do codziennej rutyny, aby utrzymać efekty zabiegów fryzjerskich?

Rutyna pielęgnacyjna Medavita krok po kroku

Chcąc uzyskać jak najlepsze rezultaty w postaci miękkich, lśniących włosów i zdrowej skóry głowy, warto postawić na pielęgnację wieloetapową. Jest ona znana i polecana przez niemal każdą włosomaniaczkę. Wykonując kilka czynności pielęgnacyjnych podczas jednego mycia, możesz kompleksowo zadbać o swój skalp oraz kosmyki i zapewnić im zdrowy wygląd na długo – nie tylko tuż po myciu. Jakie kroki powinna obejmować pielęgnacyjna rutyna z produktami marki Medavita?

Peeling

Pierwszym i jednym z najważniejszych etapów pielęgnacyjnej rutyny z Medavitą jest peeling skóry głowy przy użyciu oczyszczającego toniku Cutis Pura. To skuteczny sposób na dostarczenie tlenu do skalpu oraz jego dokładne oczyszczenie. W przypadku problemów ze skórą głowy najlepsze efekty przynosi wykonywanie peelingu raz w tygodniu, jeśli jednak skóra jest zdrowa – peeling co dwa tygodnie okaże się wystarczający. Zapewnia on jej wyjątkowy relaks i poprawia mikrokrążenie, wpływając na tempo porostu włosów. Tonik Medavita Cutis Pura stanowi bardzo dobre przygotowanie do dalszych etapów pielęgnacji. Przed przystąpieniem do mycia szamponem należy dokładnie go spłukać.

Szampon

Kolejny krok rutyny pielęgnacyjnej z Medavita to standardowe, podwójne mycie. Wszystkie szampony marki to koncentraty, które należy rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:4. Wybór konkretnego z nich powinien zależeć już wyłącznie od indywidualnych potrzeb oraz aktualnego stanu włosów i skóry głowy.

Maska

Wykonując mycie produktami marki Medavita, nie należy zapominać o użyciu maski. Przed jej nałożeniem na włosy należy jednak odcisnąć je z nadmiaru wody, aby lepiej wchłonęły produkt. Kosmetyk najlepiej aplikować wyłącznie na długości włosów, pasmo po paśmie, a następnie pozostawić go na 3 do 10 minut i spłukać.

Medatonic

Po dokładnym spłukaniu z włosów maski, przed przystąpieniem do suszenia warto spryskać skórę głowy preparatem Medavita Lotion Concentree Medatonic i wmasować go w skalp. To wcierka przeciwko wypadaniu włosów, która przywraca skórze równowagę i dostarcza jej niezbędnych składników. Jej regularne stosowanie – najlepiej po każdym myciu – jest w stanie znacząco wzmocnić skórę głowy i zregenerować pasma.

Suszenie włosów

Po wykonaniu wszystkich powyższych etapów pielęgnacji… czas na suszenie! Mimo powszechnych zaleceń o stosowaniu chłodnego nawiewu, w przypadku pielęgnacji produktami Medavity najlepiej wysuszyć włosy przy użyciu wysokiej temperatury. Niezbędne okaże się jednak zastosowanie specjalnych preparatów do termoochrony na całej długości kosmyków.

Peeling Medavita Cutis Pura – gwarancja prawidłowego oczyszczenia

Tonik do skóry głowy Cutis Pura Preparatore Cutaneo marki Medavita to skuteczny sposób na usunięcie pozostałości zanieczyszczeń oraz metabolizmu ze skalpu. Produkt dokładnie oczyszcza skórę, dostarcza jej tlenu i zapobiega problemom skórnym. Jego celem jest również przygotowanie skalpu do następnych etapów pielęgnacyjnych oraz przyjęcia składników aktywnych, np. z szamponu i wcierki.

Szampony Medavita – skuteczne oczyszczenie bez względu na rodzaj włosów

Szampony marki Medavita to produkty stworzone z myślą o potrzebach różnego rodzaju włosów i skóry głowy. Lotion Concentree Shampoo Trattante Anticaduta stanowi dobry wybór w przypadku nadmiernej utraty włosów, Oxygen Detox Shampoo to kosmetyk oczyszczająco-detoksykujący, z kolei Curladdict Shampoo Elasticizzante sprawdzi się idealnie w przypadku włosów kręconych. Ratunkiem dla włosów zniszczonych okaże się szampon B-Refibre Reconstructive Shampoo, a pasma wymagające wygładzenia ujarzmi Keratin Miracle Sleek Hair Shampoo.

Jeśli chcesz wprowadzić do włosowej pielęgnacji kilka dodatkowych kroków, w Bea Beleza produkty Medavita czekają na Ciebie w jeszcze niższych cenach. Zestaw z wcierką Tonic Cutis Pura i wybranym szamponem marki zakupisz teraz nawet 50 procent taniej. Wybierz kosmetyki, które najbardziej odpowiadają potrzebom Twoich włosów, i ciesz się efektami nowej pielęgnacji.