Pielęgnacja włosów zimą różni się nieco od tej w okresie wiosennym czy letnim. Delikatne kosmyki są w tym czasie narażone na wilgoć, mróz i opady, a w domu – suche powietrze. Jakie kosmetyki pomogą nam zadbać o nie w tej szczególnej porze roku?

Zahamuj wypadanie włosów

Problem wypadających włosów każdej zimy dotyka dużą grupę osób. Włosy zaczynają wypadać po lecie, a wiatr, nagłe zmiany temperatur i obcisłe czapki tylko pogarszają sytuację. W tym okresie warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację. Połączenie zdrowej diety oraz preparatów przeciwko wypadaniu może przynieść naprawdę dobre rezultaty. Przykładowo, szampony Actyva p Factor Shampoo Hair Loss Prevention marki Kemon lub LC Shampoo Trattante Anticaduta od Medavity stymulują wzrost włosów i pozytywnie wpływają na cebulki, działając przeciwutleniająco. Kemon Liding Energy Shampoo to z kolei propozycja, która pobudza mikrokrążenie, a tym samym – zdrowy wzrost włosów. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest również stosowanie odżywki zapobiegającej wypadaniu włosów, takiej jak chociażby System 1 Scalp Revitaliser Conditioner marki Nioxin. Pomocna okaże się też odżywcza kuracja hamująca to zjawisko – np. od L’Oréal – oraz dobrej jakości wcierka. Używając tego typu produktów w prawidłowy sposób, już po kilku myciach zauważysz, jak Twoja fryzura na nowo zyskuje na gęstości.

MEDAVITA LC Shampoo Trattante Anticaduta 250ml – Szampon przeciw wypadaniu włosów

Olejki i serum – prawdziwy ratunek dla suchych włosów

Zimą nasze włosy są szczególnie narażone na zniszczenia. Każdego dnia nosimy swetry, golfy i szaliki, o które te mocno się ocierają. Nierzadko zdarzy się nam również przyciąć kosmyk suwakiem od kurtki. Aby zapobiec ich łamaniu oraz rozdwajaniu końcówek, niezbędne jest więc stosowanie olejku lub serum. Nie tylko zabezpieczy on włosy przed zniszczeniem, ale i pomoże w ich regeneracji oraz odżywieniu. Godny polecenia jest m.in. Exquisite Oil Olejek Moringa marki Biolage, znajdujący się w ofercie Bea Beleza. To wyjątkowa ochrona przed łamaniem i kruszeniem się włosów oraz natychmiastowe odżywienie i nawilżenie. Przed uszkodzeniami zabezpieczy je również intensywnie odbudowujący Wella Sp Luxe Oil. W przypadku posiadaczek blond włosów, sprawdzi się serum zapobiegające złamaniom – Blondie All Blondes No Breakage Serum, z kolagenem, proteinami oraz ceramidami. Warto pamiętać, aby olejki nakładać na długości od końcówek maksymalnie do ucha. Zapobiegniemy w ten sposób szybkiemu przetłuszczaniu się włosów

MEDAVITA Blondie All Blondes No Breakage Serum 150ml – Serum zapobiegające złamaniom do włosów blond

Ujarzmij puch i elektryzowanie

Kolejnym uciążliwym problemem, z którym zimą boryka się większość kobiet, jest ciągłe elektryzowanie i puszenie się włosów. Puch uaktywnia się głównie w warunkach zwiększonej wilgotności. Włos naelektryzowany to z kolei następstwo suchego powietrza. Włosy mogą się elektryzować również w wyniku kontaktu z szalikami i swetrami. Istnieją jednak preparaty, które pomagają radzić sobie z tymi dwoma zjawiskami. Właściwa pielęgnacja przy użyciu specjalnych odżywek i masek zazwyczaj przynosi efekty. Skuteczne może się okazać stosowanie odżywki ujarzmiająco-wygładzającej od Goldwell – Dualsenses Just Smooth Taming Conditioner. Kontroluje ona strukturę włosa, nadaje miękkości i idealnie wygładza. Maska Kemon Actyva Disciplina Mask również powinna ujarzmić niezdyscyplinowane kosmyki. Zmniejsza ona objętość spuszonych włosów, a przy tym mocno je odżywia. Warto wypróbować również maski Medavity – to doskonały wybór do włosów puszących się. Wygładza ona pasma, chroniąc je przed wilgocią oraz wysuszaniem.

MEDAVITA Lissublime Maschera Superlisciante 50ml – Maska do włosów puszących lub prostych wygładzająca

Odpowiednia pielęgnacja włosów zimą to nie tylko stosowanie wysokiej jakości kosmetyków. Wychodząc na zewnątrz, lepiej upinać włosy, aby nie ocierały one stale o kurtkę czy szal. Warto pamiętać również o tym, że włosy są wyjątkowo delikatne – podczas wkładania swetra z golfem starajmy się ich nie szarpać. Jeśli zauważymy wzmożone wypadanie włosów, zwróćmy również uwagę na sposób, w jaki je czeszemy. Może warto zmienić szczotkę na taką, która będzie dla nich delikatniejsza? Dużą popularnością cieszą się te marki Olivia Garden, np. typu Paddle – w asortymencie Bea Beleza dostępnych jest ich kilka rodzajów. Odpowiednia dieta i redukcja stresu również mają bardzo duży wpływ na kondycję włosów – nie tylko w okresie zimowym, ale i przez cały rok!