Latem nasze włosy wymagają szczególnej ochrony. Wysokie temperatury, promieniowanie UV, wiatr, chlor, słona woda… – wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na ich kondycję, powodując przesuszenie, osłabienie i zmatowienie kosmyków. Jak skutecznie chronić włosy w upalne letnie dni, aby jesienią wciąż zachwycały zdrowym wyglądem?

Dlaczego latem warto zadbać o ochronę włosów?

Ochrona włosów to w lecie absolutna podstawa, każdego dnia są one narażone na szkodliwe działanie takich czynników jak wysoka temperatura, promienie słoneczne czy chlor. Brak odpowiedniej pielęgnacji i ochrony może skutkować szybkim przesuszeniem oraz zniszczeniem pasm. Włosy wystawiane na słońce bez żadnego zabezpieczenia szybko stają się suche, matowe i trudne do rozczesania. Często brak im objętości i elastyczności, zwiększa się również problem ich wypadania. Wychodząc latem z domu, zawsze należy pamiętać o zabezpieczeniu pasm specjalnymi preparatami oraz nakryciem głowy. To skuteczny i wyjątkowo prosty sposób na ochronę włosów przed zniszczeniem oraz utratą nawilżenia.

Filtry UV i termoochrona, czyli nieocenione wsparcie włosów latem

Chcąc skutecznie zabezpieczyć włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV, suchym powietrzem i wysokimi temperaturami. Warto sięgać po produkty termoochronne i te z filtrami UV. Szczególnie godne polecenia propozycje stanowią kosmetyki marki Medavita z linii Solarich oraz Luxviva. Solarich Olio in Crema Miracoloso 10 in 1, czyli kremowy olejek w sprayu 10 w 1 z pierwszej serii produktów, chroni pasma zarówno przed, jak i po ekspozycji na słońce. Dzięki obecności filtrów UVA i UVB zachowuje on strukturę i kolor włókien włosów, zabezpieczając je przed promieniami słonecznymi. Olejek zapewnia pasmom nawilżenie, odżywienie i rozświetlenie bez obciążania.

Wystarczy, że spryskasz nim włosy i skórę głowy przed każdym wyjściem, a nie będziesz musiała martwić się o stan swoich włosów. Jego działanie okaże się jeszcze skuteczniejsze, gdy do pielęgnacji wprowadzisz również szampon i maskę z serii Solarich. To restrukturyzujące kosmetyki o działaniu wygładzającym, kojącym i zmiękczającym, które przeciwdziałają wolnym rodnikom. Jeśli Twoje pasma są narażone na działanie zarówno słońca i wysokiej temperatury, jak i chloru czy soli morskiej, okażą się one idealnym wyborem. Poszukując produktów do ochrony włosów na lato, warto zwrócić uwagę także na spray, szampon oraz maskę ze wspomnianej linii Luxviva. Dzięki zawartości filtrów UVB i UVA skutecznie zabezpieczają one kosmyki przed skutkami promieniowania. Latem warto sięgać również po spraye o działaniu termoochronnym i wygładzającym, np. Keratin Miracle Smoothing Thermo Defence Spray czy Idol Liss Defence Thermo Protector.

Jak jeszcze możesz chronić włosy w upalne letnie dni?

Stosowanie kosmetyków z filtrami i produktów termoochronnych to w lecie absolutna podstawa. Oprócz sięgania po specjalne preparaty zabezpieczające kosmyki warto jednak pamiętać także o innych sposobach na ochronę włosów. Wychodząc latem na zewnątrz – zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia – zawsze sięgaj po nakrycia głowy. Jeśli nie przepadasz za kapeluszami lub czapkami, możesz przewiązać na głowie ulubioną cienką chustę. Ważne, aby skóra głowy oraz pasma były cały czas chronione przed promieniami słońca i suchym powietrzem. Jeżeli po myciu lubisz pozostawiać włosy do naturalnego wyschnięcia, staraj się unikać suszenia ich na słońcu. Wykonując samo mycie, sięgaj natomiast po szampony i maski o właściwościach nawilżających. Na stan włosów może mieć wpływ również sam poziom Twojego nawodnienia. Pijąc wodę, zadbasz więc nie tylko o swoje samopoczucie i stan całego organizmu, ale również o wygląd swoich kosmyków. Łącząc wszystkie te sposoby, skutecznie zabezpieczysz włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, słońca, wiatru czy chloru – tak, aby jesienią wciąż prezentowały się one zdrowo i pięknie.