Szczotka do stylizacji – jaką wybrać?

Dobrze dobrana szczotka do stylizacji i modelowania włosów pozwoli Ci wyczarować na głowie wymarzoną, pełną objętości fryzurę. Dowiedz się, jak wybrać szczotkę odpowiednią do potrzeb i rodzaju Twoich kosmyków.

Szczotka do stylizacji włosów – czym kierować się przy jej wyborze?

Wybierając szczotkę do stylizacji włosów, powinnaś kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami oraz efektem stylizacji, jaki chcesz uzyskać. Szczotkę do stylizacji należy również dobrać odpowiednio do rodzaju i długości pasemek. Dowiedz się, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy kupnie szczotki do stylizacji.

  • Materiał wykonania – szczotka do stylizacji narażona jest na długotrwałe działanie wysokiej temperatury, dlatego powinna być wykonana z wysokiej jakości, trwałych i wytrzymałych materiałów. Warto postawić na model powleczony antystatyczną warstwą, dzięki której nasze kosmyki w trakcie stylizacji nie będą się puszyć i elektryzować.
  • Długość włosów – wybór szczotki do stylizacji w dużej mierze uzależniony jest od długości kosmyków. Im dłuższe włosy, tym średnica okrągłej szczotki do modelowania powinna być większa. Posiadaczki krótkich pasm powinny zdecydować się na model o średnicy do 30 mm, średnich włosów – do 60 mm i długich pasemek – na model o średnicy około 80 mm. Ponadto szczotki o mniejszej średnicy to idealny wybór do układania poszczególnych partii włosów, np. grzywki, z kolei te o większej średnicy doskonale prostują i ujarzmiają niesforne pasma. Właściwy dobór szczotki to gwarancja uzyskania pożądanego kształtu fryzury, spektakularnej objętości i efektownego uniesienia kosmyków u nasady.
  • Rodzaj kosmyków – ważny jest również dobór szczotki do rodzaju pasm. Posiadaczki gęstej, bujnej fryzury powinny postawić na szczotkę okrągłą, natomiast przy rzadkich i cienkich włosach doskonale sprawdzają się szczotki, które oprócz stylizacji, masują również skórę głowy. Z kolei panie z przetłuszczającymi się pasemkami powinny wybierać szczotki z naturalnego włosia, np. z dzika.

Szeroki wybór szczotek do modelowania i stylizacji włosów

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór szczotek do modelowania i stylizacji włosów, które pomogą Ci zadbać o piękny wygląd i kondycję Twoich pasm.

  • Szczotki okrągłe – szczotki okrągłe różnią się przede wszystkim średnicą. Oferujemy szczotki w przedziale od 18 mm do 82 mm, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiedni model do swoich potrzeb. Znajdziesz u nas szczotki z tytanową i ceramiczną powłoką, które równomiernie się nagrzewają i rozprowadzają ciepło po włosach. Posiadają właściwości antystatyczne i jonizacyjne, które sprawiają, że pasemka stają się gładkie, proste, nawilżone i błyszczące.
  • Szczotki termiczne – rodzaj szczotek, które kryją w swym wnętrzu nowoczesne kanały przyspieszające przepływ powietrza. co znacznie usprawnia proces suszenia i modelowania kosmyków. W naszej ofercie znajdziesz szczotkę termiczną wykonaną z włosia dzika, która nie dość, że przyspiesza modelowanie, to dodatkowo wygładza pasma. Ciekawą propozycję stanowią też szczotki do modelowania z zastosowaniem technologii Nano Thermic. Umożliwiają jednoczesną stylizację i pielęgnację włosów, a dodatkowo zapewniają ochronę antybakteryjną.
  • Szczotki do stylizacji służące do odbijania włosów od nasady – to wyjątkowa modele, przy pomocy których stworzysz fryzurę pełną objętości. Wąska główka szczotki i włókna z nylonu połączone z włosiem dzika przywrócą Twoim pasmom zdrowy i lśniący wygląd.
  • Szczotka do modelowania i wygładzania – stanowi świetną alternatywę dla okrągłej szczotki. Przy jej pomocy w ekspresowy sposób wysuszysz swoje pasma, uzyskując efekt idealnego wygładzenia.

Postaw na dobrą szczotkę do stylizacji włosów, która usprawni i ułatwi codzienne modelowanie i układanie fryzury.