Peeling skóry głowy - jakie ma znaczenie?

Peeling – słyszał o nim chyba każdy i większość kobiet i mężczyzn choć raz samodzielnie wykonała taki zabieg na swojej twarzy bądź ciele. Jeśli jednak mowa o peelingu skóry głowy, to nadal dla wielu osób jest to coś nowego. O tym, że warto włączyć go do swojego repertuaru zabiegów pielęgnacyjnych, postaramy się przekonać nieprzekonanych i zachęcić do samodzielnego wykonywania peelingu głowy w domowym zaciszu.

Skóra głowy – to też skóra!

Peeling twarzy? Bardzo chętnie! Złuszcza martwy naskórek, przywraca gładkość, miękkość i świeży wygląd. Peeling całego ciała? Rewelacja! Skóra staje się lepiej ukrwiona i jędrniejsza oraz lepiej wchłania substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. A co z potrzebami skóry głowy? Przecież ona również je ma, o czym zaskakująco często zapominamy. Skupiamy się na włosach, a przecież ich wygląd i kondycja są w ogromnej mierze uzależnione od tego, w jakim stanie jest właśnie skóra naszej głowy.

KERASTASE Fusio Scrub Apaisant 500ml – Peeling do skóry głowy kojący wygładzający KERASTASE Fusio Scrub Energisant 650g – Peeling do skóry głowy oczyszczający

Peeling skóry głowy – dlaczego warto?

Jeśli weźmie się pod uwagę, na jakie obciążenia jest ona narażona, wtedy oczywiste stanie się, że należy jej się regularne i bardzo dokładne oczyszczanie. Wszystkie kosmetyki, jakich używamy do włosów, nie pozostają bez wpływu na skórę. Resztki tych preparatów z łatwością osadzają się na jej powierzchni i mogą prowadzić do zatykania porów i zaburzenia procesu wydzielania sebum. Aby organ ten mógł bez przeszkód funkcjonować, stosowanie odpowiednich preparatów jest po prostu konieczne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bea Beleza Polska (@bea_beleza_polska)

Jakie korzyści przynosi regularnie wykonywany peeling skóry głowy?

Tak jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych, również peeling skóry głowy daje najlepsze rezultaty, jeśli jest wykonywany systematycznie i z wykorzystaniem odpowiednich preparatów. Przyjmuje się za optymalną częstotliwość powtarzanie go raz na tydzień, choć oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Dzięki wprowadzeniu peelingu skóry głowy do swojego pielęgnacyjnego harmonogramu można liczyć na takie korzyści, jak dokładne oczyszczenie skóry głowy i zapewnienie prawidłowego wydzielania sebum, pobudzenie wzrostu włosów, zapewnienie puklom świeżości na dłużej a także zniwelowanie problemu nadmiernego przetłuszczania się włosów, wzmocnienie włosów, ograniczenie ich wypadania, głęboka regeneracja skóry i rozprawienie się ze swędzeniem, podrażnieniami i łupieżem.

MEDAVITA Cutis Pura Scrub-Argilla 75ml – Trychologiczny peeling do skóry głowy MEDAVITA Oxygen Detox Peeling 150ml – Trychologiczny peeling do skóry głowy

Peeling skóry głowy – jaki wybrać?

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny? Który jest bardziej odpowiedni do Waszego typu głowy i przyniesie więcej korzyści?

W naszym instagramowym poście znajdziecie porównanie peelingu mechanicznego i enzymatycznego. Zobaczcie koniecznie!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bea Beleza Polska (@bea_beleza_polska)

Peeling skóry głowy – jak wykonać?

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie robiliśmy peelingu skóry głowy, to nie ma się absolutnie czego obawiać. Samodzielne przeprowadzenie zabiegu jest niezwykle proste. Zacząć należy od dokładnego zmoczenia włosów i odczekania, aż nadmiar wody z nich ścieknie. Następnie należy nałożyć kosmetyk do peelingu na skórę głowy i wykonać delikatny, trwający 2-3 minuty masaż. Masować należy samymi opuszkami palców, wykonując koliste ruchy. Kolejnym krokiem jest spłukanie kosmetyku. Jeśli stosujemy peeling cukrowy, powinno wystarczyć spłukanie wodą. Jeśli do zabiegu wykorzystana została glinka, to konieczne okaże się umycie głowy szamponem. Zabieg kończy nałożenie maseczki, pozostawienie jej na określony czas i spłukanie kosmetyku. Włosy najlepiej jest zostawić do naturalnego wysuszenia.