Marzenie o skórze muśniętej słońcem niezależnie od pory roku dotyczy większości z nas. Mamy na to bardzo prosty i skuteczny sposób, który z pewnością nie zaszkodzi Twojej skórze! Efekt naturalnej opalenizny możemy z łatwością uzyskać stosując dobrej jakości samoopalacze. Jednym z topowych producentów tego rodzaju kosmetyków jest marka Marc Inbane.

Jak działa samoopalacz?

Samoopalacz to całkowicie bezpieczny dla organizmu sposób na piękną, całoroczną opaleniznę. Jest on zdecydowanie lepszą alternatywą dla wystawiania się na słońce. Stosując kosmetyk, nie narażamy się na poparzenia słoneczne. Dzięki samoopalaczowi możemy uzyskać wymarzony odcień skóry bez udziału promieniowania UV oraz melaniny. Głównym składnikiem samoopalacza jest brązujący dihydroksyaceton, który wchodzi w reakcję z rogową warstwą naskórka. W rezultacie jest ona delikatnie zabarwiona – dobrej jakości kosmetyk nigdy nie da efektu tzw. „marchewki”. Efekt utrzymuje się do kilku dni, następnie stopniowo schodzi – jest to spowodowane naturalnym procesem złuszczania się naskórka.

Super oferta ważna do końca lutego. Skorzystaj teraz!

Jak nakładać samoopalacz?

Przed nałożeniem samoopalacza należy dokładnie oczyścić skórę i wykonać peeling, który usunie martwy naskórek. Marka Marc Inbane nie zapomniała o tym kroku, oferując klientkom specjalną rękawicę do peelingu ciała. Pozwala ona szybko i w prosty sposób przygotować skórę do aplikacji samoopalacza. Samo rozprowadzanie samoopalacza wymaga wykonywania delikatnych, kolistych ruchów. W przypadku skóry stóp, dłoni, ramion czy łokci, należy użyć nieco mniejszej ilości kosmetyku. To miejsca o grubszej warstwie rogowej, które naturalnie są ciemniejsze od innych części ciała. Jeżeli nałożymy na nie zbyt dużo samoopalacza, odcień skóry może być zbyt intensywny.

Warto pamiętać również o tym, aby kolana i łokcie podczas jego nakładania były ugięte. Stosując samoopalacz w sprayu, należy rozpylać go 30 centymetrów od skóry i aplikować go szybkimi ruchami. Produkt rozprowadzony przy użyciu pędzla czy rękawiczki wyschnie po 15 minutach, jednak zanim udamy się pod prysznic warto poczekać około 3 godzin. W przypadku samoopalacza w piance należy wykonywać okrężne ruchy. Krople samoopalające do twarzy wystarczy z kolei zmieszać z ulubionym krem i nałożyć równomiernie na twarz. Zapewni to naturalny efekt delikatnej opalenizny.

Nie tylko jak, ale i… czym nakładać samoopalacz?

Jeżeli zależy nam na prawidłowym, dokładnym rozprowadzeniu samoopalacza na skórze, najlepiej użyć specjalnie przeznaczonej do tego rękawicy. Rękawica do samoopalacza od Marc Inbane pozwala na równomierną aplikację produktu i pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dzięki niej, kosmetyk również lepiej wchłania się w skórę. Łatwą i bezpieczną aplikację samoopalacza do twarzy zapewnia z kolei gęsty i miękki pędzel Kabuki Brush. Przy prawidłowym użytkowaniu pędzla oraz kosmetyku, na skórze nigdy nie pozostaną smugi ani plamy!

MARC INBANE Glove – Rękawica do rozprowadzania sprayu samoopalającego i pianki na ciele MARC INBANE Kabuki Brush – Pędzel Kabuki

Produkty Marc Inbane dla pięknej opalenizny

Marc Inbane jest jednym z topowych producentów samoopalaczy – w jego ofercie znajdują się nie tylko samoopalacze w sprayu, ale również produkt w formie pianki czy kropli do opalania. Wszystkie doskonale dopasują się do każdego typu karnacji, mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze. Produktem z gamy, na który warto zwrócić uwagę, jest samoopalacz w sprayu z kwasem hialuronowym do twarzy i ciała – Hyaluronic Self-Tan Spray. Wspomaga on produkcję kolagenu i dodatkowo nawilża skórę. Co ważne, po użyciu kosmetyku opalenizna dostosowana jest do naturalnego odcienia skóry, a efekt utrzymuje się nawet do 9 dni. Naturalny spray samoopalający dla kobiet i mężczyzn Natural Tanning Spray zapewnia efekt do 5 dni i charakteryzuje się lekką konsystencją.

W ofercie znajduje się też intensywnie nawilżająca pianka samoopalająca – Natural Tanning Mousse. Umożliwia ona jeszcze łatwiejszą aplikację i wystarcza do 40 aplikacji na twarz, szyję i dekolt bądź do 8 aplikacji na ciało. Krople do twarzy Perle de Soleil o poczwórnej formule opalającej mogą być stosowane z każdym kremem nawilżającym. Wszystkie samoopalacze producenta są łatwe w użyciu, przy odpowiedniej aplikacji nie pozostawiają smug i nie powodują niechcianego „efektu marchewki”. Dają naturalny efekt, nawet przy pierwszej aplikacji. Doskonałe rozwiązanie stanowią zestawy w wersji travel, które świetnie sprawdzą się w podróży – Twoja skóra Ci za to podziękuje.

MARC INBANE Natural Tanning Mousse 150ml – Intensywnie nawilżająca pianka samoopalająca MARC INBANE Hyaluronic Self-Tan Spray 100ml – Samoopalacz w sprayu z kwasem hialuronowym do twarzy i ciała MARC INBANE Perle de Soleil 15ml – Krople samoopalające do twarzy