medavita

Wypadanie włosów to uciążliwy problem, z którym często walczymy bez efektu – zazwyczaj stosując popularną suplementację. Okazuje się jednak, że nic nie jest w stanie poradzić sobie z nim lepiej niż dobrej jakości wcierki. Stosując produkty z linii Lotion Concentree marki Medavita możemy skutecznie zatrzymać proces wypadania, a nawet łysienia!

Przyczyna wypadania włosów

Mówiąc o problemie wypadania włosów, mamy na myśli utratę większej ich ilości niż 50-100 dziennie. Zjawisko to może mieć wiele przyczyn – od tych raczej błahych po poważniejsze dolegliwości zdrowotne. Główne czynniki to m.in. stres, przemęczenie, zła dieta czy działanie promieniowania UV. Dużo zależy również od tego, jak wygląda codzienna pielęgnacja naszych włosów. Zwiększoną ilość wypadających włosów możemy zaobserwować także jesienią i wiosną. Nieco poważniejszą przyczyną mogą być rozmaite choroby skóry, schorzenia ogólnoustrojowe, a także anemia. Do nadmiernej utraty włosów mogą przyczyniać się też przyjmowane na co dzień leki. W przypadku mężczyzn główną przyczyną jest łysienie androgenowe, mające podłoże hormonalne – występuje ono również o kobiet, jednak znacznie rzadziej.

Wypadanie włosów – co stosować? Wcierkę!

Produktem, po który w przypadku nadmiernej utraty włosów powinniśmy sięgnąć w pierwszej kolejności jest dobrej jakości wcierka. Lotion Concentree Medatonic od Medavita to prawdziwy ratunek dla wypadających włosów. Dzięki naturalnemu składowi, wcierkę można stosować codziennie, dostarczając skórze niezbędnych składników. Produkt już w kilka tygodni redukuje utratę włosów, pobudza je do ponownego wzrostu i widocznie pogrubia. Pasma są odżywione i wzmocnione, a przerzedzeń z tygodnia na tydzień jest coraz mniej. Wcierka do włosów Medatonic to skuteczne rozwiązanie zarówno w przypadku wypadania włosów, jak również po zabiegu trwałej ondulacji i rozjaśniania – w celu wzmocnienia pasm.

MEDAVITA Lotion Concentree Medatonic 100ml – Wcierka przeciw wypadaniu włosów

Linia Lotion Concentree dla słabych, wypadających włosów

Linia Lotion Concentree marki Medavita to kosmetyki stworzone z myślą o spowolnieniu procesu wypadania włosów i przyspieszenia wzrostu. Produkty z serii odżywiają cebulki włosowe, dotleniają skórę i stymulują mikrokrążenie, dzięki czemu efekty w postaci gęstych i grubych włosów są widoczne tak szybko. Przykładowo, specjalistyczna wcierka-tonik stymulująca porost włosów – Medavita Lotion Concentree – skutecznie radzi sobie z łysieniem, a poprawę widać już po 6 tygodniach stosowania. Jej właściwości sprawiają, że skóra głowy utrzymuje włosy w mieszku, a same kosmyki stają się grubsze, mocniejsze i rosną znacznie szybciej. Szampon na wypadanie włosów Shampoo Trattante Anticaduta z czynnymi roślinnymi ekstraktami poprawia wymianę metaboliczną i dostarcza skórze głowy tlenu. W rezultacie proces wypadania spowalnia się, a włosy są miękkie, błyszczące i zdecydowanie mocniejsze. Szampon ułatwia także ich rozczesywanie i doskonale odżywia cebulki włosowe.

MEDAVITA LC Shampoo Trattante Anticaduta 250ml – Szampon przeciw wypadaniu włosów

Produkty Lotion Concentree stworzone z myślą o mężczyznach

Androgenowe wypadanie włosów dotyczy wielu mężczyzn – jednak szampony na wypadanie włosów marki Medavita skutecznie radzą sobie z tym problemem! Homme Shampoo Anticaduta został stworzony właśnie z myślą o potrzebach mężczyzn. Kosmetyk wzmacnia, chroni i pobudza włosy do wzrostu. Ponadto, jest on w stanie zrównoważyć działanie enzymu, który odpowiada za łysienie androgenowe. Warto zwrócić uwagę również na wcierkę do włosów Lotion Concentree Homme. Zawarte w niej składniki odżywiają cebulki włosowe, dotleniają skórę i pobudzają włosy do wzrostu. Ponadto, produkt stymuluje także wzrost nowych włosów, hamuje proces łysienia i stymuluje mikrokrążenie w skórze. Kosmyki są głęboko nawilżone, a fryzura z czasem znacznie bardziej się zagęszcza. Łysienie androgenowe to problem, który naprawdę można pokonać!

Kosmetyki Medavita przeciwko wypadaniu włosów znajdują się również w asortymencie Bea Beleza. To produkty o wielkiej sile, które dzięki swoim naturalnym składom dają włosom nowe życie!

MEDAVITA LC Homme Shampoo Anticaduta 250ml – Szampon przeciw wypadaniu włosów u mężczyzn

MEDAVITA Lotion Concentree Homme 100ml – Wcierka na łysienie androgenowe