7 porad na zniszczone włosy

Twoje włosy przypominają swoim wyglądem stóg siana? Niestety, te piękne i lśniące są niedoścignionym marzeniem wielu kobiet. I nieważne, czy cienkie i wrażliwe włosy masz zapisane w genach, czy sama je sobie zafundowałaś przez lata niewłaściwego traktowania, odzyskanie ich urody nie jest kwestią kilku chwil. Zniszczone włosy to Twój problem? Czytaj dalej!

Zanim znów połkniesz przynętę cudownego szamponu czy odżywki, która ma odmienić Twoje włosy już po pierwszym myciu, sprawdź nasze 7 porad. Pozwolą Ci odwrócić tę sytuację o 180 stopni i zamienić Twoje łamliwe, zniszczone włosy w powód do dumy.

Twoje włosy wołają ratunku? 7 porad na zniszczone włosy

  1. Buduj nawyki dobre dla włosów

Nie wierz w jednorazowe kampanie. Tak samo jak 2-tygodniowa dieta nie odmieni skutecznie Twoje figury, tak samo jeden kosmetyk czy tydzień używania super odżywki nie sprawi, że Twoje zniszczone włosy będą wyglądać rewelacyjnie. Geny, lata farbowania i błędów w pielęgnacji z pewnością zrobiły swoje. Buduj zdrowe nawyki, a osiągniesz sukces. Prędzej czy później!

  1. Kosmetyki? Tak! Ale starannie dobrane

Wybieraj kosmetyki do włosów świadomie, znając bolączki swoich włosów i mając podstawową wiedzę o rodzajach dostępnych kosmetyków i ich składach. Kiedy sięgasz po szampon w supermarkecie i sugerujesz się tylko jego ceną czy kolorem opakowania, nie osiągniesz spektakularnego sukcesu. Twoje włosy potrzebują kosmetyku dopasowanego do ich potrzeb.

  1. Regularne olejowanie włosów to podstawa

Olejowanie włosów to bardzo skuteczny i tani sposób na zniszczone włosy. Wystarczy zakup olejku (migdałowego, kokosowego, z awokado) i stosowanie go kilka razy w tygodniu, a nawet przed każdym położeniem się spać. Nałóż olejek na włosy zaczynając na wysokości brody, zapleć w koczek lub warkocz i gotowe. Z początku może Ci się wydać to dość uciążliwe, ale efekt przerośnie Twoje oczekiwania.

  1. Zniszczone włosy? Zafunduj im dietę!

Jeśli odżywiasz się „śmieciowo”, to cokolwiek byś nie robiła, nie masz szans na świetną skórę i piękne włosy. Sama sabotujesz swój wysiłek i wyrzucasz pieniądze w błoto, kiedy nie dostarczasz organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. Nie, nie musisz biec do najbliższej apteki po suplementy. Po prostu zwracaj uwagę na to, co jesz. Owoce, warzywa, węglowodany, dobrej jakości białko, mała garść orzechów dziennie – to podstawy, których warto się trzymać. Zajrzyj do naszego artykułu „Wpływ diety na włosy”.

  1. Pomagaj zamiast przeszkadzać

Masz zniszczone włosy? Nie próbuj uatrakcyjniać ich wyglądu kolejnym farbowaniem czy wymuszoną stylizacją. Pójdź do fryzjera i wybierz fryzurę, która nie będzie wymagała codziennych zabiegów wygładzania prostownicą, żeby „jakoś wyglądać”. Wybierz szczotkę, która nie wyrywa włosów lub taką o szerokim rozstawie zębów, żeby dodatkowo ich nie szarpać. To naprawdę robi różnicę.

  1. Poprawne mycie włosów. Czy robisz to dobrze?

Może błędy w pielęgnacji popełniasz również przy codziennym myciu? Pamiętaj, aby każde mycie włosów zakończyć zimnym prysznicem, który pomaga im zamknąć łuski. Nie wycieraj ich też mocno, nie szoruj i susz dobrą suszarką, z chłodnym nawiewem. Dzięki temu nie będziesz pogarszać ich już i tak niewesołej sytuacji.

  1. Masz zniszczone włosy? Nie zapuszczaj na siłę

Marzysz o długich włosach, więc choć Twoim daleko jest do dobrego wyglądu, wciąż nie możesz znaleźć chwili na wizytę u fryzjera? Zetnij włosy choćby o kilka centymetrów, ale najlepiej pokochaj jakąś krótką fryzurę. Choćby na czas ich wzmożonej pielęgnacji. Efekt może Cię zaskoczyć!