Zdrowa opalona skóra

Negatywne działanie promieni słonecznych na naszą skórę to fakt, z którego zdaje sobie sprawę jedynie 10% społeczeństwa. Skóra to największy ludzki organ, którego zadaniem jest ochrona wszystkich pozostałych organów przed szkodliwym działaniem płynącym ze środowiska. Dlaczego promieniowanie UVB czyli to pochodzące od słońca jest dla nas szkodliwe? Dlaczego promieniowanie pochodzące z solarium nie jest dobre dla naszej skóry?

Podczas przemiany nieaktywnej formy witaminy D w jej postać aktywną powstają niebezpieczne zmiany na skórze, które mają wpływ na jej wygląd. Mowa tutaj o rumieniu, oparzeniach słonecznych, a przede wszystkim szybszym starzeniu się skóry. Jak temu zapobiec? Ochraniajmy naszą skórę szczególnie na twarzy, tam gdzie jest najbardziej delikatna.

Jak reaguje skóra, która jest ciągle narażona na negatywne działanie promieni słonecznych? Staje się pogrubiona, szorstka, nieelastyczna, na jej powierzchni mogą pojawiać się niechciane przez nas żółte plamy.

Negatywne skutki zachodzą nie tylko na warstwie zewnętrznej skóry, ale również od środka co oznacza, że w tkance podskórnej dochodzi do rozpadu i zaniku włókien kolagenu, a co za tym idzie na naszych twarzach zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Alternatywa dla słońca

Idealnym zamiennikiem dla promieni słonecznych będzie naturalny spray samoopalający Marc Inbane. Dlaczego? Po tą odpowiedź i wiele innych ważnych informacji zajrzyj do naszego filmu.

W ofercie marki Marc Inbane, oprócz spray’u samoopalającego, znajdują się także pędzle i rękawiczka, ułatwiające aplikację produktu. Na ciepłe, letnie miesiące polecane jest także stosowanie ochronnej pianki przeciwsłonecznej z filtrem SPF 10.

Odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/marcinbanepl