Walka z łupieżem

Białe płatki pojawiają się na włosach, skóra głowy jest zaczerwieniona i zaczyna swędzieć. W taki właśnie sposób objawia się łupież, czyli choroba skóry, która może wystąpić u każdego z nas. Jeśli łupież pojawi się u Ciebie, nie wstydź się go, tylko jak najszybciej podejmij wszelkie kroki mające na celu jego skuteczne wyeliminowanie. Jak więc sobie radzić z tym problemem?

Skąd się bierze łupież?

Za powstawanie łupieżu odpowiedzialne są głównie mikroskopijne grzyby drożdżopodobne Malassezia, które bytują na powierzchni skóry głowy. Nie wywołują żadnych dolegliwości, dopóki nie stworzymy im odpowiednich warunków do rozwoju. Rozrostowi grzybów sprzyja ciepłe oraz wilgotne środowisko, dlatego też łupież może nasilać się w okresie zimowym, kiedy nosimy czapki i berety. Grzyby stanowią bezpośrednią przyczynę pojawiania się łupieżu. Jednak na jego powstawanie mają wpływ jeszcze inne czynniki, takie jak: stres, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne czy niewłaściwa dieta. Występowanie łupieżu może być także spowodowane działaniem czynników drażniących znajdujących się w niektórych kosmetykach oraz niewłaściwą higieną skóry głowy.

Rodzaje łupieżu – łupież suchy i tłusty

Łupież suchy występuje u osób, które nie mają łojotoku, jednak ich skóra jest bardzo wrażliwa na grzyby. Częstą przyczyną jego występowania jest również stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do włosów, czego konsekwencjami są podrażnienie, zapalenie skóry głowy oraz złuszczanie pozapalne. Łupież suchy występuje w postaci drobnych, suchych łusek o białej barwie, które zwykle odrywają się od skóry podczas dotykania włosów.

Łupież tłusty występuje u osób, u których skóra ma tendencję do przetłuszczania się. Grzyby żywią się łojem, który wydzielany jest przez gruczoły łojowe. Im więcej łoju, tym więcej grzybów, które przyczyniają się do wydzielania większej ilości produktów rozkładu łoju, co z kolei sprzyja pojawianiu się stanu zapalnego. Łupież tłusty objawia się zaczerwienieniem oraz swędzeniem. Występuje w postaci tłustych oraz mocno przylegających do skóry żółtawych łusek, które po pewnym czasie odrywają się i opadają.

Jak pozbyć się łupieżu?

W przypadku wystąpienia pierwszych objawów łupieżu należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią higienę oraz wyeliminowanie czynników, które sprzyjają jego powstawaniu. Niestety łupież ma tendencję do nawracania, jeśli jednak chcemy się go pozbyć na długi czas, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki przeciwłupieżowe, które mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, a jednocześnie działają delikatnie oraz łagodnie na skórę głowy. Warto postawić na kosmetyki z jednej serii, takie jak Clear Scalp Wella Sp, które odznaczają się wysoką skutecznością w walce z łupieżem. W skład terapii Clear Scalp wchodzi szampon, maska oraz tonik.

Dobry szampon to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny w terapii przeciwłupieżowej. Obok niego warto stosować także maskę, która intensywnie oczyszcza skórę głowy, a przy tym odżywia i regeneruje. Z kolei tonik przeciwłupieżowy zapobiega podrażnieniom skóry oraz chroni przed nawrotem łupieżu. Jeśli jednak borykasz się z bardzo uciążliwą postacią łupieżu, sięgnij po Clear Scalp Shampeeling Wella SP. To kuracja przeciwłupieżowa, dzięki której raz na zawsze pozbędziesz się nawet wyjątkowo opornej postaci łupieżu.

KEMON Actyva Purezza Scalp & Dandruf Shampoo 250ml – Szampon przeciwłupieżowy KEMON Actyva Purezza Scalp & Dandruf Shampoo 250ml – Szampon przeciwłupieżowy WELLA Invigo Clean Scalp Anti-dandruff Shampoo 250ml – Szampon przeciwłupieżowy GOLDWELL Dualsenses Scalp Specialist Anti-Dandruff Shampoo 250ml – Szampon przeciwłupieżowy

Skuteczna walka z łupieżem

Zdecydowanie warto sięgnąć po profesjonalne kuracje. Medavita Puroxine zwalcza różne rodzaje łupieżu, z tym samym oczyszczającym efektem końcowym. Sekretem przeciwłupieżowej kuracji jest połączenie balsamowca mirra, piroktonu olaminy i kwasu salicylowego. Ich działanie polega na zminimalizowaniu łuszczenia skóry, namnażania bakterii i redukcji ilości mikroorganizmów odpowiedzialnych za swędzenie skóry głowy. Nie bez znaczenia jest także skuteczne oczyszczanie i delikatne złuszczenie naskórka w celu usunięcia martwych komórek i pobudzenia ich odnowy. W tym celu warto sięgnąć po peeling do skóry głowy Medavita Cutis Pura. Zapytaj swojego fryzjera o te produkty i ciesz się zdrową skóra głowy!

MEDAVITA Puroxine – Szampon przeciwłupieżowy MEDAVITA Cutis Pura Scrub – Peeling trychologiczny do skóry głowy MEDAVITA Puroxine – Kuracja przeciwłupieżowa

Łupież to powszechne schorzenie, które wcale nie musi stanowić wstydliwego problemu. Należy jednak odpowiednio szybko zareagować na jego pierwsze symptomy, dzięki czemu będziemy w stanie powstrzymać dalszy rozwój tej choroby. Zawsze warto się również skonsultować z fryzjerem lub trychologiem, którzy pomogą w walce z problemem.