Włosy ombre czy sombre? Co musisz wiedzieć o najpopularniejszej fryzurze od wielu sezonów?

Koloryzacja ombre i sombre to dwa popularne trendy, które pozwalają na uzyskanie wyjątkowego efektu na włosach. Ombre charakteryzuje się dużą różnicą w odcieniach włosów, gdzie końcówki są znacznie jaśniejsze niż nasada. Z kolei sombre jest bardziej delikatną i naturalną odmianą ombre, tworząc subtelne refleksy bez znacznego rozjaśniania włosów.

Różnice między ombre a sombre:

  1. Efekt: Ombre ma wyraźniejszy kontrast między kolorami, podczas gdy sombre tworzy bardziej naturalny i subtelny efekt.
  2. Pasujące włosy: Ombre najlepiej prezentuje się na ciemnych włosach, podczas gdy sombre pasuje praktycznie do wszystkich odcieni włosów.
  3. Długość włosów: Zarówno ombre, jak i sombre świetnie wyglądają na długich włosach, ale również mogą być stosowane na krótkich fryzurach.
  4. Grubość włosów: Obie koloryzacje nie są zalecane dla bardzo cienkich i rzadkich włosów, ponieważ efekt może być nieestetyczny.

Jak często farbować włosy?

Zarówno ombre, jak i sombre są idealne dla osób, które nie mają czasu na częste wizyty u fryzjera, ponieważ świetnie maskują odrosty.

Ostatecznie, wybór między ombre a sombre zależy od preferencji osobistych oraz koloru i struktury włosów każdej kobiety.


Medavita Choice Mask Silver

Medavita Choice Mask Cool Brown

Medavita Choice Mask Beige

Czytaj również: Ombre na włosach – sprawdź, czy to fryzura dla Ciebie.