koloryzacja ombre

Popularność ombre, czyli ciemnego koloru u nasady włosów i rozjaśnionych końcówek, nie słabnie od dobrych kilku sezonów. To idealne rozwiązanie dla pań, które chcą zmienić coś w wyglądzie swoich pasm, jednak nie planują radykalnej metamorfozy. Sprawdź, czy koloryzacja ombre jest odpowiednia dla Ciebie.

Co to jest ombre?

Słowo ombre wywodzi się z języka francuskiego i oznacza cień. Istotą ombre jest efektowne cieniowanie fryzury w procesie koloryzacji. Polega ono na stopniowym rozjaśnianiu końcówek kosmyków. W rezultacie włosy u nasady są ciemniejsze, a ich końce – mocno rozjaśnione.

Do koloryzacji ombre zwykle stosuje się różne odcienie farby w kolorze blond po to, by uzyskany efekt był naturalny oraz powstał delikatny rodzaj cieniowania, bez wyraźnych odcięć między zastosowanymi barwami. Warto przy tym podkreślić, że w tej koloryzacji można łączyć ze sobą różne kolory włosów, pamiętając jedynie o tym, by jaśniejszy odcień znajdował się na końcach. Dlatego włosy ombre możemy wykonać przy użyciu zarówno jasnego, jak i miodowego czy ciemnego blondu.

Komu pasuje ombre?

Włosy ombre to idealna koloryzacja dla naturalnych szatynek i brunetek, które chcą wprowadzić pewne zmiany w swoim wyglądzie. Ombre na ciemnych włosach prezentuje się niezwykle efektownie, jednak, czy to oznacza, że ta koloryzacja jest odpowiednia tylko dla pań o brązowych włosach? Oczywiście, że nie! Ombre na blond włosach prezentuje się równie dobrze. Kluczowe w tym wypadku jest jednak dopasowanie stopnia rozjaśnienia włosów do ich obecnego odcienia. Wówczas osiągniemy świetne efekty w postaci naturalnej fryzury muśniętej słońcem.

Choć zwykło się mawiać, że ombre to metoda koloryzacji, która świetnie prezentuje się na długich i półdługich włosach, to z powodzeniem można ją również wykonać u posiadaczek krótkich pasm. Wprawdzie w tym wypadku efekt cieniowania jest mniejszy i bardziej delikatny. Nie wpływa to na końcowy rezultat ombre na krótkich włosach, które jest niezwykle kobiecą i zmysłową fryzurą.

Na ombre mogą zdecydować się panie z prostymi i kręconymi włosami, choć wskazuje się, że ten rodzaj koloryzacji lepiej prezentuje się na lokach i falach. Na skręconych włosach bardziej widoczna jest różnica pomiędzy poszczególnymi odcieniami.

Warto również podkreślić, że dla finalnego efektu ombre ważne jest też dobre strzyżenie włosów. Rozjaśnione końcówki najlepiej wyglądają na odpowiednio wycieniowanych pasmach. Ten rodzaj farbowania niezbyt dobrze prezentuje się na kosmykach prosto ściętych i prostej lwiej grzywie.

Ponadto ombre zdecydowanie dobrze wygląda na włosach grubych, zdrowych, mocnych i nawilżonych. Jeśli masz pukle cienkie i delikatne lub zniszczone i przesuszone, lepiej zrezygnuj z tej koloryzacji. Rozjaśnianie dodatkowo osłabi Twoje pasma, a rezultat farbowania może być daleki od oczekiwanego. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zmianę fryzury – zafunduj swoim pasmom kurację regenerującą.

Jak pielęgnować włosy ombre?

Choć ombre nie niszczy włosów tak bardzo, jak koloryzacja na całej ich długości, to jednak wiąże się z rozjaśnianiem i farbowaniem kosmyków, co nie pozostaje obojętne dla ich kondycji. Dlatego po koloryzacji ombre, należy o włosy odpowiednio dbać, by przez długi czas cieszyć się piękną fryzurą. Do pielęgnacji stosuj szampony przeznaczone do kosmyków farbowanych, odżywki nawilżające, a także regenerujące maski. Z kolei w końcówki włosów możesz wcierać olejki w celu ich odżywienia.

Alternatywne metody pojaśnień

Rozjaśnione końcówki wyglądają naturalnie, dodają fryzurze delikatności, lekkości i wyjątkowego charakteru, a także odmładzają i pięknie rozświetlają twarz. Zakochały się w niej celebrytki i miliony kobiet na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, że fryzjerzy i styliści zaczęli opracowywać nowe techniki pojaśnień, poszerzając tym samym zakres dostępnych usług.

Obecnie, decydując się na rozjaśnienie pasemek, można wybierać spośród co najmniej kilku różnych metod. Część z nich jest już bardzo dobrze znana, jak balayage, ombre i sombre. Inne dopiero zyskują na popularności. Świetnym przykładem może być flamboyage i Etoilage.

Ostatnia z wymienionych technik została opracowana przez zespół włoskich stylistów we współpracy z marką Medavita. Etoilage łączy w sobie delikatność działania z zachwycającym efektem gry światła we włosach. Jest to w istocie zbiór pięciu odmiennych metod aplikacji pojaśnień, dzięki którym intensywność i umiejscowienie jaśniejszych pasemek jest dobierane indywidualnie do kształtu twarzy i preferencji każdej z klientek.

Efekt Etoilage to subtelne pojaśnienia, które wydobywają głębię koloru włosów i rozświetlają je w wyjątkowo naturalny sposób. O usługę Etoilage można pytać w salonach Medavita.

*Produkty Medavita są dostępne wyłącznie w salonach fryzjerskich.