Szczotki do włosów do zadań specjalnych

Szczotka do włosów to akcesorium, którego używamy kilkukrotnie każdego dnia. Jej rozmiar, rodzaj włosia czy kształt mają zatem duże znaczenie. Jaka szczotka sprawdzi się w przypadku włosów mokrych, a jaka doskonale wystylizuje pasma? Sprawdź sama!

Szczotki do stylizacji włosów

Szczotki do włosów służą nie tylko do rozczesywania pasm, ale również do stylizacji. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się te okrągłe – pozwalają one nadać pasmom pożądany kształt. Średnica szczotki powinna zależeć od wielkości loków czy fal, którą preferujesz. Oprócz propozycji okrągłych, niezwykle ciekawe rozwiązanie stanowi także model Styling Brush marki HH Simonsen. Jest ona stworzona do włosów o różnej długości oraz grubości.

Poręczna szczotka o ergonomicznym kształcie umożliwia łatwą i szybką stylizację w każdych warunkach – z powodzeniem zmieścisz ją w torebce. Wąska główka oraz połączenie nylonowych włókien z włosiem dzika sprawiają, że pasma odzyskują blask i objętość. Dobrym wyborem okaże się również ceramiczna szczotka z jonizacją Olivia Garden Ceramic-Ion Thermal Speed XL. Zapewnia ona włosom wyjątkowy blask i zabezpiecza je przed przesuszeniem. Jest ona także wyposażona w wyjmowany szpikulec, umożliwiający rozdzielanie pojedynczych pasm.

Profesjonalne szczotki termiczne

Termiczne szczotki do włosów umożliwiają tworzenie wyjątkowych fryzur bez konieczności korzystania dodatkowo z prostownicy bądź lokówki. Aby wystylizować włosy, wystarczy więc zaledwie jeden przyrząd! Szczególnie godne polecenia są szczotki termiczne cenionej marki Olivia Garden. Model Nano Thermic, dostępny w kilku różnych wariantach, wyposażony jest w powłokę ceramiczną i zapewnia ochronę antybakteryjną. Szczotka szybko się nagrzewa i umożliwia jednoczesną stylizację oraz pielęgnację włosów.

Warta uwagi jest również szczotka termiczna Turn Brush Size Small marki HH Simonsen. To model wykonany z włosia dzika, który nie tylko układa włosy, ale również przyspiesza suszenie i wydobywa ich blask. Bambusowa szczotka ILU BambooM! Ocean Breeze Bamboo Styling Brush to kolejna interesująca opcja, która gwarantuje równomierne nagrzewanie się bez ryzyka zniszczenia włosów.

HH SIMONSEN Turn Brush Size Small – Okrągła szczotka termiczna do włosów

Szczotki do rozczesywania suchych włosów

Do rozczesywania i wygładzania pasm służą przede wszystkim płaskie szczotki. Posiadaczki włosów wypadających i osłabionych powinny sięgnąć po model z klasycznymi, nylonowymi igiełkami. Chronią one przed ich nadmiernym wyrywaniem w trakcie czesania. Co więcej, okrągłe kuleczki na zakończeniach włosia gwarantują dodatkowo masaż głowy, wpływający na porost włosów. Świetnym wyborem okaże się m.in. szczotka Bamboo Touch Detangle Nylon od Olivii Garden. Zapobiega ona elektryzowaniu i puszeniu się pasm, a przy tym pozostawia je miękkie i lśniące. W przypadku cienkich kosmyków doskonale sprawdzą się szczotki z włosia dzika, np. Olivia Garden Fingerbrush Combo Medium.

OLIVIA GARDEN Finger Brush Combo Medium (black) – Szczotka do rozczesywania i masażu z włosiem dzika

Szczotki do włosów mokrych

Mokre pasma łatwiej ulegają uszkodzeniom i złamaniom, dlatego lepiej zrezygnować z ich rozczesywania tuż po myciu. Jeśli jednak zawsze używasz szczotki na mokrych włosach, lepiej postawić m.in. na tę z włosiem dzika. Rozwiązanie godne polecenia stanowi również szczotka do rozczesywania włosów Wonder Brush Sunshine od HH Simonsen. Dzięki ergonomicznemu kształtowi, rozczesuje ona pasma niezależnie od tego, pod jakim kątem jest używana. Ponadto, owalne, miękkie zakończenie włosia delikatnie masuje skórę głowy, poprawiając jej ukrwienie. W przypadku mokrych włosów doskonale sprawdzi się również Fingerbrush TRINITY Passion Gold marki Olivia Garden.

HH SIMONSEN Wonder Brush Sunshine – Szczotka do rozczesywania włosów