Anwen i Mawawo

Produkty Anwen i Mawawo to prawdziwy hit wśród miłośniczek włosowej pielęgnacji. To wyjątkowe kosmetyki ze składnikami aktywnymi, przeznaczone do konkretnego stopnia porowatości. Na które z nich warto zwrócić uwagę i jak dopasować je do typu włosów?

Porowatość włosów – czym właściwie jest?

Porowatość jest cechą budowy włosa. W zależności od stopnia odchylenia łusek, możemy wyróżnić porowatość niską, średnią i wysoką. Im bardziej łuski włosa odstaje w jego strukturze, tym większa jest jego porowatość. Właściwa pielęgnacja włosów wymaga uwagi i kosmetyków dobranych do porowatości. Przykładowo, odżywki i maski do włosów o niskiej porowatości niewiele zdziałają w przypadku „wysokoporów”. Produkty do włosów wysokoporowatych mogłyby z kolei zbyt mocno obciążyć „niskopory”. Zachowanie równowagi PEH – pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami – jest niezwykle ważne. Uwielbiane przez włosomaniaczki marki Anwen i Mawawo zajmują się produkcją naturalnych kosmetyków przeznaczonych do konkretnych typów porowatości.

Jak określić stopień porowatości włosów?

Porowatość włosów można określić w wyniku ich obserwacji. W przypadku włosów wysokoporowatych łuski są mocno odstające. Najczęściej pasma są kręcone lub mają tendencję do falowania i puszenia się. „Wysokoporami” są często włosy farbowane lub rozjaśniane. W przypadku pasm o wysokiej porowatości najtrudniej jest o wygładzenie – są one szorstkie i matowe, jednak podatne na stylizację. Włosy średnioporowate to z kolei typ występujący najczęściej. Wyróżnia je średni stopień odchylenia łusek, a tym samym – mniejsza objętość. Pod wpływem wilgoci lekko się puszą lub falują, jednak na ogół są łatwe do ułożenia. W przypadku włosów niskoporowatych, mamy do czynienia ze ściśle przylegającymi łuskami. Najłatwiej wydobyć z nich efekt tafli, jednak nietrudno też o zbyt mocne obciążenie i efekt włosów przyklapniętych u nasady. „Niskopory” są lśniące, gładkie i lejące, choć z powodu swojej struktury nie są podatne na stylizację.

Maska do włosów niskoporowatych

Włosy o niskiej porowatości mają tendencję do nadmiernego obciążania. Kosmetyki Anwen do włosów niskoporowatych – m.in. odżywka Emolientowa Akacja – zawierają substancje aktywne, które zapewniają nawilżenie, odbicie włosów u nasady i zwiększenie objętości. O dopasowaną pielęgnację zadbała również marka Mawawo. Maska do włosów niskoporowatych tego producenta bazuje na emolientach z olejków i maseł. Pozwala ona na utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci włosów, a przy tym – nie obciąża ich i chroni przed uszkodzeniami. W przypadku „niskoporów”, można śmiało sięgać również po szampon Mawawo dodający objętości.

ANWEN Akacja 200ml – Odżywka emolientowa do włosów niskoporowatych

Kosmetyki do włosów średnioporowatych

Posiadaczki „średnioporów” również mogą liczyć na pomoc ze strony marek Anwen i Mawawo. Proteinowa Magnolia od Anwen pozwala uzupełnić ubytki białek, odpowiedzialne za łamliwość. Dodatkowo, odżywka regeneruje, wygładza i nawilża pasma. Emolientowy Irys sprawia z kolei, że stają się one bardziej elastyczne, gładkie i błyszczące. Ilość olejów i kwasów tłuszczowych obecnych w kosmetyku jest idealnie dostosowana do ich potrzeb. Anwen odżywka do włosów o różnej porowatości – Nawilżający Bez – również świetnie sprawdzi się w przypadku „średnioporów”. Daje ona włosom dużą porcję humektantów, dzięki czemu są one jeszcze bardziej sprężyste i lśniące. Maska do włosów o średniej porowatości od Mawawo bazuje na humektantach z dodatkiem gliceryny. Kosmetyk pomaga w domknięciu łusek, nawilża pasma i chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych, dodatkowo wzmacniając połysk.

MAWAWO Maska do włosów średnioporowatych 200ml

A co dla włosów wysokoporowatych?

Włosy wysokoporowate wymagają uważnej pielęgnacji. Odżywka Anwen – zarówno Emolientowa Róża, jak i Emolientowa Melisa – nawilża pasma niemal natychmiastowo, dzięki czemu aktywne składniki silnie odżywiają je od wewnątrz. Włosy po użyciu kosmetyku są ujarzmione, elastyczne i wygładzone. Pośród kosmetyków Mawawo znajdziemy z kolei maskę do włosów wysokoporowatych, opartą na formule emolientowo-proteinowej. Jej składniki doskonale chronią przed utratą nawilżenia, zmiękczają strukturę włosa, a poprzez wygładzenie pomagają zdyscyplinować niesforne loki czy puch.

ANWEN Emolientowa Róża 200ml – Odżywka do włosów o wysokiej porowatości

Sprawdź kosmetyki naturalne w naszej ofercie.