Warunki atmosferyczne panujące w lecie, tj. wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne, ale i inne czynniki, takie chociażby jak chlorowana czy słona woda, niekorzystnie wpływają na kondycję włosów. Jak zadbać o włosy przed latem?

Jak przygotować włosy na lato?

Latem włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, wysokie temperatury czy klimatyzacja. Osłabiają strukturę włosów i mogą sprawić, że staną się one przesuszone, szorstkie, łamliwe, matowe i mniej podatne na stylizację. By temu zapobiec, włosy należy przygotować do letnich warunków.

Jeśli Twoje włosy są mocne i zdrowe, jedyną kwestią, o której w szczególności musisz pamiętać przed latem, jest zapewnienie kosmykom odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wówczas nawet po wakacjach pasma będą wygładzone, lśniące i elastyczne. Jeśli jednak włosy wymagają solidnej dawki odżywienia i wzmocnienia, zadbaj o nie już dziś. Czynniki, na które narażone są pasemka latem mogą tylko przyczynić się do pogorszenia ich stanu. Pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji. Stosuj szampony, odżywki, maski, olejki czy serum, które przywrócą Twoim włosom witalność, odżywienie i zdrowy wygląd.

MEDAVITA Nutrisubstance Kit Nourishing Ritual – Zestaw odżywczo-nawilżający włosy

Regeneracja włosów przed latem z marką Wella SP

Z pomocą w dbaniu o włosy przed latem, zapewni Ci również wysokiej jakości kosmetyki marki Wella System Professionals. To wyspecjalizowane, profesjonalne preparaty przeznaczone do różnego rodzaju i potrzeb włosów, które w sposób kompleksowy pielęgnują pasma. Kosmetyki Wella SP za sprawą zawartych w nich składników wykazujących dobroczynne działanie na włosy, odznaczają się wysoką skutecznością. Wśród produktów tej marki w szczególności polecamy takie kosmetyki jak:

  • Wella SP Essential lekka maska odżywiająca – znajdujące się w nim masło shea i surfaktanty kationowe, które dbają o kondycję kosmyków. Ponadto maska tworzy na włosach warstwę ochronną zabezpieczającą pasma przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Wella SP Hydrate Shampoo szampon nawilżający do włosów normalnych i suchych – innowacyjna formuła szamponu Active Moisture Complex zawierająca glicerynę, d-panthenol i glukozę. Stanowi gwarancję optymalnego poziomu nawilżenia oraz uczynienia kosmyków idealnie gładkimi, miękkimi i lśniącymi. Ponadto regularne stosowanie szamponu tworzy na włosach barierę ochronną zapobiegającą ich wysuszaniu.
  • Wella SP Liquid Hair kuracja regenerująca do włosów zniszczonych – to wyjątkowy produkt zawierający w swym składzie kompleks aminokwasów i keratyny, który odbudowuje włókna suchych i zniszczonych włosów poprzez uzupełnienie ubytków powstałych w strukturze pasemek. W efekcie włosy stają się wzmocnione, miękkie, elastyczne i miłe w dotyku.

  • Wella SP Luxe Oil Olejek eliksir odbudowujący – kosmetyk łączy w sobie drogocenne olejki: arganowy, migdałowy i jojoba. Po zastosowaniu preparatu pasemka stają się wygładzone, lśniące, miękkie i podatne na układanie.
  • Wella SP Repair Conditioner odżywka regenerująca do włosów zniszczonych – miękkie, odżywione i zabezpieczone przed wysuszeniem włosy to efekt stosowania odżywki regenerującej, która przywraca pasmom zdrowy, miękki i pełen blasku wygląd.
  • Wella SP Reverse regenerująca maska do włosów zniszczonych – swoje skutecznie działanie produkt ten zawdzięcza kompleksowi witaminowemu ReVerse z witaminami A, B5, E, F oraz kofeiną i wodorostami. Po zastosowaniu maski włosy stają się mocne, sprężyste, elastyczne, pełne blasku i witalności.

WELLA SP Liquid Hair 100ml – Kuracja regenerująca do włosów zniszczonych

Zregeneruj zawczasu swoje włosy, by nawet latem i po wakacjach, kosmyki pozostawały zdrowe, lśniące i pełne blasku.