Poszukując upominku dla włosomaniaczki, masz całe mnóstwo możliwości – i wcale nie chodzi wyłącznie o kosmetyki do pielęgnacji włosów. Co jeszcze możesz podarować miłośniczce włosowej pielęgnacji?

Zestaw kosmetyków do pielęgnacji

Jednym z najlepszych prezentów dla każdej kobiety, która przywiązuje dużą wagę do wyglądu swoich włosów, jest zestaw sprawdzonych kosmetyków do ich pielęgnacji. W tym przypadku trzeba jednak kierować się indywidualnymi potrzebami i rodzajem kosmyków obdarowywanej osoby. Dzięki temu produkty będą dobrane właściwie, a tym samym – przyniosą oczekiwane rezultaty. W asortymencie Bea Beleza regularnie pojawiają się gotowe komplety kosmetyków dopasowanych do konkretnych potrzeb włosów. Idealnym przykładem są zestawy marki Björk – np. zwiększający objętość zestaw Hojd&Tamja dla włosów cienkich i delikatnych czy regenerujący i wzmacniający zestaw Laga&Tamja do włosów zniszczonych. Jeśli chcesz włożyć w upominek jeszcze więcej serca, możesz samodzielnie stworzyć box kosmetyków zawierający ulubione produkty bliskiej Ci włosomaniaczki.

Zestaw do masażu głowy

Każda włosomaniaczka wie, jak ważne w kwestii zdrowia i wyglądu włosów jest regularne masowanie skalpu. Idealnym pomysłem na praktyczny i trafiony upominek jest więc też zestaw do masażu skóry głowy – ze specjalną szczotką i kosmetykiem do peelingu. Rozwiązanie warte uwagi stanowi m.in. model Rutin Scalp Brush od Björk z ząbkami z miękkiego silikonu. Szczotka delikatnie masuje skórę głowy, stymulując krążenie krwi bez ryzyka podrażnienia skalpu i uszkodzenia włosów. Poszukując dobrego peelingu do zestawu, warto z kolei zwrócić uwagę na produkty marki Medavita – np. Oxygen Detox Peeling czy Cutis Pura Preparatore Cutaneo.

Suszarka do włosów z jonizacją

Równie dobrym pomysłem na prezent dla miłośniczki włosowej pielęgnacji jest dobra suszarka do włosów. Poszukując odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na to, aby nie tylko suszył on kosmyki, ale i pomagał uzyskać efekt gładkich, pozbawionych puchu włosów bez ich przesuszania. Dobrze więc jeśli suszarka posiada chłodny nawiew, funkcję jonizacji czy możliwość regulacji temperatury. Suszenie nie wpływa wówczas negatywnie na kondycję pasm, a wręcz ułatwia zachowanie ich pięknego wyglądu.

A może prostownica lub lokówka?

Kolejną propozycją, która z pewnością przypadnie do gustu niejednej włosomaniaczce, jest dobrej jakości lokówka lub prostownica. Wybór konkretnego sprzętu zależy już od osobistych preferencji obdarowywanej osoby. Podobnie jak w przypadku suszarki, warto tu zwrócić szczególną uwagę na funkcje urządzenia – m.in. jonizację, równomierne podgrzewanie płytek lub głowicy, opcję regulacji temperatury czy funkcję antystatyczną. Podczas poszukiwań prezentu pod uwagę warto brać szczególnie modele z głowicą i płytkami z tytanową powłoką, która chroni włosy i wyróżnia się wysoką odpornością na zarysowania.

Dobra szczotka do włosów

Jeśli od dłuższego czasu poszukujesz upominku dla bliskiej Ci włosomaniaczki, lecz suszarka, prostownica czy kosmetyki nie wchodzą w grę, dobrym pomysłem może się okazać zakup szczotki do włosów sprawdzonej marki. To z pozoru zwyczajne, niepozorne akcesorium ma duży wpływ na wygląd i stan włosów. Wybierając konkretny model, weź pod uwagę typ włosów obdarowywanej osoby. Szczotka odpowiednia do cienkich i rzadkich kosmyków niekoniecznie nada się do czesania grubych, gęstych pasm. W przypadku tych pierwszych dobrym wyborem okaże się model z włosiem dzika, z kolei do grubszych i trudnych do ujarzmienia włosów najlepiej wybrać klasyczną paddle brush – np. z włosiem mieszanym. Możesz też podarować w prezencie miniaturową wersję szczotki – w sam raz do torebki.

Turban do włosów

Jeśli chcesz, aby Twój prezent wyróżniał się na tle innych upominków, postaw na… specjalny turban włosów – jak np. Rutin Hair Wrap firmy Björk. To doskonała propozycja dla wszystkich włosomaniaczek, którym zależy na maksymalnej ochronie i pielęgnacji włosów po myciu. Taki turban szybko i efektywnie wchłania nadmiar wody z włosów, skracając czas ich suszenia i zmniejszając ryzyko uszkodzeń mechanicznych spowodowanych przez tarcie ręcznikiem.

Jeśli poszukujesz upominku dla miłośniczki pielęgnacji włosów, w Bea Beleza bez trudu znajdziesz idealny prezent. Sprawdź, co jeszcze czeka na Ciebie w naszej ofercie, i wywołaj na twarzy obdarowanej szeroki uśmiech!