Jaką lokówkę do włosów kupić

Większość kobiet uważa fryzurę za jeden z najważniejszych elementów wizerunku. Mnóstwo z nich decyduje się na noszenie loków, fal i skrętów, ponieważ nie tylko świetnie wyglądają, ale także dodają fryzurze objętości. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość upinania podkręconych włosów na mnóstwo sposobów. To właśnie z myślą o miłośniczkach loków powstały praktyczne i funkcjonalne lokówki.

Przewaga nowoczesnych lokówek

Do niedawna w sprzedaży można było znaleźć głównie lokówki chromowane lub metalowe. Ich powłoka nie jest jednak przyjazna dla struktury włosa – powoduje otwarcie jego łusek, co przyczynia się do przesuszania. Przez to włosy stają się kruche i łamliwe. Używając sprzętu niskiej jakości, nie sposób uchronić ich przed zniszczeniem, nawet zabezpieczając je różnymi kosmetykami termoochronnymi.

Innowacyjnym rozwiązaniem okazały się lokówki ceramiczne pokryte teflonową powłoką, która zapobiegała przywieraniu włosów do ścianek urządzenia.

Innowacyjny sprzęt oferowany przez duńską firmę HH Simonsen pozwala nie tylko uzyskać spektakularny efekt stylizacji, ale także zadbać o kondycję włosów. To właśnie na to czekały wszystkie z nas, które uwielbiają swoje zadbane pukle w wydaniu beach wave bob!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokówki?

Dokonując wyboru lokówki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kształt. Najbardziej popularne są urządzenia przypominające stożek – szersze przy uchwycie i węższe przy wierzchołku. Dzięki nim łatwo można stworzyć loki grubsze u nasady i drobniejsze na końcach. Najefektowniej prezentują się, wówczas gdy włosy są długie.

Natomiast im mniejsza średnica kolby, tym drobniejsze loczki można za jej pomocą wyczarować. Węższe lokówki doskonale sprawdzają się zatem w stylizacji nieco krótszych fryzur.

Świetny efekt można także osiągnąć, posługując się lokówką o wyjątkowym, nieregularnym kształcie.

Dzięki niej fryzura nabierze niepowtarzalności i z pewnością będzie się znakomicie prezentować. Różne rozmieszczenie płaszczyzn zapewni efekt naturalnych fal. Jesteś miłośniczką artystycznego nieładu na głowie? Z tą lokówką możesz go uzyskać w kilka minut i to bez czekania, aż loki lekko się rozprostują, by wyglądać nonszalancko!

Kolejną ważną kwestią jest regulacja temperatury. Cienkie włosy są bardzo podatne na działanie termiczne, więc z łatwością można je podkręcić przy niewielkim rozgrzaniu urządzenia. Grube i masywne natomiast wymagają stylizacji w wyższej temperaturze. Sprzęt starszego typu nie posiada możliwości zmiany stopnia nagrzania, więc jego użycie nie jest raczej wskazane osobom posiadających delikatne włosy. Nowsze modele można ustawiać w zależności od potrzeb – na temperaturę od 120 nawet do 230°C. Są zatem bardzo uniwersalne. Można stosować je do układania każdego rodzaju włosów, bez ryzyka ich spalenia.

Ponadto warto wybrać sprzęt wyposażony w długi przewód, dzięki któremu można korzystać z niego w dowolnym miejscu, nie tylko bezpośrednio obok gniazdka.

Dodatkowe funkcje lokówki

Nowoczesne lokówki często wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających układanie loków. Często jednym z dodatkowych elementów jest plastikowe włosie, które emituje naładowane ujemnie jony w trakcie nagrzewania się płytek. Dzięki temu włosy nie elektryzują się, co znacznie ułatwia osiągnięcie pożądanego efektu.

Ponadto włosie pełni także rolę amortyzatora między powierzchnią lokówki a skórą głowy, co zapobiega oparzeniom.

Komfort użytkowania zapewnia również funkcja uśpienia, dzięki której nieużywana lokówka sama się wyłącza po upływie 90 minut.

Zdecydowanym udogodnieniem jest możliwość sterowania temperaturą za pomocą funkcjonalnego i prostego w obsłudze panelu dotykowego. Dzięki niemu w wygodny sposób można dostosować stopnień nagrzania do rodzaju układanych włosów.

Zostań królową piękności w kilka minut

Stylizacja włosów jeszcze nigdy nie była taka prosta. Dzięki ceramicznej lokówce można wyczarować piękne loki w mgnieniu oka! Wysokiej jakości produkty stworzone z myślą o profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak i o użytku domowym, umożliwiają stworzenie wymarzonych skrętów i fal, minimalizując jednocześnie ryzyko zniszczenia włosów wysoką temperaturą.
Nie musisz spać w papilotach i budzić się z bólem głowy, żeby rano stworzyć olśniewającą fryzurę. Innowacyjne modele lokówek Bea Beleza potrzebują zaledwie kilku chwil, żeby zrobić z Ciebie królową piękności każdego dnia.

Zobacz na naszym kanale Youtube, jakie loki można stworzyć dzięki lokówkom HH Simonsen.