samoopalacz

Latem większość z nas chce pochwalić się gładką skórą o równym kolorycie. Wiemy o tym, że korzystanie z promieni słonecznych wiąże się często z poparzeniami i uszkodzeniem komórek, co z biegiem lat przysporzy nam niechcianych zmarszczek. Z pomocą przychodzi samoopalacz, czyli opalenizna w kremie lub w sprayu. Sprawdź, w jaki sposób najlepiej używać samoopalacza?

Odpowiedni czas i próba generalna

Zacznijmy od tego, że produktów brązujących nie powinnaś nakładać przed ważnymi wydarzeniami. Szalona impreza, ślub przyjaciółki albo rodzinny obiad z plamami od samoopalacza to nieciekawa wizja spędzania czasu. Kiedy znajdziesz już właściwy dzień na nałożenie kosmetyku, wykonaj test. 24 godziny przed aplikacją posmaruj niewielki obszar skóry i poczekaj, czy nie wystąpią w tym czasie reakcje alergiczne. Wszystko w porządku? To do dzieła!

MARC INBANE Spray 200ml – Naturalny spray samoopalający samoopalacz dla niej i dla niego

Po pierwsze: ostre złuszczanie

Najważniejszą czynnością przed skorzystaniem z produktów brązujących, jest zadbanie o usunięcie martwego naskórka. Dokładny peeling (np. cukrowy) sprawi, że kosmetyk rozprowadzi się równomiernie. Bez porządnego złuszczania możesz nabawić się plam w tych miejscach, gdzie skóra jest zgrubiała.
MARC INBANE Black Exfoliator 75ml – Nawilżający peeling do twarzy

Po drugie: intensywne nawilżanie

Kiedy ciało jest już wystarczająco gładkie, przyda Ci się dobry balsam lub odżywcze masło. Posmaruj nim takie obszary, jak łokcie oraz kolana. Zaaplikuj go tam, gdzie wyczuwasz nieprzyjemną suchość. Skóra, której brakuje nawilżenia i natłuszczenia nie będzie współgrała z samoopalaczem. Powstaną na niej nieestetyczne plamy, a przecież chcesz mieć ciało o pięknym, równym kolorze.

MARC INBANE La Hydratan 30ml
– Krem nawilżający, przedłużający trwałość naturalnej opalenizny

Po trzecie cierpliwość i precyzja

Aby w pełni wykorzystać zalety produktów brązujących, musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli będziesz się spieszyć, możesz doprowadzić do powstania nierówności i niechcianych zacieków. Zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu i wykonaj zabieg. Na dłonie warto założyć rękawiczki, które znacznie ułatwią aplikację samoopalacza. Jeżeli używasz kosmetyku w postaci balsamu, nakładaj cienkie warstwy, skupiając się tylko na tej części ciała, którą aktualnie smarujesz. Następnie przejdź do kolejnego obszaru. Możesz także skorzystać ze sprayu. Pamiętaj o tym, by aplikować go z kilkunastocentymetrowej odległości.

MARC INBANE Powder Brush – Pędzel do pudru

Zabezpiecz pościel i ubrania

W związku z tym, że samoopalacz ma za zadanie nadać skórze koloru, istnieje ryzyko wybrudzenia materiałów. Po nałożeniu produktu poczekaj na jego wchłonięcie. Nie zapomnij o dokładnym umyciu rąk. W dniu smarowania wybierz piżamę, za którą nie przepadasz i, na wszelki wypadek, zrezygnuj z zakładania nowej pościeli.

Co zrobić z plamami na ciele?

Mimo wszelkich starań, możesz nabawić się niechcianych plam na skórze. Im częściej będziesz korzystać z produktów brązujących, tym lepiej nauczysz się je nakładać. Nie wpadaj w panikę, kolor nie pozostanie na Twojej skórze na zawsze. Wskocz do wanny albo zafunduj sobie długi, relaksujący prysznic. Użyj peelingu, by usunąć kosmetyk z tych obszarów, które Ci się nie podobają. Pamiętaj, że następnym razem będzie już tylko lepiej!

Zadbaj o idealny wygląd Twojej skóry za pomocą samoopalacza. Nie zapominaj o tym, by chronić swoje ciało przed kontaktem z promieniowaniem UV.