Zastawiasz się, komu pasują rude włosy? A może masz w planach farbowanie na rudo i chcesz dobrać odcień do swojego typu urody? Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości tak, by Twoje ogniste pasma zachwycały!

Czasy, w których posiadanie rudych włosów było niemal przekleństwem, dawno minęły. Pamiętamy o nich chyba tylko wtedy, kiedy znów czytamy o przygodach Ani Shirley, która marzyła, aby jej marchewkowe kosmyki zmieniły się kiedyś w kasztanowy rudy. Dziś rude włosy są niezwykle atrakcyjne – naturalnie występują jedynie u kilku procent ludzi na świecie. Ich wyjątkowość sprawia, że  są pożądane przez wiele kobiet. Komu pasują rude włosy i czy zawsze farbowanie to dobry wybór? Jaki odcień wybrać do naszej karnacji? Na co zwrócić uwagę? Mamy dla Was garść porad.

Komu pasują rude włosy? – dobierz odcień do karnacji

Komu pasują rude włosy? – Jasna, blada cera

W naturze rudym włosom niemal nieodłącznie towarzyszy bardzo jasna cera i to właśnie jej posiadaczki mogą bez wahania zdecydować się na rude włosy. Rudości lubią też ostre rysy twarzy, piegi, wyrazistą oprawę oczu i raczej ciemną barwę tęczówek. Jeśli spełniasz te warunki, możesz pozwolić sobie nawet na miedziany czy marchewkowy odcień – na pewno będzie Ci pasował. Twoja cera jest ciemniejsza? Musisz bawić się kolorami.

Na zdjęciu piękny odcień rudego u Kate Winslet. Źródło: elpoeplufituaebeht.tumblr.com

Komu pasują rude włosy? – Śniada cera i rudy kolor

Jeśli nie jesteś posiadaczką alabastrowej cery, nie musisz zupełnie rezygnować z marzeń o rudych włosach. Jeśli mają wyglądać naturalnie, musisz postawić na ciemniejszy, mniej wyrazisty odcień – kasztan, mahoń czy czerwienie. W tych ostatnich korzystnie można wyglądać nawet przy dość ciemnej karnacji, wystarczy przypomnieć sobie piosenkarkę Rihannę i jej czerwoną fryzurę jeszcze kilka lat temu. Choć oczywiście, w przypadku intensywnych czerwieni nie możemy mówić o naturalnym efekcie.

Rude włosy – dla kogo nie są?

Rudych włosów powinny unikać przede wszystkim osoby z problemami skórnymi, widocznymi naczynkami, zaczerwieniami czy skórą atopową. Rudości i czerwienie tylko podkreślą te mankamenty cery, będzie więc istniała konieczność wykonania codziennie starannego makijażu, który ukryje nasze defekty. Kobiety o okrągłych twarzach jeszcze bardziej podkreślą ten fakt – rude włosy zaokrąglają rysy twarzy.

Piękne rude włosy aktorki Emmy Stone. Źródło: Jael Duran

Wybierz dobrą farbę i dobrego fryzjera

Niezależnie od tego, komu pasują rude włosy, a komu nie – wybór właściwego fryzjera i odcienia farby jest kluczowy w przypadku każdego farbowania. Farbowanie na rudo jest w dodatku dość wymagające, a brak umiejętności może skutkować niepożądanym odcieniem. Specjalista powinien ocenić, jaki kolor będzie pasować do naszej karnacji i przeprowadzić zabieg farbowania w odpowiedni sposób, zwracając uwagę na naturalny kolor włosów.

Rude włosy – o tym pamiętaj!

Jeśli masz wątpliwości, czy rude włosy Ci pasują, możesz wybrać krótkotrwałą koloryzację dowolną metodą. Wtedy sama ocenisz, czy efekt wart jest farbowania na stałe.

Pamiętaj, że rudy kolor zazwyczaj krótko utrzymuje się na włosach. Oznacza to, że regularne wizyty u fryzjera będą koniecznością – ten fakt również warto przemyśleć, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

[line]

Rude kręcone włosy? To jest to! Jeśli Tobie też podoba się taki styl, sprawdź nasz wpis i dowiedz się, jak ulepszyć Twój naturalny skręt włosów!

[line]

Komu pasują rude włosy? Na 100% osobom, które lubią się wyróżniać i kochają metamorfozy, bo rudy z pewnością przyciąga spojrzenia. Jeśli uważasz, że Twoja uroda pasuje do tego koloru, nie wahaj się ani minuty! 🙂