Prawidłowe oczyszczanie skóry głowy to podstawa, jeżeli zależy nam na jej zdrowiu oraz pięknym wyglądzie włosów. Warto więc dbać o jej dokładne mycie przy użyciu odpowiednich kosmetyków, które skutecznie usuną sebum, resztki kosmetyków i inne zanieczyszczenia.

W jaki sposób zatem oczyszczać skórę głowy?

Odpowiednio oczyszczony skalp – dlaczego ma takie znaczenie?

Oczyszczając skórę głowy w prawidłowy sposób, jesteśmy w stanie usunąć z niej zarówno martwy naskórek oraz nadmiar sebum, jak również zanieczyszczenia ze środowiska czy pozostałości po kosmetykach do stylizacji. To z kolei może mieć duże przełożenie na tempo przetłuszczania się włosów oraz ich porostu. Skuteczne oczyszczanie skalpu ma też na celu zapobieganie powstawaniu zmian chorobowych, np. łupieżu.

Precyzja i brak pośpiechu

Myjąc skórę głowy, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki to robimy. Chaotyczne, pospieszne „szorowanie” skalpu i włosów lepiej zamienić na dokładne, spokojne ruchy masujące – bez drapania paznokciami i tarcia kosmyków. Skórę głowy najlepiej masować kolistymi ruchami, od czoła aż do samego karku. Duże znaczenie ma również dokładne spłukanie szamponu – pomocne jest w tym przypadku odciskanie włosów rękami. Sam szampon przed nałożeniem na skórę głowy szampon najlepiej natomiast rozwodnić.

Odpowiedni szampon oczyszczający

W przypadku oczyszczania skóry głowy niezwykle istotny jest dobór szamponu. Ważne, aby był on dopasowany do jej potrzeb oraz aktualnego stanu. Dobrym wyborem może się okazać m.in. Oxygen Detox Shampoo marki Medavita – detoksykujący, oczyszczający produkt do każdego rodzaju włosów. Szampon skutecznie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, odświeża ją, reguluje wydzielanie sebum, a ponadto – zapobiega zaburzeniu równowagi oraz wielu problemom skórnym, jednocześnie pielęgnując włosy. To kosmetyk pozbawiony barwników i SLES, stworzony głównie z myślą o osobach z nadproduktywną skórą, zamieszkających lub pracujących w okolicach przemysłowych. Jego przeznaczenie idealnie pokazuje, jak radzi sobie on z usuwaniem toksyn ze skóry. Uzupełnienie filmu hydrolipidowego i skuteczne oczyszczanie sprawia, że skóra zyskuje odporność na działanie negatywnych czynników zewnętrznych.

A może… maska oczyszczająca?

Mogłoby się wydawać, że żadna maska do włosów nie nadaje się do aplikacji na skórę głowy. Z produktem od Medavity jest jednak inaczej – wariant oczyszczająco-detoksykujący Oxygen Detox Mask to prawdziwe rozwiązanie do zadań specjalnych. Możesz z powodzeniem nakładać produkt na skalp, aby zapewnić mu jeszcze lepsze oczyszczenie. Dzięki masce skóra staje się odżywiona i świeża, a włosy – sprężyste i nawilżone. Najlepsze rezultaty przynosi stosowanie kosmetyku w połączeniu z szamponem z tej samej serii.

Peeling skóry głowy

Kolejnym ważnym krokiem w oczyszczaniu skalpu jest regularnie wykonywany peeling. Jego celem jest przede wszystkim złuszczenie martwego naskórka, a co za tym idzie – dogłębne oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń środowiskowych oraz resztek pianek czy lakierów do włosów. Peeling wpływa dodatkowo na mikrokrążenie skóry, pobudzając kosmyki do wzrostu, a także działa łagodząco na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Dzięki peelingowi poprawie ulega także praca gruczołów łojowych, a to może skutkować mniejszą częstotliwością mycia. Omawiana seria Oxygen Detox od Medavity obejmuje także peeling trychologiczny, który oprócz usuwania zanieczyszczeń nawilża skórę głowy, wspomaga odnowę komórkową i tworzy zdrowe środowisko dla wzrostu włosów. Systematyczne wykonywanie peelingu skutkuje ponadto szybszym tempem porostu i mniejszym wypadaniem – produkt przeciwdziała zatruwaniu mieszków włosowych oraz problemom skórnym. Już nawet jedno użycie na tydzień lub dwa jest w stanie znacząco poprawić stan skóry i wspomóc jej oczyszczanie.

Oczyszczanie skóry głowy to klucz do zdrowia skalpu i kosmyków – warto więc zadbać

o prawidłowy sposób mycia i dobór skutecznych, bezpiecznych kosmetyków. Wymienione produkty oczyszczające czekają na Ciebie teraz w Bea Beleza w atrakcyjnych, promocyjnych cenach. Zamów swój oczyszczający zestaw Medavita i ciesz się świeżą, zdrową skórą głowy i pięknymi pasmami!