Chcesz coś zmienić w wyglądzie swoich włosów, jednak nie wiesz, jaką fryzurę wybrać? Mamy dla Ciebie świetną propozycję! Postaw na włosy cieniowane, które sprawiają wrażenie lekkich i pełnych objętości, są łatwe do ułożenia oraz wyglądają na dużo gęstsze niż są w rzeczywistości.

Dla kogo cieniowane włosy?

Cieniowane włosy odznaczają się wieloma zaletami. Omawiany rodzaj cięcia nadaje fryzurze określoną formę i sprawia, że kosmyki są pełne objętości, odbite od nasady oraz podatne na układanie. Dodatkową zaletą cieniowania jest również możliwość uzyskania nieco odmiennego rezultatu w trakcie każdego modelowania, co powoduje, że fryzura długo nam się nie znudzi.

Włosy cieniowane to doskonałe rozwiązanie zarówno dla posiadaczek krótkich, średnich, jak i długich włosów. Omawiane cięcie dobrze prezentuje się na prostych i kręconych kosmykach. W przypadku kręconych włosów cieniowanie wzmacnia naturalny skręt pasm, dzięki czemu loki wydają się bardziej wyraziste. Niezależnie jednak od tego, jakiej długości kosmyki posiadasz pamiętaj, by oddać swoje pasemka w ręce profesjonalisty i nie przesadzić z cieniowaniem. Zachowanie odpowiednich proporcji między poszczególnymi warstwami pasemek uchroni nas przed nieestetycznymi i sztucznie prezentującymi się przejściami.

Cieniowanie włosów krótkich

Cieniowanie krótkich włosów sprawi, że będą one uniesione u nasady i zyskają rewelacyjną objętość. Ich dodatkową zaletą jest łatwość stylizacji. Wystarczy nałożyć na pasemka odrobinę, żelu, wosku lub pasty modelującej i ułożyć w wybrany przez siebie sposób. Możesz postawić na fryzurę z pazurem lub zaczesać włosy do tyłu, by uzyskać eleganckie i gustowne uczesanie.

MATRIX Style Link Play Over Achiever 3 in1 49g – Krem pasta wosk 3w1

Włosy cieniowane półdługie

Posiadaczki włosów półdługich mogą zdecydować się na mocne cieniowanie lub delikatne stopniowanie. Im większa różnica w stopniowaniu, tym fryzura będzie sprawiała wrażenie bardziej bujnej i gęstej, dlatego wybór techniki cieniowania uzależniony jest od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Świetnie sprawdza się cieniowanie od góry, które szczególnie dobrze prezentuje się na gęstych włosach. Dzięki takiemu cięciu fryzura nabierze kształtu, a kosmyki będą wyglądały na lżejsze. Odpowiednie cieniowanie półdługich włosów sprawi, że codzienna stylizacja nie będzie stanowiła już dla Ciebie problemu, ponieważ włosy będą w zasadzie układać się same. Wystarczy je wysuszyć i przeczesać palcami lub ewentualnie ułożyć na grubej szczotce. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Długie włosy cieniowane

Cieniowane długie włosy dają efekt naturalnego, subtelnego uniesienia u nasady, a jeśli zdecydujesz się na pocieniowanie samych końcówek, nadasz fryzurze regularnego kształtu. Taka technika cieniowania korzystnie również wpływa na rysy twarzy, które ulegają złagodzeniu i stają się bardziej zaokrąglone. Dlatego jest to doskonałe cięcie dla pań o szczupłej i pociągłej twarzy. Długie włosy cieniowane szczególnie pięknie się prezentują, jeśli są pofalowane. Świetnie również wyglądają w upięciach, np. kucyki są bardziej rozłożyste, dzięki czemu zyskują trójwymiarowy wygląd.

I na koniec, mamy dla Ciebie jeszcze jedną poradę. Decydując się na włosy cieniowane, musisz dbać o końcówki, stosując odpowiednie kosmetyki zapobiegające ich rozdwajaniu się. To ważne, ponieważ w przypadku omawianego cięcia rozdwojone końcówki powodują, że kosmyki wyglądają tak, jakby były zniszczone na całej długości.