Serum do włosów często mylone jest z olejkiem. Okazuje się jednak, że to dwa różne rodzaje produktów. Wyższe stężenie składników aktywnych w serum sprawia, że to prawdziwe rozwiązanie do zadań specjalnych. Dlaczego warto wprowadzić je do pielęgnacyjnej rutyny?

Serum do włosów – co to takiego?

Serum do włosów to kosmetyk, w którego składzie znajdziemy więcej cennych substancji niż w olejku czy odżywce. Najczęściej nakłada się go na końcówki, jednak niektóre z nich nadają się również do całych włosów, a nawet do skóry głowy. Ten mocno skoncentrowany produkt często zawiera silikony, które skutecznie chronią pasma przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Większość serów to także naturalne kosmetyki z olejkami. Znajdziemy wśród nich zarówno preparaty nawilżające, odżywiające i regenerujące, jak również te ochronne, wygładzające czy dyscyplinujące. Dzięki temu dobranie tego rodzaju produktu do konkretnego typu włosów nie stanowi problemu. Warto wiedzieć, że serum silikonowe jest lżejsze od tego z naturalnymi olejkami, przez co mniej obciąża kosmyki.

Dlaczego warto stosować serum do włosów?

Regularne stosowanie serum może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Wiąże się ono z widoczną poprawą zarówno wyglądu zewnętrznego, jak również kondycji włosów. To produkt, który odpowiednio dobrany skutecznie zabezpiecza kosmyki przed łamaniem i rozdwajaniem. Ponadto domyka on łuski włosów, chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np. promieniowaniem, i zwiększa miękkość oraz elastyczność pasm. Serum jest również w stanie poradzić sobie z uciążliwym problemem puszenia i elektryzowania się. Jego dużym atutem jest także łatwość stosowania. Już jedna kropla naniesiona na końcówki bądź inne miejsce wymagające regeneracji wystarcza, aby szybko zobaczyć rezultaty. Zbyt duża ilość preparatu mogłaby za bardzo obciążyć włosy.

Serum do włosów w ofercie Bea Beleza – sprawdź, co dla Ciebie mamy!

W asortymencie Bea Beleza znajdziesz wiele rodzajów serum – dzięki temu z łatwością dopasujesz je do indywidualnych potrzeb swoich włosów. Jeżeli są one raczej suche, matowe i zniszczone, dobrym wyborem okaże się Coconut Hair Serum od Arganicare. To kosmetyk o działaniu wzmacniającym i ochronnym. Pomaga on utrzymać zdrowy wygląd mieszków włosowych i korzenia, zwiększa odporność kosmyków na pękanie i pobudza je do wzrostu. Włosy po użyciu serum są lśniące, miękkie i nawilżone. Serioxyl Serum Denser Hair marki L’Oreal to z kolei produkt stworzony z myślą o włosach pozbawionych objętości. Przywraca on ich gęstość, podnosi je u nasady i chroni skórę głowy. Jeżeli Twoja fryzura wymaga wygładzenia i wzmocnienia, dobrym wyborem okaże się natomiast Keratin Miracle Go Smooth Hair Foundation Serum od Medavita.

Dzięki swojej lekkiej formule serum nie obciąża pasm, za to wygładza ich powłokę, nadaje elastyczności, ułatwia rozczesywanie i chroni przed zniszczeniami. Ponadto produkt doskonale ujarzmia kosmyki skłonne do puszenia się. Doskonale sprawdzi się on jako pielęgnacja przed suszeniem lub prostowaniem włosów. Jednym z serów godnych polecenia jest także to scalające rozdwojone końcówki – Stapiz Vital Repair Dual Hairtip. Dzięki niemu osłabione, łamliwe pasma odzyskują swój zdrowy wygląd i witalność, a przy regularnym stosowaniu znacznie mniej się kruszą. Kosmetykiem do zadań specjalnych, który naprawdę warto poznać, jest również serum 6 efektów marki Goldwell. Gwarantuje ono kompleksową pielęgnację kosmyków podczas jednego użycia. Elastyczne, lśniące i gładkie pasma, zdrowe końcówki, wzmocniona struktura włosa i znacznie mniejsza łamliwość – to właśnie natychmiastowe rezultaty stosowania Dualsenses Rich Repair Restoring 6 Effect Serum! Wszystkie produkty znajdują się w asortymencie Bea Beleza – możesz więc dobrać jeden z nich do potrzeb swoich włosów i cieszyć się mocnymi, odżywionymi i zdrowo wyglądającymi kosmykami!

GOLDWELL Dualsenses Rich Repair Restoring 6 Effect Serum 100ml – Serum 6 efektów STAPIZ Vital Repair Dual Hairtip 50ml – Serum scalające rozdwojone końcówki MEDAVITA Keratin Miracle Go Smooth Hair Foundation Serum 75ml – Ujarzmiająco wygładzające serum LOREAL Serioxyl Serum Denser Hair 90ml – Serum gęstsze włosy ARGANICARE Coconut Hair Serum 100ml – Serum do tępych, matowych, bardzo suchych włosów z efektem puszenia