Włosy każdej z nas wymagają należytej opieki. Dlatego tak ważny jest wybór salonu fryzjerskiego wykonującego usługi na najwyższym poziomie i zatrudniającego profesjonalistów doskonale znających się na swoim fachu i wykonujących pracę z prawdziwą pasją i oddaniem. Sprawdź, po czym poznać dobrego fryzjera.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Wygląd salonu fryzjerskiego może nam wiele powiedzieć o poziomie świadczonym w nim usług. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wystrój, czystość i porządek, mówiący wiele o dobrej lub złej organizacji pracy, a także na sprzęt fryzjerski – niezbędny do profesjonalnej stylizacji naszych pasm. Rzuć też okiem na fryzjera, który powinien stanowić wizytówkę swoich umiejętności. Jeśli będzie miał schludną i zadbaną fryzurę, to znaczy, że w tak samo dobry sposób będzie potrafił zadbać o Twoje włosy.

Profesjonalny fryzjer przestrzega zasad higieny! Dlatego pamiętajmy o sprawdzeniu, czy w danym salonie dezynfekuje się akcesoria fryzjerskie. W końcu nożyczki, grzebienie czy inne przedmioty to narzędzia, które stosuje się do strzyżenia i czesania w stosunku do różnych klientów. Dezynfekcja to niezwykle ważny proces eliminujący zagrożenia związane z rozmaitymi zakażeniami.

HH SIMONSEN Boss Dryer Sorbet Blossom – Suszarka do włosów – Edycja limitowana MEDI-LINE Velox Wipes NA – Bezalkoholowe chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni sprzętu medycznego

Komunikacja z fryzjerem

Dobry fryzjer przed przystąpieniem do pracy, powinien porozmawiać z klientem o jego oczekiwaniach i upodobaniach dotyczących fryzury, a także przeprowadzić wstępną analizę stanu włosów. Dzięki temu będzie w stanie ocenić, czy w danej fryzurze dobrze będziemy się prezentować, a także wskaże, jak pielęgnować włosy.

Profesjonalny fryzjer umie podpowiadać i podsuwać klientom rozmaite pomysły dotyczące ich fryzury. Nie powinien działać mechanicznie. Jeśli przychodzi do niego klientka ze zdjęciem ulubionej aktorki i prosi o wykonanie tego samego cięcia czy koloryzacji, to w pierwszej kolejności fryzjer powinien ocenić, czy taka fryzura będzie pasowała do jego klientki. Jeżeli nie – musi wytłumaczyć, że takie cięcie nie będzie dla niej korzystne i jednocześnie zaproponować inne, choć równie interesujące rozwiązanie.

Warto dodać, że porządny specjalista jest asertywny. Potrafi odmówić wykonania konkretnego zabiegu, np. rozjaśniania, jeśli widzi, że włosy są mocno zniszczone i taki zabieg tylko pogorszyłby ich stan, a także nie podejmuje się cięć czy koloryzacji stojących w sprzeczności z jego gustem. W końcu Twoja fryzura stanowi wizytówkę salonu fryzjerskiego.

HH SIMONSEN ROD VS10 Curling Iron
– Lokówka ROD VS10
HH SIMONSEN Carbon Comb 274
– Grzebień karbonowy nr 274

Wiedza i umiejętności profesjonalnego fryzjera

Dobry fryzjer oprócz odpowiedniego, kierunkowego wykształcenia, powinien stale podnosić swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę, uczestniczyć w szkoleniach, czytać prasę branżową i być na bieżąco z najnowszymi trendami. Profesjonalny fryzjer musi wiedzieć, jakie koloryzacje i cięcia są modne w danym sezonie. Ponadto powinien być kreatywny, posiadać estetyczną wrażliwość oraz wyobraźnię przestrzenną. Oprócz tego musi wiedzieć, jak należy pielęgnować poszczególne rodzaje włosów, a także posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu chorób skóry głowy.

Dobry fryzjer – stosuje luksusowe kosmetyki i profesjonalne farby do włosów

Modelowanie czy podcinanie włosów to nie jedyne usługi świadczone w salonie fryzjerskim. To również miejsce, w którym poddajemy nasze kosmyki koloryzacji czy rozmaitym zabiegom pielęgnacyjnym wpływających na wygląd i kondycję naszych pasm. Dlatego niezwykle istotnym elementem w pracy fryzjera są kosmetyki i farby, jakich używa. Stosowanie przez fryzjera wysokiej jakości farb do włosów i luksusowych kosmetyków świadczy o jego profesjonalizmie i kompetencjach. Profesjonalne farby do włosów gwarantują jednolity i doskonale kryjący efekt, a jednocześnie odżywiają, regenerują i chronią strukturę włosa. Z kolei pielęgnujące preparaty kosmetyczne charakteryzują się wysoką koncentracją substancji czynnych, co przekłada się na ich skuteczność. Przy czym trzeba dodać, że dobry fryzjer potrafi odpowiednio dobierać kosmetyki do indywidualnych potrzeb każdej klientki.

LOREAL Expert Absolut Repair Lipidium Conditioner – Błyskawicznie regenerująca odżywka do włosów bardzo uwrażliwionych MEDAVITA Prodige
– Kompletna, intensywna i natychmiastowa kuracja regenerująca włosy LOREAL Majirouge 50ml
– Pielęgnujący krem koloryzujący
(różne odcienie)

Profesjonalista wyczaruje na głowie piękną fryzurę, zadba o włosy i skutecznie poprawi nasze samopoczucie. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu, by znaleźć dobrego fryzjera, do którego wielokrotnie będziemy wracać.