Wegańskie lakiery do paznokci

Coraz większą popularnością i zainteresowaniem cieszą się wegańskie lakiery do paznokci. Czym się różnią od tych tradycyjnych? Czy są równie dobre i trwałe?

Wegańska formuła lakierów do paznokci

W składzie klasycznych lakierów do paznokci można znaleźć szereg substancji chemicznych. Wprawdzie występują w ilościach, które nie zagrażają naszemu zdrowiu, to jednak mogą powodować alergię i niekorzystnie wpływać na płytkę paznokcia, przyczyniając się do jej osłabienia.

Niepożądanym składnikiem jest przede wszystkim toulen, który pełni rolę rozpuszczalnika sprawiającego, że lakier ma gładką konsystencję i dobrze rozprowadza się na płytce, a także formaldehyd odpowiadający za utwardzenie czy kamfora i parabeny. W lakierach od MIA Cosmetics Paris między innymi tych substancji nie znajdziecie.

Wegańskie lakiery do paznokci nie zawierają w swym składzie 9 najbardziej szkodliwych substancji obciążających płytkę paznokcia. Nie znajdziesz w nich również składników pochodzenia zwierzęcego. Są to produkty w pełni bezpieczne dla zdrowia, które nie powodują podrażnień skóry i nie wpływają negatywnie na kondycję paznokci.

Wegańskie są zdecydowanie bardziej przyjazne dla naszych paznokci niż składy klasycznych lakierów. Ponadto w niczym nie ustępują, jeśli chodzi o trwałość czy efekt manicure – wegańskie lakiery do paznokci są tak samo dobre jak ich klasyczne odpowiedniki.

Wegańskie lakiery do paznokci od MIA Cosmetics

Marka MIA Cosmetics oferuje linię wegańskich lakierów do paznokci, które wyróżniają się wyjątkową formułą i niezwykle intensywnymi kolorami. Zdrowe i bezpieczne lakiery od MIA Cosmetics są wolne od 9 szkodliwych substancji, które można spotkać w tradycyjnych lakierach do paznokci. W ich składzie nie znajdziesz: toluenu, formaldehydu, żywic formaldehydowych, kamfory, parabenów, DBP, ksylenu, TPHP i etylo-tosyloamidu. Lakiery MIA Cosmetics oprócz tego, że są wegańskie posiadają również certyfikat Cruelty Free, który oznacza, że produkty, jak i składniki w nich zawarte nie były testowane na zwierzętach.

Należy również podkreślić, że ekologiczny i wegański charakter produktu idzie w parze z wysoką trwałością i wytrzymałością koloru na płytce paznokcia. Dla zagwarantowania długotrwałych efektów manicure, wszystkie lakiery zostały mocno napigmentowane, co sprawia, że pięknym, niezwykle wyrazistym, intensywnym kolorem można cieszyć się przez długi czas. Wegańskie lakiery od MIA Cosmetics występują w szerokiej gamie kolorystycznej, począwszy od odcieni beżowych, poprzez róż, fiolet i czerwień, a zakończywszy na brązach czy elektryzującym granacie, dzięki czemu z łatwością znajdziesz idealny odcień dla siebie.

Warto dodać, że lakiery, dzięki specjalnemu kształtowi pędzelka idealnie dopasowującemu się do kształtu płytki paznokcia są bardzo łatwe w aplikacji i szybko schną. Tylko dwie warstwy wystarczą, by uzyskać efektowny manicure, idealny na każdą okazję.

Wegańskie lakiery do paznokci to idealna propozycja dla wszystkich kobiet, które chcą zachwycać pięknym i przyciągającym wzrok kolorem na paznokciach, a jednocześnie zależy im na naturalności, delikatności i ograniczeniu ilości substancji chemicznych wokół siebie.