Trendy w cięciu i koloryzacji

Kiedy organizowaliśmy seminarium Londyńskie Inspiracje, nie sądziliśmy, że natchniemy tak wiele osób. Fryzjerzy, obserwatorzy, eksperci, wszyscy wyjechali z Hotelu Narvil z dawką niesamowitej wiedzy i energii do tworzenia. To właśnie to wydarzenie, śmiało pozwoli mi podsumować trendy na sezon FALL / WINTER 2016.

Pisząc ten tekst starałam się zebrać wszystkie nowości w cięciu oraz koloryzacji na sezon jesień / zima 2016 w jednym miejscu.

Kolor

Zacznijmy od koloru. Co proponują ambasadorzy najlepszych nożyczek na świecie – Excellent Edges? Zwiedzając glob wzdłuż i wszerz zaobserwowali, że najpopularniejsze w tym sezonie są szarości, pudry, fiolety i rudości. Należy mieszać je ze sobą by otrzymać „brudny”, nie do końca wyrazisty kolor. Rozwiązania nieoczywiste jak połączenie koloru szarego z fioletowymi refleksami nabrały nowego, designerskiego znaczenia.

Inspiracja

Jakie inspiracje podrzucił nam Art. Team Bea Beleza? Szkoląc się w Akademii Toni&Guy zwrócili uwagę na to, że blond może mieć wiele odsłon kolorystycznych, a najczęściej spotykany jest jego chłodny odcień. Nie zapominajmy o dodatkach, które są modne czyli refleksy w kolorze rose gold – jasny, złoty róż. Ewolucja to nie rewolucja. Nie bójmy się zmian.

Długości i cięcia

Co z tą nieszczęsną długością? Zapuszczamy, hodujemy czy ścinamy i kombinujemy?
Ekipa Excellent Edges szczególnie jasno i klarownie pokazała nam podczas swojego pokazu, że włosy krótkie są równie kobiece. Właściwie co oznacza krótkie? Boby czyli włosy do ramion, Longboby – wydłużone przody i krótsze tyły, Messyboby czyli włosy do ramion ścięte niesymetrycznie tak, aby dawały efekt artystycznego nieładu. Kończąc na najkrótszej fryzurze czyli tzw. Femboyu – włosy krótkie, ale z długimi pasemkami pozostawionymi w odpowiednich miejscach.

Art. Team Bea Beleza pokazał nie tylko krótkie cięcie, ale również cięcie do ramion mocno wystopniowane, które zdecydowanie wyszczupla twarze, szczególnie te okrągłe. Propozycją dla osób w wieku dojrzałym jest zdecydowany kolor i krótkie, agresywne cięcie.

A co z paniami, które kochają długie włosy? Specjaliści sugerują cięcia, które zwiększą objętość i nadają starej fryzurze nowe życie.

Statystki pokazują, że nasze włosy rosną nawet o 12 do 35 cm rocznie, nie powinniśmy się więc bać zmian. Jeśli kochamy podążać za trendami zaszalejmy z kolorem oraz długością.

Film zrealizowany przez: Mishka Studio
Zdjęcia: Naftasquad
Goście specjalni (Excellent Edges): Claus Nissen i Pete Walstab
Art Team Bea Beleza: Robert Palma, Jakub Wujec, Karol Olejnik, Maciej Fabjański