Nadchodzi najcieplejsza pora roku, a wiele z nas poszukuje pomysłów na fryzury, które okażą się latem nie tylko efektowne, ale przede wszystkim wygodne. Królują wśród nich wszelkiego typu koki i kucyki, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie na ten okres w roku. Dziś skupimy się na najpopularniejszych fryzurach, które można wykonać szybko i bez zbędnego wysiłku.

Klasyczny kucyk

Upalne letnie dni to idealny moment na wszelkiego rodzaju upięcia. Nie tylko świetnie się one prezentują, ale i zapewniają znacznie większy komfort – odsłonięty kark znacznie mniej się poci. Idealnym wyborem na lato jest oczywiście kucyk, czyli klasyka nad klasykami. Mowa zarówno o wysokiej „kitce” na czubku głowy, jak również o niższym upięciu przy karku. Kucyk to fryzura, która sprawdzi się i na co dzień, i na specjalne okazje. Można bowiem wykonać ją na wiele różnych sposobów – to zdecydowanie jej największy atut. Szykując się na eleganckie wyjście, możesz postawić na ciaśniejsze upięcie z mocnym wygładzeniem. Na co dzień możesz z kolei związać włosy w luźny kucyk, nie przejmując się pojedynczymi wystającymi kosmykami. Jeśli zechcesz ją utrwalić – np. przed ważnym przyjęciem – nieocenione okaże się wsparcie lakieru wygładzającego. Nie musisz jednak wybierać mocnych lakierów – delikatny kosmetyk jak Idol Atmosphere No Gas Light Strong Spray od Medavity w zupełności wystarczy.

Luźny kok

Kolejną fryzurą, która w lecie okaże się strzałem w dziesiątkę, jest luźny kok – zarówno ten na czubku głowy, jak i ten przy samym karku. W tym przypadku również nie jest potrzebne żadne mocne utrwalenie – im luźniejsze jest upięcie, tym lepiej. Taki niedbały messy bun to idealny wybór w sytuacji, gdy nie masz wiele czasu na wykonywanie fryzury – zwiążesz go zaledwie kilkoma ruchami. Luźne kosmyki wypuszczone na twarz również nie będą w tym przypadku problemem – wręcz przeciwnie, dodadzą upięciu uroku. Jeśli natomiast zależy Ci na ciasnym i mocno wygładzonym koku – np. na wielogodzinne weselne przyjęcie – wystarczy, że sięgniesz po lekki lakier lub piankę do włosów, które ujarzmią ewentualne wystające pasma.

A może warkocz lub francuz?

Nadszedł kolejny gorący dzień lata, a Tobie brakuje już pomysłów na ładną, a przy tym wygodną fryzurę? Zapleć włosy w warkocz, francuza lub kłosa! To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które nie czują się komfortowo w tradycyjnym kucyku, lecz szukają sposobów na spięcie włosów. Sprawdza się ono szczególnie w wietrzne letnie dni – wszystkie włosy pozostają bowiem na swoim miejscu. W tym przypadku również nie ma potrzeby mocnego utrwalania fryzury. Jeśli jednak upięcie zaczyna się już przy czole i nie chcesz, aby szybko uległo zniszczeniu, możesz skorzystać z delikatnego sprayu utrwalającego, który nie obciąży ani nie sklei kosmyków.

Beach waves

Jedną z najpopularniejszych letnich fryzur są beach waves, czyli tzw. plażowe fale. Taki look nie wymaga wiele czasu ani wysiłku, a zawsze prezentuje się dobrze – zarówno na długich, jak i na krótszych włosach. Jak go uzyskać? Wystarczy spryskać umyte, wilgotne włosy odpowiednim kosmetykiem strukturyzującym – jak np. Forma Textur Spray marki Bjork – a następnie ugniatać je kilka minut palcami. Dobrej jakości spray to w tym przypadku jedyny niezbędny kosmetyk. Włosy należy pozostawić do naturalnego wyschnięcia, a na końcu delikatnie roztrzepać je palcami – to wszystko! Innym sposobem na efektowne beach waves jest zaplecenie wilgotnych włosów w warkocze – np. na noc. Wówczas również warto użyć nieco sprayu – zarówno przed snem, jak i rano po rozpuszczeniu włosów. Decydując się na plażowe fale, przed wyjściem z domu warto pamiętać także o zabezpieczeniu włosów przed promieniowaniem UV – np. za pomocą kapelusza lub specjalnej mgiełki z filtrami.

Kucyk, kok, beach waves czy warkocz to idealne rozwiązanie na lato – bez względu na długość włosów czy kształt twarzy. W asortymencie Bea Beleza znajdziesz wszystkie niezbędne produkty, które ułatwią Ci stworzenie wyjątkowych letnich fryzur i zapewnią delikatne utrwalenie na cały dzień – bez obciążania pasm.