Dobra szczotka do włosów z łatwością sunie po pasmach i dokładnie je rozczesuje – bez łamania i szarpania. Jej prawidłowy dobór jest naprawdę ważny, jeśli zależy nam na kondycji oraz wyglądzie kosmyków. Co brać pod uwagę, poszukując szczotki idealnej?

Kształt szczotki

Jednym z podstawowych czynników, którymi należy się kierować podczas poszukiwań szczotki, jest jej kształt. Szczotki płaskie przeznaczone są głównie do rozczesywania i wygładzania pasm. Niekiedy stosuje się je również do masażu skalpu. Okrągłe szczotki to z kolei dobry wybór do modelowania pasm – umożliwiają one nadanie fryzurze idealnego kształtu. W zależności od wybranej średnicy akcesorium, możliwe jest uzyskanie delikatnych fal lub efektownych loków.

Rozmiar akcesorium

Oprócz kształtu szczotki ważna jest także jej wielkość. W przypadku krótszych włosów wystarcza akcesorium mniejszych rozmiarów, jednak czesanie przy jej użyciu długich, gęstych pasm nie jest już takie łatwe. Do mocnych, dłuższych włosów lepiej sprawdza się większa szczotka, np. typu paddle brush. Wówczas rozczesywanie trwa znacznie krócej i jest zdecydowanie wygodniejsze.

Typ włosia lub igieł

Wybierając szczotkę do włosów, warto zwracać uwagę także na typ użytego włosia bądź igieł. Szczotki możemy podzielić na te ze sztucznymi igiełkami, np. z nylonu, te z włosiem naturalnym, zazwyczaj z dzika, lub wariant z włosiem mieszanym. Popularne rozwiązanie stanowią również akcesoria z igłami bambusowymi. Szczotki z włosiem dzika to idealny wybór dla posiadaczek rzadkich, cienkich i delikatnych włosów. Najpopularniejsza wersja szczotek wyposażona w nylonowe igły z zakończeniami w postaci kuleczek nadaje się z kolei idealnie do słabych włosów z tendencją do wypadania. Okrągłe zakończenia chronią je bowiem przed wyrywaniem w trakcie czesania, a ponadto – pobudzają mikrokrążenie dzięki masażowi skalpu.

Gęstość igieł lub włosia

Znaczenie ma nie tylko rodzaj włosia lub igiełek, ale również ich gęstość i rozstaw. Szczotki wyposażone w szeroko rozstawione, długie włosie, stworzono z myślą o grubych, gęstych i długich kosmykach. Jeśli jednak Twoje włosy są krótsze i raczej cienkie, z powodzeniem poradzi sobie z nimi szczotka z krótszym, ale gęsto rozstawionym włosiem.

Waga szczotki

Podczas poszukiwań szczotki idealnej warto zwracać uwagę także na wagę poszczególnych modeli. Może i nie jest to najistotniejszy czynnik, jednak przy częstym użytkowaniu może mieć znaczenie – zwłaszcza jeśli lubimy nosić szczotkę w torebce. Lżejsze szczotki są znacznie wygodniejsze w użyciu – zarówno podczas czesania, jak i w samym transporcie.

Którego producenta szczotek wybrać?

Jednym z popularniejszych producentów szczotek i akcesoriów do włosów jest zdecydowanie Olivia Garden. Ta belgijska marka ceniona jest przez klientki i klientów na całym świecie – nie bez powodu jej produkty znajdują się w ofercie Bea Beleza. Na szczególną uwagę zasługują szczotki OV typu paddle brush – np. z linii Peacock – oraz te w wersji termicznej z serii Speed. Pierwsza z nich to szeroka, prostokątna szczotka większych rozmiarów, która sprawdza się idealnie do czesania długich, gęstych pasm. Zakończenia w formie kulek na igiełkach zapewniają przyjemny masaż skóry głowy, a igły doskonale radzą sobie z rozczesywaniem włosów. Szczotki termiczne Olivii Garden to z kolei idealny wybór do szybkiego modelowania kosmyków. Innym producentem, którego warto polecić, jest marka HH Simonsen. Wszystkie jej szczotki zachwycają skutecznością i solidnym wykonaniem – jednak dziś skupimy się na serii Wonder Brush. Ich specjalne elastyczne włosie SmartFlex doskonale chroni włosy przed łamaniem, a kształt 3D ułatwia czesanie pod każdym kątem.

W asortymencie Bea Beleza dostępne są szczotki o różnych kształtach, rozmiarach i typach włosia. Możesz więc wybrać konkretny model z ogólnej oferty lub skorzystać z aktualnej promocji na te przydatne akcesoria. Zestaw prezentowy szczotek do włosów Peacock z limitowanej edycji Olivii Garden czeka na Ciebie w cenie niższej o 50 złotych, a komplet z kosmetyczką, kremem SPF i szczotką HH Simonsen Wonder Brush Clouds – aż 138 złotych taniej! Wybierz szczotkę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i ciesz się pięknymi, gładkimi pasmami o każdej porze.