Przyczyn przesuszonych, pozbawionych blasku włosów możemy wymienić wiele – od szkodliwego działania promieni słonecznych, przez nieprawidłową pielęgnację, aż po częste poddawanie pasm zabiegom chemicznym i mechanicznym. Dbając o solidną dawkę nawilżenia zawartą w odpowiednich kosmetykach, można jednak skutecznie uporać się z tym problemem. Co zatem zrobić i po jakie produkty sięgać, aby pasma na nowo zachwycały miękkością, blaskiem i sprężystością?

Nawilżające maski i odżywki

Jeśli borykasz się z problemem suchych włosów, zwróć uwagę przede wszystkim na stosowane odżywki i maski. Ważne, aby były to kosmetyki o intensywnie nawilżającym działaniu, dedykowane do przesuszonych pasm. Rozwiązanie godne polecenia stanowi m.in. maska do włosów bardzo suchych Kemon Actyva Nutrizione Ricca Mask. Mocno odżywia ona wszystkie rodzaje przesuszonych, uwrażliwionych włosów, nadając im przy tym zdrowy blask oraz miękkość. Dobrym wyborem jest również odżywczo-nawilżająca maska Nutrisubstance Nutritive Hair Mask marki Medavita. Dzięki swojej głęboko nawilżającej teksturze skutecznie zmiękcza ona kosmyki, przywraca im połysk i intensywnie je odżywia. To zasługa zawartych w niej masła shea, oleju jojoba oraz allantoiny. Produktem, który okaże się naprawdę skuteczny w walce z suchością włosów, jest także intensywnie regenerująca odżywka do włosów Lait Urban Recovery marki Trendy Hair. Jej cenne składniki, takie jak roślinne proteiny, żeń-szeń, keratywna czy witamina E, gwarantują pasmom doskonałe nawilżenie i odżywienie. Kosmetyk odbudowuje suche, łamliwe włosy i przywraca im prawidłowy poziom nawodnienia.

 

Botoks na włosy

Do pielęgnacji przesuszonych, matowych włosów warto wprowadzić również tzw. botoks na włosy – np. Trendy Hair Elastic. Dzięki formule z keratyną i żeń-szeniem taka kuracja jest w stanie poprawić stan i wygląd kosmyków już po jednym użyciu. Produkt dostarcza im mnóstwo nawilżenia i blasku, zapobiegając także niechcianemu puszeniu. Suchość włosów jest zauważalnie mniejsza, a pasma stają się gładkie i bardziej elastyczne. Botoks odbudowuje je od nasady aż po same końce i chroni je przed dodatkowym wysuszaniem – np. w wyniku promieniowania UV czy częstego suszenia ciepłym powietrzem.

 

Woda lamelarna

Prawdziwym ratunkiem dla przesuszonych włosów okaże się również woda lamelarna. Jej płynna formuła wnika głęboko we wnętrze kosmyków, odżywiając je bez nadmiernego obciążania. To doskonały sposób na gładkie i miękkie włosy pełne blasku. Efektem stosowania wody lamelarnej są nawilżone pasma z wyjątkowym efektem tafli, o którym marzy każda włosomaniaczka. Jej nawilżające składniki aktywują się w kontakcie z mokrymi kosmykami. Idealnym rozwiązaniem dla suchych, zniszczonych i osłabionych włosów jest m.in. woda lameralna IQ Care marki Mila Pro.

 

Ochrona włosów przed promieniowaniem słonecznym

Jeżeli Twoje włosy szybko się przesuszają, pamiętaj o tym, aby chronić je przed szkodliwymi czynnikami – m.in. przed promieniowaniem UV. Wychodząc latem na zewnątrz, możesz zabezpieczać pasma mgiełką lub odżywką w sprayu, która stworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Dobry wybór stanowi m.in. odżywka ochronna Smart Touch Save My Hair marki Montibello czy mgiełka z filtrami Summer Protect od Anwen. Produkty te jednocześnie pielęgnują i chronią kosmyki zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i przed wiatrem oraz słoną wodą morską. Chcąc chronić swoje włosy – i nie tylko – w letnie dni, pamiętaj również o nakryciu głowy.

 

W przypadku przesuszonych włosów warto także na jakiś czas zaprzestać wykonywania zabiegów chemicznych i mechanicznych – tak, aby pasma miały szansę się zregenerować. Znaczenie ma również codzienna dieta oraz poziom nawodnienia. To, co oraz jak jemy i pijemy, ma duży wpływ na poziom nawilżenia i kondycję naszych kosmyków. Łącząc wszystkie te sposoby, możemy raz na zawsze zażegnać problem suchych, osłabionych włosów. Jeśli chcesz już teraz wprowadzić do swojej pielęgnacji wymienione wyżej kosmetyki, sprawdź aktualne promocje Bea Beleza. Botoks na włosy, woda lamelarna i odżywka Trendy Hair czekają na Ciebie w jeszcze niższych cenach!