Przyklapnięte, pozbawione objętości włosy to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Istnieją jednak skuteczne sposoby na ich odbicie u nasady i poprawę kształtu fryzury na samej długości. W jaki sposób zatem nadać włosom objętość – zarówno przed ważnym wyjściem, jak i na co dzień? Oto najprostsze i najskuteczniejsze sposoby.

Odpowiednia pielęgnacja

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy zachwycały objętością każdego dnia, zadbaj o odpowiedni dobór kosmetyków do mycia. Prawidłowo dobrany szampon może widocznie odbić włosy u nasady – zwłaszcza jeśli będzie on bogaty w nawilżające składniki. Przykładowo, Medavita Hairchitecture Shampoo Corporizzante, czyli szampon do włosów cienkich zwiększający objętość, dodaje objętości od nasady aż po same końce włosów. To zasługa obecnych w składzie ceramidów, które dodatkowo zabezpieczają włókno włosa. Produkt skutecznie przywraca włosom formę i pozwala cieszyć się pełną fryzurą przez dłuższy czas, a ponadto – podtrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia kosmyków. Godne polecenia rozwiązanie stanowi też zestaw Björk Hojd&Tamja z szamponem, odżywką i kuracją – to idealny wybór do zwiększenia objętości w przypadku włosów cienkich i delikatnych.

Suszenie włosów z głową w dół

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę objętości włosów jest też suszenie po myciu z głową w dół. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie suszyć włosów gorącym powietrzem. Chłodny nawiew w połączeniu z pianką lub sprayem zwiększającym objętość jest natomiast w stanie naprawdę wiele zdziałać. Jeśli już zdecydujesz się na użycie suszarki, pamiętaj o tym, aby nie zostawiać włosów nawet lekko wilgotnych – w przeciwnym razie niechciany efekt „przyklapnięcia” pojawi się zdecydowanie szybciej.

Suszenie włosów na szczotce

Po podsuszeniu włosów z głową w dół warto użyć również okrągłej szczotki, która odbije włosy u nasady. Wystarczy wyciągać kolejne pasma na szczotce i nawijać je na nią od samych końcówek, jednocześnie używając suszarki. Średnicę szczotki możesz dopasować do osobistych potrzeb – im będzie ona większa, tym ciekawszy uzyskasz efekt.

Kosmetyki do stylizacji zwiększające objętość

Oprócz kosmetyków do pielęgnacji, które wpłyną na trwałą objętość włosów, warto stosować także produkty do stylizacji, które podkreślą efekt – np. przed ważnym wyjściem. Mowa szczególnie o dobrej jakości piankach czy sprayach, które nie tylko zwiększają objętość fryzury, ale również dodatkowo ją utrwalają. Szczególnie godne polecenia rozwiązanie stanowi Medavita Idol Colossal Volume Magnifier Spray. Produkt dodaje włosom objętości, gwarantując jednocześnie średnie utrwalenie bez ich obciążania. Co więcej, spray dba również o pielęgnację pasm. Dobrym wyborem okaże się też spray Björk Forma Hojd Root Lifter czy pianka Forma Hojd Volume Mousse tego samego producenta. Popularnym sposobem na zwiększenie objętości fryzury są również specjalne pudry, unoszące włosy u nasady. Wybierając kosmetyki do stylizacji, zawsze zwracaj uwagę na to, aby działały one bez nadmiernego obciążania i sklejania kosmyków.

Zmiana przedziałka

Dobrą metodą zwiększenia objętości włosów może się okazać również zmiana samego przedziałka. Niekiedy już samo jego przesunięcie i przerzucenie włosów na przeciwną stronę niż zwykle może znacząco zmienić wygląd całej fryzury. Jeśli więc na co dzień nosisz przedziałek na środku głowy, a Twoje włosy zazwyczaj są mocno oklapnięte, rozważ zmianę przedziałka na boczny. Możesz też postawić na tzw. zygzaka. W ten sposób w zaledwie kilka chwil uzyskasz całkowicie inną fryzurę – nie tylko znacznie pełniejszą, ale i dużo ciekawszą.

Nowe cięcie

Jeśli zależy Ci na poprawie objętości włosów na długości, może warto zastanowić się nad zupełnie innym cięciem niż zazwyczaj? Zaskakujący efekt może przynieść m.in. cieniowanie włosów – fryzura nabiera wówczas całkiem innego kształtu i odzyskuje objętość, która przy równych pasmach pozostawała zwyczajnie ukryta. Optycznej objętości mogą dodać włosom także takie cięcia jak bob czy pixie cut. Decydując się na taką metamorfozę, zawsze warto upewnić się, że nasz fryzjer wykonywał już tego typu cięcia. Nie jest to zwyczajne wyrównanie końcówek czy wykonanie grzywki – ważne więc, aby oddać się w ręce doświadczonego profesjonalisty.