Jesień to niezwykły czas dla domu, bo spędzamy w nim więcej czasu, a szczególnego klimatu nadają dodatki. Szczególnie w tym czasie cenimy aromaty, które ogrzewają i otulają zapachem takie jak cynamon lub bawełna. A skąd czerpać przyjemną woń? Rozwiązaniem są nie tylko świeczki zapachowe, ale także dyfozory lub lampy katalityczne. Jeśli nie wiesz co to takiego – przeczytaj ten artykuł.

Unikatowe dodatki do domu – lampy zapachowe

Jeśli poszukujesz ekskluzywnego dodatku do domu, sprawdź lampy zapachowe Lampe Berger Paris, które zachwycają designem oraz  wyszukanym aromatem, ale także pełnią praktyczną funkcję. Lampy Berger dezynfekują powietrze – zmniejszają ilość roztoczy i alergenów, a także neutralizują nieprzyjemne zapachy, w tym tytoniu oraz zwierząt. Dzieje się tak za sprawą spalania katalitycznego.

Trudno uwierzyć, że lampy zapachowe znane są już od ponad 120 lat. Wtedy to francuski aptekarz Maurice Berger opatentował palnik katalityczny do dezynfekcji powietrza. Aby przetestować możliwości palnika, Berger zaprosił znajomych na kolację. Gdy jednak przekroczyli próg jego domu nie czuli zapachu posiłków lecz kwiatową woń. W ten sposób lampy Bergera zaczęły zyskiwać na popularności.

Choć początkowo miały prosty wzór, z czasem zaczęły przybierać coraz bardziej ekstrawaganckie formy, które powstawały we współpracy z topowymi designerami. Rolę ambasadorki marki pełniła nawet sama Coco Channel.

Aby użyć tego dodatku do domu, wybierz jeden z olejków z szerokiej gamy zapachów Berger Paris i ciesz się tym, jak po zapaleniu przyjemny aromat wypełnia Twoje pomieszczenie. Lampy Berger wykończone są elegancką metalową nakładką, która wspomaga rozprzestrzenianie się zapachu. W zestawie znajduje się elegancki szklany flakon, bawełniany knot, gasidło oraz lejek.

Pachnące dekoracje – dyfuzory zapachowe

Bardziej popularnym sposobem na rozprzestrzenianie zapachu we wnętrzu są dyfuzory zapachowe, czyli szklane flakoniki z olejkiem i patyczkami. Dodatki do domu w postaci dyfuzorów lepszej jakości nie tylko rozprzestrzeniają kojącą woń, ale także pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Flakoniki mają piękne niespotykane kształty. Szczególną uwagę przyciągają dyfuzory Berger, które powstały we współpracy z designerką Lolitą Lempicką w kształcie serca lub ozdobione złotymi elementami. Te dyfuzory wyróżnia też fakt, że mają patyczki z gałązek wierzby naturalnej.

Ważne jest to, że dyfuzory, jako jedyne zapachowe dodatki do domu, pozwalają na regulację intensywności zapachu. Wystarczy, że umieścisz we flakonie mniej patyczków. Wśród olejków zapachowych w naszym sklepie jest olejek do dyfuzora o zapachu pomarańczy z cynamonem, który szczególnie rozgrzewa w jesienne wieczory.

Nastrojowe świece i świeczki

Świece i świeczki to nastrojowe dodatki do domu, które szczególnie kojarzą nam się z jesiennymi i zimowymi wieczorami. Pamiętaj, by świeczka była od renomowanych producentów, dzięki temu będzie paliła się długo i równomiernie, a przy tym rozprzestrzeniała swój wspaniały zapach. Po tym poznasz dobrą świecę, że jest dobrze dopasowany knot do wielkości świecy. Dbaj także o odpowiednią długość knota – ok 5 mm. Podczas korzystania ze świecy zapachowej pal ją tak długo, aż wosk roztopi się na całej jej szerokości. Dzięki temu nie powstaną tzw. tunele, a Ty będziesz mogła dłużej cieszyć się świecą, jeśli będziesz trzymać ją w suchym i chłodnym miejscu.

YOPE Świeca zapachowa 200g – Kadzidłowiec A CHEERFUL GIVER Keepers Of The Lights Crisp Cotton 500g – Świeca zapachowa THE COUNTRY CANDLE Superstars 160g – Świeca Amber & Lavender w puszce LAMPE BERGER PARIS 240g – Świeca zapachowa Lolita czarna