łysienie androgeniczne u mężczyzn

Czym jest łysienie androgenowe i dlaczego powoduje wypadanie włosów? Czy można je powstrzymać i jak zapobiegać postępującemu łysieniu? Na czym polega jego leczenie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania dotyczące łysienia androgenowego.

Łysienie androgenowe – co to?

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna wypadania włosów. U mężczyzn widoczne jest szczególnie jako powiększające się zakola, a z czasem łysienie zaczyna obejmować czubek głowy. Powody powstawania łysienia androgenowego są różne –  genetyka, hormony, ale także stres i zła dieta.

Łysienie androgenowe – przyczyny

Łysienie androgenowe u mężczyzn może pojawić się już w wieku pokwitania. Wtedy to rozpoczyna się produkcja męskich hormonów. Testosteron staje się celem dla enzymu 5-alfa-reduktazy, znajdującym się w mieszku włosowym, i wtedy przekształca się w DHT, czyli DiHydroTestosteron.

Łysienie androgenowe – objawy

Nadmiar DHT wywołuje stan zapalny, który prowadzi do zaniku cebulki włosowej. To sprawia, że androgenowe wypadanie włosów następuje w określonej kolejności:

 1. Postępujące osłabienie cebulek włosowych,
 2. Zwiększone wydzielanie sebum (łojotok),
 3. Zwiększone łuszczenie skóry (łupież),
 4. Spowolnienie tempa wzrostu włosów,
 5. Scienienie włosów,
 6. Zanik korzenia włosów,
 7. Utrata włosów.

Najczęściej zauważalnym objawem jest cofanie się linii włosów na skroniach i czole, a następnie wypadanie włosów na czubku głowy.

Łysienie androgenowe – leczenie

Jeśli zmagasz się z problemem łysienia androgenowego sięgnij po pełną kurację LOTION CONCENTREE HOMME. Preparaty MEDAVITA na zatrzymanie lub spowolnienie androgenowego wypadania włosów blokują działalność enzymu 5-alfa-reduktazy, a także poprawiają odżywienie cebulki włosowej i dotleniają skórę dzięki silnej stymulacji mikrokrążenia.

Kuracja MEDAVITA Lotion Concentree Homme została przebadana klinicznie: dermatologicznie mikrobiologicznie została potwierdzona redukcja utraty włosów oraz zostało zauważone zmniejszenie przerzedzenia włosów – zarówno w wyniku badań jak i przez osoby biorące udział w badaniu.

MEDAVITA LC Homme Trattamenta Intensivo Anticaduta 100ml – Tonik lotion przeciw wypadaniu włosów MEDAVITA Lotion Concentree Homme Shampoo Anticaduta 250ml – Szampon przeciw wypadaniu włosów u mężczyzn

[line]Z kuracji możesz skorzystać partnerskim salonie fryzjerskim lub w swoim domu. Pamiętaj jednak, że tylko systematyczne działanie przyniesie efekty. Możesz się ich spodziewać już po 6 tygodniach.

Jak stosować kurację domową przeciw łysieniu androgenowemu?

 1. Zmieszaj porcję szamponu w wodą w proporcji 1:1
 2. Tak stworzoną mieszanką polej skórę głowy i masuj do momentu uzyskania piany.
 3. Spłucz szampon i powtórz proces mycia głowy.
 4. Pozostaw pianę na skórze głowy na 6-8 minut.
 5. Dokładnie wypłucz produkt z włosów.
 6. Wydzielaj przedziałki i i aplikuj na nie tonik – ok. 3 aplikacje na przedziałek.
 7. Masuj skórę głowy przez minutę.
 8. Pozostaw produkt na skórze głowy bez spłukiwania.

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do kuracji dobrze oczyścić skórę głowy od nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń dla lepszego wchłania i efektów kuracji za pomocą jednego z oczyszczających kosmetyków do skóry głowy Medavita Cutis Pura.

Kurację na łysienie androgenowe – LOTION CONCENTRE HOMME od MEDAVITA przeprowadzaj:

 • Przez 4 tygodnie – 3 razy w tygodniu,
 • Następnie przez 6 tygodni – 2 razy w tygodniu,
 • Następnie raz na tydzień w celu podtrzymania efektu.

W kosmetykach przeciw androgenowemu wypadaniu włosów znajdziesz składniki aktywne takie jak: rozmaryn, cynamon, arnika, tatarak, imbir, kamfora, mirra oraz podbiał pospolity, galbanum i gałkę muszkatołową.

Składniki te są odpowiedzialne za:

 • Walkę z wolnymi rodnikami,
 • Kojącą aktywność,
 • Stymulację krążenia,
 • Działanie odżywcze i nawilżające,
 • Wzmocnienie korzenia włosa,
 • Wydłużanie fazy anagenu (fazy wzrostu włosa),
 • Przyspieszenie wzrostu,
 • Inhibicję (spowolnienie reakcji chemicznej) enzymu 5-alpha-reduktazy.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat łysienia androgenowego? A możesz masz pytania? Zostaw komentarz, a my chętnie na niego odpowiemy! 🙂