Skóra głowy wymaga takiego samego oczyszczania, jak skóra twarzy. Nie ma znaczenia czy mamy do czynienia ze skóra borykającą się z problemami czy stanami chorobowymi. W tym celu należy sięgać po dobrej jakości kosmetyki, które nie tylko zapewnią przyjemne uczucie świeżości, ale również odbudują warstwę ochronną skóry i zapobiegną różnego rodzaju problemom skórnym. Dlaczego prawidłowe oczyszczanie skalpu ma tak duże znaczenie i w jaki sposób możemy o nie zadbać?

Dlaczego warto prawidłowo oczyszczać skórę głowy?

Prawidłowe oczyszczanie skóry głowy to podstawa pielęgnacji i higieny. Umożliwia ono usunięcie ze skalpu martwego naskórka oraz zanieczyszczeń z otoczenia, a ponadto – przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Prawidłowo oczyszczona skóra głowy nie tylko jest mniej podatna na łupież, nadmierne przetłuszczanie czy wypadanie włosów. Stwarza ona również bardzo dobre warunki do wzrostu kosmyków. W tym przypadku kluczowe jest znalezienie odpowiedniego szamponu oraz innych kosmetyków oczyszczających, np. peelingu. Połączenie kilku dobrej jakości preparatów może przynieść zaskakujące efekty. Warto pamiętać, że produkty zawsze powinny być dostosowane do rodzaju skóry głowy. Oczyszczanie przy użyciu odpowiednich kosmetyków wpływa pozytywnie na jej stan, a tym samym – na kondycję samych włosów.

Łagodny czy mocny szampon – który wybrać?

Podczas codziennego mycia lepiej sięgać po łagodne i średnie szampony do włosów. Zbyt częste stosowanie mocno oczyszczającego kosmetyku może skutkować podrażnieniem skóry głowy. Należy jednak pamiętać o tym, aby raz w tygodniu oczyścić ją szamponem o mocniejszym działaniu w celu pozbycia się pozostałości po kosmetykach, nadmiaru sebum czy martwego naskórka. Tu polecamy MEDAVITA Oxygen Detox Shampoo 250ml – Szampon detoksykujący, oczyszczający do każdego rodzaju włosów. Takie mycie ma również pomóc w zachowaniu równowagi hydrolipidowej skóry głowy. Po mocny szampon warto sięgnąć zwłaszcza w sytuacji, gdy skóra głowy jest przeciążona – m.in. w wyniku używania dużej ilości kosmetyków do stylizacji czy częstego olejowania włosów. Całkowite unikanie szamponów o mocnym działaniu oczyszczającym to błąd – podobnie jak używanie ich ze zbyt dużą częstotliwością.

MEDAVITA Oxygen Detox Shampoo 250ml – Szampon detoksykujący, oczyszczający do każdego rodzaju włosów

Medavita Cutis Pura – linia pielęgnacyjna do oczyszczania skóry głowy

Z myślą o prawidłowym oczyszczaniu skóry głowy marka Medavita stworzyła linię pielęgnacyjną Cutis Pura. Wchodzące w jej skład produkty przeznaczone są do wszystkich rodzajów skóry głowy z wyjątkiem powierzchni z ranami otwartymi. Ich stosowanie zaleca się szczególnie osobom borykającym się z problemami nadmiernej utraty włosów, łupieżu czy zbyt mocnego przetłuszczania. Kosmetyki Cutis Pura doskonale przygotowują skórę głowy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i ułatwiają wnikanie niektórych składników aktywnych do jej wnętrza. Zawarte w nich substancje pomagają usunąć złogi zrogowaciałego naskórka, wchłonąć nadmiar łoju i odbudować warstwę hydrolipidową skóry, czyli jej naturalną barierę ochronną. Produkty oczyszczające z serii Cutis Pura to także sposób na przywrócenie prawidłowego pH skóry i normalizacji poziomu flory bakteryjnej.

W skład linii wchodzi m.in. trychologiczny scrub do skóry głowy, mający na celu przygotowanie jej do kolejnych etapów pielęgnacji. Nie tylko delikatnie oczyszcza on skalp i wygładza skórę głowy, ale również zapobiega powszechnym problemom skórnym i stymuluje odnowę martwych komórek naskórka. Scrub warto stosować raz w tygodniu – co więcej, może on być używany również na skórę twarzy. MEDAVITA Cutis Pura Scrub-Argilla 75ml – Trychologiczny peeling do skóry głowy. Oprócz peelingu mechanicznego czyli scrubu w asortymencie Medavita znajdziecie także, peeling enzymatyczny w postaci toniku. Jego prosty sposób użycia i krótki czas oczekiwania na efekt przekonują wielu odbiorców. MEDAVITA Cutis Pura Preparatore Cutaneo 100ml – Tonik lotion oczyszczający

MEDAVITA Cutis Pura Scrub-Argilla 75ml – Trychologiczny peeling do skóry głowy

Linia Cutis Pura obejmuje ponadto emulsję oczyszczającą, przeznaczona dla profesjonalistów czyli użytku w salonach fryzjerskich i trychologicznych. z która dzięki ekstraktowi z japońskiego anyżu gwiazdkowatego pomaga utrzymać na dłużej przyjemne uczucie świeżości i czystości uzyskanej w trakcie mycia. Produkt dotlenia skórę głowy, przywracając równowagę hydro-lipidową, i ułatwia późniejsze przenikanie składników aktywnych. Wśród kosmetyków z serii Cutis Pura od Medavity znajduje się również tonik oczyszczający skórę głowy do stosowania przed myciem. Lotion dostarcza skórze głowy niezbędnego tlenu i pomaga usunąć zanieczyszczenia ze skalpu.

MEDAVITA Cutis Pura Preparatore Cutaneo 100ml – Tonik lotion oczyszczający