Odświeżanie koloru bez trwałej koloryzacji

Ciągłe farbowanie pasm może przyczynić się do ich osłabienia. Dlatego warto sięgać po alternatywne sposoby pozwalające odnowić i odświeżyć kolor bez obawy o niszczenie czy obciążanie kosmyków. W jaki sposób przywrócić włosom utracony kolor i blask bez konieczności ich trwałego koloryzowania?

Tonowanie włosów – sposób na piękny i lśniący kolor bez farbowania

Twoje włosy są matowe, utraciły swój żywy odcień i blask? To doskonały czas na szybką poprawę koloru za pomocą zabiegu, jakim jest tonowanie kosmyków. Jest to sposób polegający na zmianie lub poprawie koloru pasm przy pomocy produktów cieniujących. Wymienione preparaty nie dość, że odświeżają kolor pasm i poprawiają ich odcień między farbowaniami, to dodatkowo pielęgnują, wzmacniają i poprawiają kondycję pasemek, ponieważ zawierają w swym składzie cenne substancje odżywcze.

Pigmenty zawarte w preparatach do tonowania nie wnikają w głąb struktury włosa, ale osiadają na jego powierzchni, dzięki czemu zabieg nie niszczy kosmyków. Trzeba go jednak co jakiś czas powtarzać, ponieważ kolor nałożony przez tonowanie po jakimś czasie ulega wypłukaniu. Konkretny czas uzależniony jest od częstotliwości mycia kosmyków.

MEDAVITA Choice Mask 200ml – Maska do włosów koloryzująca, zmieniająca kolor (różne odcienie)

MEDAVITA Luxviva Color Enricher Shampoo 250ml – Szampon do włosów tonujący i wzmacniający kolor (różne odcienie)

Tonowanie włosów to zabieg dający naturalne efekty, który pozwala na ożywienie koloru, zniwelowanie niepożądanych odcieni oraz nabłyszczenie pasemek. Trzeba przy tym dodać, że efekty tonowania najbardziej są widoczne na włosach rozjaśnianych, blond, rudych, miedzianych i jasnobrązowych. Rezultaty mogą być jednak niezadowalające w przypadku włosów ciemnych i czarnych.

Choice Mask 30ml – Maska do włosów koloryzująca (różne odcienie)

Odsiwianie włosów – naturalna metoda korygująca siwe włosy

Odsiwianie włosów to zabieg w szczególności skierowany do mężczyzn, którego zadaniem jest stopniowe zniwelowanie siwych pasm. Jak działają odsiwiacze? Tego typu preparaty odbudowują pigment włosa, ponieważ w swym składzie zawierają substancje aktywne, utleniające się i tworzące na powierzchni kosmyków barwniki, które odpowiadają naturalnej barwie pasemek. Dzięki temu odsiwiacze nie farbują i nie maskują siwizny, tylko przywracają kosmykom ich naturalny kolor. Co ważne, kosmetyki służące do odsiwiania nie niszczą i nie osłabiają włosów. Warto przy tym dodać, że zabieg odsiwiania, celem podtrzymania zadowalających rezultatów, należy co pewien czas powtarzać.

Tymczasowa koloryzacja włosów

Koloryzacja tymczasowa to doskonały zabieg dla osób, które chcą się dowiedzieć, jak będą wyglądały i czuły się w innym kolorze włosów, jednak nie są do końca przekonane do trwałej zmiany odcienia swoich pasm. Koloryzację tymczasową najczęściej wykonuje się przy użyciu farb półtrwałych.

To preparaty, który działają inaczej niż farby trwałe, dlatego pozostają na naszych włosach zdecydowanie krócej. Farby półtrwałe posiadają delikatną, bezzapachową formułę oraz nie zawierają amoniaku, wody utlenionej czy innych substancji drażniących mogących niekorzystnie wpływać na stan włosów i skóry głowy. Pigmenty zawarte w farbie półtrwałej wprawdzie wnikają w korę kosmyków, jednak nie niszczą jej osłonki, dlatego nie powodują zniszczeń.

Efekty koloryzacji tymczasowej, w zależności od wyboru konkretnego preparatu, porowatości włosów czy stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych, utrzymują się od kilku do kilkudziesięciu myć. Koloryzacja tymczasowa to doskonały wybór na lato, kiedy możemy odrobinę zaszaleć i postawić na odważny, przykuwający uwagę pastelowy kolor, np. różowy, fioletowy czy niebieski. Farby półtrwałe to również świetny sposób na pogłębienie swojego naturalnego koloru.

Zdecyduj się na jeden z proponowanych przez nas sprawdzonych i skutecznych sposobów na odświeżenie i ożywienie koloru kosmyków, by móc cieszyć się ich pięknym, lśniącym i głębokim odcieniem, bez konieczności trwałego farbowania.