Dobry fryzjer, doskonałe cięcie, a następnie odpowiednia pielęgnacja i stylizacja kosmyków – tylko tyle wystarczy, by każdego dnia zachwycać modnym i stylowym uczesaniem. Poznaj nasze propozycje fryzur, które nigdy nie wychodzą z mody, doskonale się prezentują, a do tego są proste w wykonaniu.

Pompadour – ponadczasowa klasyka

Nasze zestawienie rozpoczynamy od najbardziej znanej i klasycznej męskiej fryzury, jaką jest pompadour. To ułożenie można rozpoznać po wysoko postawionej i zaczesanej do tyłu grzywce. By osiągnąć taki efekt, grzywka musi być zdecydowanie dłuższa niż włosy na czubku głowy. Optymalna dla tej fryzury długość grzywki to około 10 cm. Z kolei boki mogą być zaczesane do tyłu, w dół lub ogolone na zero. Jak wyczarować na swojej głowie takie uczesanie? W pierwszej kolejności nałóż na grzywkę piankę do włosów w celu zwiększenia ich objętości i podatności na układanie. Następnie przy pomocy okrągłej szczotki podkręć grzywkę i ułóż ją w kierunku tyłu głowy. Całość podkreśl bardzo mocną pomadą lub pastą.

MEDAVITA Idol Man Grip Structuring Gel 200ml – Żel strukturyzujący do włosów średnio utrwalający dla mężczyzn Szczotki termiczne do modelowania wlosów UPPERCUT DELUXE Easy Hold Light 90g – Pomada do włosów

Eleganckie fryzury męskie, czyli side part

Side part to elegancka i szykowna fryzura, której cechą charakterystyczną jest wyraźnie zaznaczony przedziałek dzielący kosmyki na dwie części. Miejsce, w którym zrobisz przedziałek, warto odpowiednio dobrać, biorąc pod uwagę profil twarzy i strukturę włosów. To idealna fryzura dla panów o średniej długości kosmyków i pociągłym kształcie twarzy. Jednak panowie z twarzą owalną lub kwadratową wcale nie muszą rezygnować z tego uczesania. Wystarczy, że postawią na nieco wyższego side parta, z wyraźnie zaakcentowaną grzywką. Do stylizacji tej fryzury, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, użyj matowej lub połyskującej pomady. Mężczyźni stylizujący w ten sposób włosy zawsze wyglądają modnie, męsko i stylowo!

HH SIMONSEN Blue Extreme Wax 90ml - Wosk do stylizacji włosów o ekstremalnej mocy utrwalenia
HH SIMONSEN Blue Extreme Wax 90ml – Wosk do stylizacji włosów o ekstremalnej mocy utrwalenia
REUZEL Red Pomade High Shine 113g – Pomada do włosów dla mężczyzn DOOP the Player 100ml – guma modelująca do włosów

Ponadczasowe fryzury męskie krótkie, czyli undercut

Kolejną propozycją fryzury, która nie wychodzi z mody, jest undercut, przypominająca nieco pompadour, ponieważ także polega na zaczesaniu kosmyków do tyłu. Jednak undercut odznacza się kilkoma, zasadniczymi różnicami. Po pierwsze, nie jest fryzurą tak wysoką, po drugie, w przypadku undercuta kosmyki są równe z przodu lub z tyłu albo proporcjonalnie skrócone ku tyłowi. By uzyskać na swojej głowie uczesanie undercut, wystarczą dość krótkie, bo 5-6 centymetrowe włosy. Boki powinny być natomiast wygolone. Do ułożenia tej fryzury wykorzystaj pomadę lub gumę do włosów i rozprowadź ją na kosmykach w taki sposób, jakbyś chciał zaczesać grzywkę do tyłu. To cięcie to idealna propozycja dla wszystkich panów, bez względu na ich rysy twarzy. Undercut doskonale prezentuje się zarówno na prostych, jak i kręconych włosach.

Slick back – klasyczny zaczes

Modne fryzury męskie wcale nie muszą być nudne! Wystarczy tylko spojrzeć na slick back, czyli kultowe uczesanie, które już od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród panów. Slick back to fryzura polegająca na zaczesaniu wszystkich włosów do tyłu. Jej cechą charakterystyczną są regularnie podcięte boki i góra uczesana do tyłu wraz z grzywką. To fryzura bardzo łatwa do ułożenia. Jedyne co musisz zrobić to, przy pomocy szczotki lub grzebienia, zaczesywać włosy do tyłu. By nadać fryzurze odpowiedniego kształtu i dobrze ją wystylizować, użyj pomady z matowym wykończeniem. Całość możesz utrwalić mocnym lakierem, a na boki nałożyć niewielką ilość wosku i mocno przygładzić kosmyki.

MATRIX Total Results High Amplify Volume Hairspray 400ml – Lakier nadający włosom objętość MASVERI Men Matt Paste 100ml – Pasta matująca HH SIMONSEN Styling Paste 90ml – Pasta do stylizacji włosów nadająca ekstremalne i matowe wykończenie

Fryzury męskie, które są zawsze na topie nie dość, że doskonale się prezentują, to dodatkowo są proste i szybkie w ułożeniu. Wystarczy tylko kilka ruchów szczotką i grzebieniem, podkreślenie oraz utrwalenie pasemek odpowiednim kosmetykiem do stylizacji i gotowe!