Sombre i ombre to jedne z najpopularniejszych technik koloryzowania włosów. Ombre króluje w koloryzacji już od kilku lat, w przeciwieństwie od sombre, czyli delikatniejszej odmianie ombre, które stało się popularne całkiem niedawno. Sprawdź, czym różni się ombre od sombre.

Ombre a sombre – różnice

Ombre jest trendem w koloryzacji, który cieszy się niesłabnącą popularnością już od dobrych kilku lat. To koloryzacja polegająca na przejściu z ciemnego koloru przy nasadzie włosów do jaśniejszych o kilka tonów końcówek. Efekt wspomnianego płynnego przejścia jest widoczny na całej szerokości włosów. W przypadku tej koloryzacji nie rozjaśnia się pojedynczych pasemek, tylko następuje stopniowe przejście kolorów. Osiągnięcie takiego efektu wymaga doświadczenia i umiejętności, dlatego na koloryzację ombre warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Z kolei sombre, a dokładniej soft ombre, to delikatniejsza odmiana ombre. Sombre na włosach to koloryzacja zakładająca rozjaśnianie kosmyków już od nasady ‒ tyle, że za pomocą pojedynczych i bardzo cienkich pasemek. W przypadku sombre jaśniejsze odcienie nie są nakładane tak równomiernie, jak w koloryzacji ombre. Z powodzeniem rozjaśnia się pojedyncze pasemka, krótkie i dłuższe, a także końcówki. Dzięki temu, że rozjaśnianie rozpoczyna się od nasady włosów, granica między odcieniami jest bardzo subtelna. W efekcie uzyskujemy bardzo naturalną i delikatną fryzurę.


Medavita Choice Mask Silver

Medavita Choice Mask Cool Brown

Medavita Choice Mask Beige

Ombre fryzura – komu pasuje?

Ombre to koloryzacja, która w szczególności polecana jest brunetkom. Dlaczego? Ponieważ ich naturalny kolor tworzy świetny i wyrazisty kontrast z jasnym kolorem końcówek. Jeśli jednak lubisz wyróżniać się z tłumu i eksperymentować z włosami, możesz postawić na rude ombre mogące występować w dwóch wersjach – rude włosy z blond końcówkami lub brązowe kosmyki z rudymi końcówkami.

Ombre to koloryzacja, która ma wyglądać tak jakby fryzura była czesana przez wiatr, dlatego efektywnie prezentuje się na długich włosach lub średnio długich i wycieniowanych. Wprawdzie ombre można wykonać na krótkich włosach, trzeba jednak podkreślić, że w tym wypadku efekt cieniowania nie będzie tak spektakularny. Ombre niezbyt dobrze prezentuje się na cienkich kosmykach. A to wszystko ze względu na dużą różnicę kolorów, przez co włosy mogą wydawać się nieco płaskie, co nie będzie korzystnie wyglądać u posiadaczek delikatnych kosmyków. Ombre to bardzo praktyczna koloryzacja, idealna dla pań chcących zamaskować odrosty lub wrócić do swojego naturalnego koloru, a nie mają czasu na regularne wizyty u fryzjera.

A komu pasuje sombre?

Sombre to rodzaj farbowania, które tak naprawdę sprawdza się na niemal każdym kolorze włosów. Choć szczególnie dobrze prezentuje się u blondynek, dając na blond włosach, świetlisty i naturalny, niczym muśnięty słońcem efekt. To idealna koloryzacja dla pań zarówno o długich, jak i dość krótkich, ale też cienkich i pozbawionych objętości kosmykach, ponieważ sombre nadaje włosom lekkości oraz optycznie zwiększa ich objętość. Jeżeli marzysz o zmianie koloru swoich włosów, ale boisz się radykalnej zmiany – sombre jest właśnie dla Ciebie!

Jak pielęgnować włosy ombre i sombre?

Choć omawiane koloryzacje nie niszczą włosów tak, jak farbowanie na całej ich długości, to jednak rozjaśnianie końcówek czy pojedynczych pasemek nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Dlatego, jeśli przez długi czas chcesz się cieszyć efektem koloryzacji ombre lub sombre musisz o kosmyki odpowiednio dbać. Do pielęgnacji wybieraj kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, które zapewnią kosmykom należyty poziom nawilżenia i odżywienia oraz zabezpieczą kolor przed blaknięciem.

Mamy nadzieje, że po dzisiejszym wpisie już wiesz na jaką koloryzację się zdecydować, by odmienić wygląd swoich pasemek i olśniewać nowym, pięknym kolorem.