Łysienie androgenowe to problem, który dotyczy głównie mężczyzn – w ich przypadku stanowi ono jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów. Co warto wiedzieć na temat tego schorzenia i w jaki sposób skutecznie zapobiegać jego rozwojowi?

Łysienie androgenowe – co to takiego?

Łysienie adrogenowe, nazywane również łysieniem typu męskiego, to choroba związana z nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron (DHT) – pochodną testosteronu. Wiąże się ono ze stopniową przemianą włosów we włosy meszkowe o cienkiej i krótkiej łodydze. Zdarza się, że ten rodzaj łysienia występuje również u kobiet, jednak zazwyczaj dotyka on pań dopiero w okolicach 70. roku życia. W takim przypadku utrata włosów jest wynikiem braku równowagi androgenowo-estrogenowej. Odpowiednio wczesna diagnoza, skuteczne preparaty oraz specjalistyczne zabiegi są w stanie opóźnić łysienie, jednocześnie wzmacniając włosy i pobudzając je do ponownego wzrostu.

Przyczyny i objawy łysienia androgenowego

Podstawową przyczyną łysienia androgenowego jest zbyt duża ilość DHT. Wpływa on na znajdujące się w mieszkach włosowych receptory androgenowe, charakteryzujące się nadwrażliwością na ten związek chemiczny. W wielu przypadkach łysienie typu męskiego jest również uwarunkowana genetycznie. Wśród innych, dodatkowych przyczyn schorzenia wymienia się też napięte mięśnie w okolicach skalpu czy mocny łojotok. A w jaki sposób objawia się łysienie androgenowe? Pierwsze objawy to przerzedzenie linii włosów na skroniach, nazywanym potocznie zakolami, oraz pojawienie się łysiny na wierzchołku głowy. Początkowo ma miejsce osłabienie i zmniejszenie mieszków, jednak z czasem da się zauważyć ich całkowity zanik.

Medavita Lotion Concentrée Homme – niezawodne remedium

Poszukując preparatu, który okaże się pomocny w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn, warto zwrócić uwagę na trychologiczny tonik marki Medavita – Lotion Concentrée Homme. Stworzono go właśnie z myślą o zwalczaniu objawów, a także samych przyczyn łysienia typu męskiego. Kluczowy składnik wcierki stanowi ekstrakt z palmy sabałowej Serenoa Repens, odpowiedzialny za działanie androgenowe – skutecznie hamuje on proces niszczenia mieszków. Ekstrakt z pokrzywy hamuje z kolei pracę enzymu 5-α-reduktazy, odpowiedzialnego za przemianę testosteronu we wspomniany już dihydrotestosteron. Inne obecne w preparacie składniki aktywne – m.in. witamina E czy proteiny pszenicy – wzmacniają i odżywiają cebulki włosów. To z kolei prowadzi do zahamowania wypadania, pobudzenia mikrokrążenia i stymulacji wzrostu nowych włosów.

Tonik dodatkowo dotlenia skórę głowy i nawilża włosy, a dzięki regulacji pracy gruczołów łojowych – zwalcza problem nadmiernego przetłuszczania się skóry. Regularne stosowanie Medavita Lotion Concentrée Home może poskutkować widoczną poprawą gęstości włosów oraz spowolnieniem, a nawet całkowitym zahamowaniem procesu ich wypadania. Jeśli więc szukasz skutecznego produktu, który pomoże uporać Ci się z łysieniem, ta wcierka to zdecydowanie dobry wybór. Jej regularne stosowanie sprawi, że Twoja skóra głowy stanie się bardziej napięta, a co za tym idzie – łatwiej będzie jej utrzymać włosy w mieszku. Wystarczy, że będziesz pamiętać o systematycznej aplikacji kilku kropel toniku na linii włosów – nie musisz robić nic więcej! Wcierka jest dostępna na stałe w naszym asortymencie – kurację możesz więc rozpocząć w każdej chwili.

Medavita Lotion Concentrée Homme

Medavita Lotion Concentrée

MEDAVITA Lotion Concentree Medatonic 100ml - wcierka przeciw wypadaniu wÅ‚osówMedavita Lotion Concentrée Medatonic

Zabiegi na łysienie androgenowe

Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić działanie wcierki od Medavity i jeszcze skuteczniej zawalczyć z łysieniem androgenowym, możesz zdecydować się też na odpowiedni zabieg medycyny estetycznej. Jednym z nich jest popularna mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę substancji zatrzymujących wypadanie włosów. Cenne składniki są w stanie zahamować proces słabnięcia mieszków włosowych i pobudzić włosy do ponownego wzrostu. W salonach Bea Beleza Hair Studio możesz natomiast skorzystać z konsultacji trychologicznej i samego zabiegu trychologicznego z wykorzystaniem wspomnianego Lotion Concentrée Homme.