Pakowanie przed wyjazdem dla wielu osób stanowi wyzwanie – zwłaszcza jeśli zabieramy ze sobą bagaż niewielkich rozmiarów. W jaki sposób zapakować w podróż kosmetyki, aby zawsze mieć pod ręką to, co najbardziej potrzebne?

Kosmetyczka – absolutny must have

Walizka lub torba podróżna to podstawa, jeśli wybieramy się w podróż – zarówno weekendową, jak i kilkutygodniową. Pojemny bagaż to jednak nie wszystko – przed wyjazdem warto zainwestować również w dobrej jakości kosmetyczkę. Oprócz wytrzymałych materiałów istotna jest jej pojemność oraz pakowność. Powinna być ona w stanie pomieścić wszystkie najważniejsze kosmetyki – tak, aby zawsze były one w zasięgu ręki, nawet w trakcie jazdy. Najlepiej jeśli kosmetyczka posiada kilka osobnych kieszonek, umożliwiających wygodny podział kosmetyków i akcesoriów higienicznych. Dobrym pomysłem może się okazać także rozdzielenie produktów do dwóch kosmetyczek – mniejszej, idealnej do torebki, oraz większej, przeznaczonej do bagażu głównego.

Produkty „travel size” lub próbki kosmetyków

Jeżeli podróż ma trwać kilka dni, większość kosmetyków można zastąpić ich mini wersjami. Mowa o kompaktowych produktach „travel size”, które mieszczą się nawet w najmniejszej torbie lub kosmetyczce. Zajmują one bardzo niewiele miejsca, a wciąż są w stanie wystarczyć na tej długości wyjazd. Miniaturowe kosmetyki na podróż dostępne są zarówno w małych buteleczkach i tubkach. Zazwyczaj o pojemności 50-55 ml jak i w formie jednorazowych saszetek. Nadają się idealnie na jedno lub dwudniowy wypad. Wśród kosmetyków „travel size” dostępne są zarówno żele pod prysznic, pasty do zębów czy szampony. Niewielkie opakowania ułatwiają zapakowanie większej ilości potrzebnych produktów.  Zamiast zabierać ze sobą dwie duże butelki żelu i szamponu, lepiej umieścić w kosmetyczce kilka mniejszych tubek. Jeśli natomiast Twoje ulubione produkty nie są dostępne w sprzedaży w miniaturowych wariantach, możesz przelać je z dużych butelek do mniejszych pojemniczków. Dobrym wyborem na krótkie wyjazdy mogą się okazać również próbki kosmetyków.

Miniaturowe wersje kosmetyków w ofercie Bea Beleza

Pakując kosmetyczkę na wyjazd, warto sięgnąć przede wszystkim po miniaturowy szampon – o dużą dostępność kosmetyków „travel size” zadbała m.in. marka Medavita. Niemal wszystkie jej szampony można znaleźć w opakowaniach o pojemności 55 ml – mowa m.in. o szamponie B-Refibre Reconstructive Shampoo czy Choice Color Glowing Shampoo. W asortymencie Bea Beleza nie zabrakło również saszetek z szamponami – np. Stapiz Ha Essence Shampoo, zawierającej zaledwie 15 ml produktu. W wersji podróżnej występują ponadto maski i odżywki do włosów – np. Medavita Keratin Miracle Sleek Hair Mask czy Medavita Curladdict Maschera Elasticizzante.

Jeśli natomiast zależy Ci na tym, aby Twoja fryzura prezentowała się idealnie nawet w trakcie wielogodzinnej trasy, możesz włożyć do torebki miniaturową pastę do stylizacji włosów – jak KMS Hair Play Molding Paste w 20-mililitrowym opakowaniu. Jeśli mowa o kosmetykach „travel size”, nie możemy zapomnieć o żelach antybakteryjnych do torebki – w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać! Przykładowo, Medavita Essential Hand Sanitizing Gel o pojemności 100 ml zmieści się nawet w najmniejszej kieszonce.

MEDAVITA Choice Color Glowing Mask 50ml

Medavita Choice Glowing Mask

Medavita B-Refibre Hair Mask


Medavita Keratin Miracle Hair Mask

Medavita Curl Addict Hair Mask

Odpowiednie zabezpieczenie kosmetyków

Pakując kosmetyki na podróż, warto zwrócić uwagę na to, aby były one odpowiednio zabezpieczone przed rozlaniem. W przeciwnym razie może ucierpieć nie tylko kosmetyczka, ale i zawartość walizki – ubrania, ręczniki lub, co gorsza, ważne dokumenty. Dobrym pomysłem może się okazać zapakowanie buteleczek i tubek z kosmetykami do woreczków strunowych. Najlepiej też sięgnąć po zupełnie nowe, szczelnie zamknięte produkty – w ich przypadku ryzyko przypadkowego otwarcia jest znacznie mniejsze, niż gdy w kosmetyczce znajdują się na wpół zużyte kosmetyki. Co więcej, na wyjazd lepiej zabrać ze sobą produkty w plastikowych buteleczkach – szklane flakoniki i butelki niosą za sobą zbyt duże ryzyko stłuczenia.