Dodaje włosom objętości i unosi je u nasady, wygładza i utrwala fryzurę oraz świetnie podkreśla skręt loków – pianka do włosów to jeden z podstawowych kosmetyków stylizujących o szerokim zastosowaniu. Wybór konkretnego produktu uzależniony jest od rodzaju posiadanych przez nas włosów oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. 

Pianka do włosów – jak działa?

Dobra pianka do włosów posiada szereg zastosowań. Jednym z jej głównych zadań jest dodawanie pasemkom objętości przy jednoczesnym unoszeniu ich u nasady. Jest to możliwe dzięki zawartości w ich składzie odpowiednio dobranych składników filmotwórczych oraz cząsteczek silikonu. Pianka wykazuje również działanie wygładzające, jeśli rozprowadzimy ją wzdłuż włosów, a w przypadku wgniecenia jej w wybrane pasma – świetnie podkreśla skręt. To jednak nie wszystkie jej zalety. Pianka oprócz swych właściwości stylizujących doskonale pielęgnuje włosy, ponieważ zawiera szereg składników nawilżających i korzystnie wpływających na kondycję kosmyków. Oprócz tego zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się pasm oraz chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Niektóre pianki, dzięki zastosowaniu nowoczesnej formuły, pełnią również rolę kosmetyku termoochronnego, skutecznie zabezpieczając pasemka przed wysoką temperaturą.

Jaka pianka do włosów jest najlepsza?

Najlepsza pianka do włosów to taka, która spełni Twoje oczekiwania oraz będzie odpowiednio dostosowana do rodzaju kosmyków. W sklepie internetowym Bea Beleza znajdziesz szeroki wybór pianek. Jesteśmy przekonani, że z łatwością uda Ci się wybrać kosmetyk odpowiednio dostosowany do Twoich potrzeb. Poznaj naszą ofertę!

  • Pianka utrwalająca – dzięki zawartym w niej składnikom, zapewnia maksymalne utrwalenie i utrzymanie nienagannej fryzury przez długi czas. Pomaga wygładzić włosy oraz ułatwia ich układanie.
  • Pianka nadająca objętość – pozwoli Ci wyczarować fryzurę o wymarzonym kształcie, pełną objętości i uniesioną u nasady. 
  • Pianka do włosów kręconych – doskonale podkreśla skręt zarówno włosów naturalnie kręconych, jak i tych po zabiegu trwałej. Po zastosowaniu pianki loki są bardziej wyraziste, nie puszą się oraz nie elektryzują. By nie uzyskać efektu sklejonych, nieestetycznych loków, nie należy przesadzać z jej ilością.
  • Pianka do włosów farbowanych – w swym składzie zawiera przede wszystkim filtry UV, składniki chroniące przed blaknięciem koloru oraz substancje nawilżające. Zapobiega matowieniu kosmyków, dzięki czemu przez długi czas pozostają one świeże i lśniące.
HH SIMONSEN Volume Mousse 300ml – Mus zwiększający objętość włosów KERASTASE Couture Styling Mouse Bouffante 150ml – Pianka nadająca objętość GOLDWELL Volume Double Boost Spray 200ml – Pianka w sprayu zwiększająca odbicie włosów u nasady i nadająca objętość

Jak używać pianki do włosów?

Pianka do włosów doskonale spełni swoje zadania pod warunkiem, że odpowiednio zaaplikujemy ją na włosy. Piankę zaleca się nakładać na świeżo umyte, osuszone ręcznikiem i przeczesane szerokim grzebieniem włosy. Starajmy się jednak nie nakładać pianki na skórę głowy, ponieważ taki zabieg może obciążać włosy i przyczyniać się do ich szybszego przetłuszczania. Sposób aplikacji pianki uzależniony jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać na włosach.

Jeśli chcesz, by Twoje włosy były wygładzone, a jednocześnie odbite od skóry głowy, piankę warto aplikować przy nasadzie kosmyków, a następnie suszyć je przy pomocy okrągłej szczotki, rozprowadzając w ten sposób kosmetyk na dolne partie pasemek. Zależy Ci na fryzurze pełnej objętości? Wetrzyj piankę w suche włosy, a następnie przesusz je suszarką do włosów. Jeśli marzą Ci się romantyczne fale lub loki, wgnieć piankę we włosy, rozpoczynając od końcówek. Dla wzmocnienia efektu warto wysuszyć włosy suszarką z dyfuzorem.

KASHOKI Grzebień Kazuko do gęstych i kręconych włosów WELLA EIMI Volume Boost Bounce 72h Nutri Curls Mousse 300ml – Pianka do loków HH SIMONSEN Boss Dryer Sorbet Blossom – Suszarka do włosów – Edycja limitowana

Dobra pianka do włosów sprawi, że Twoje włosy każdego dnia będą doskonale utrwalone, a przy tym efektownie wygładzone i uniesione u nasady.