fryzura do cienkich włosów

Cienkie włosy to zmora wielu kobiet. Nie dziwi ogromna popularność kosmetyków do pielęgnacji tego typu włosów czy zabiegów sztucznego ich zagęszczania. Bujne kosmyki to nie tylko oznaka zdrowia i witalności, ale również możliwość testowania różnych fryzur, które zawsze będą wyglądać dobrze. Niestety, cienkie i rzadkie włosy trudno się układa i nie jest łatwo wybrać dla nich odpowiednie cięcie. Jaką fryzurę wybrać do cienkich włosów, aby nie wyglądały na przerzedzone czy oklapnięte? Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji i stylizacji?

Jaką fryzurę wybrać do cienkich włosów?

fryzura do cienkich włosów

Po pierwsze – cieniuj!

Cieniowanie zwiększa optycznie gęstość włosów, więc jeśli to Twój problem, zawsze proś swojego fryzjera o tego typu cięcie. Cieniowanie spełnia swoje zadanie zarówno w przypadku osób z włosami prostymi, jak i kręconymi, zwiększając optycznie ich objętość. Podobnie jest w przypadku stopniowania.

Krótkie fryzury są stworzone do cienkich włosów

Boby i wszystkie krótkie fryzury są stworzone do cienkich włosów – na długich niestety dużo łatwiej dostrzec ten defekt. Jeśli więc krótkie fryzury Ci nie przeszkadzają, wybierz właśnie takie rozwiązanie. W dodatku w przypadku włosów kręconych, krótkie fryzury są lżejsze, przez co kosmyki bardziej się kręcą – i znów wygląda, że włosów jest więcej.

Fryzury dla Ciebie: bob, pixie, shag

fryzura do cienkich włosów – bob

Fryzura do cienkich włosów – bob. Źródło: http://www.fashionisers.com

cienkie włosy – pixie

Jaką fryzurę wybrać do cienkich włosów? Pixie. Źródło: http://www.short-hairstyles.co

cienkie włosy – shag

Cienkie włosy? Oto shag. Źródło: http://stylecaster.com

Wybierz sombre, ale nie ombre

Koloryzacja w najnowszych trendach dodaje delikatnej objętości włosom, dzięki farbowaniu refleksami. Włosy wyglądają na zdrowsze i bardziej gęste. Sombre jest delikatne, dlatego spełni swoje zadanie, ale pamiętajmy, że nie jest w tak w przypadku ombre, które nie jest polecane Paniom o cienkich włosach – taka fryzura może wyglądać niechlujnie.

Odpowiednia stylizacja

Cienkie włosy dobrze jest podkręcać na szczotce lub zawijać lokówką, dzięki czemu nabiorą pożądanej objętości i cała fryzura nie będzie wydawała się oklapnięta. Do zachowanie tego efektu na cały dzień przyda Ci się dobry spray do włosów. To opcja, która najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów długich i o średniej długości.

Dbaj o włosy

Wybieraj odpowiednie szampony, odżywki i maski, które są dedykowane właścicielkom cienkich włosów. Nawet cienkie włosy mogą wyglądać korzystnie, jeśli są zadbane, zdrowe i lśniące, a dodatkowo fryzura jest dobrana we właściwy sposób. Wybieraj kosmetyki odpowiednie do Twoich potrzeb, pomyśl o zmianach w diecie lub suplementacji pod tym kątem i korzystaj z dedykowanych zabiegów fryzjerskich.

A może Wy macie swoje typy, jaką fryzurę wybrać do cienkich włosów?

Jeśli tak, podzielcie się z nami w komentarzach 🙂