bezpieczne prostowanie włosów

Jak bezpiecznie prostować włosy? Chyba każda z nas zdaje sobie sprawę, że nadmierne stosowanie prostownic i lokówek wpływa negatywnie na kondycję włosów. Jednak żeby być ze sobą zupełnie szczerym, musimy iść o krok dalej – jeśli nasze włosy są zniszczone, suche, wysokoporowate, musimy zrezygnować z ich stylizacji na ciepło. Jeśli tego typu włosy będziemy regularnie prostować/nakręcać, żaden kosmetyk nie pomoże – ich kondycja będzie się stopniowo pogarszać. Jak korzystać z prostownicy i lokówki w najlepszy możliwy sposób? Jakich kosmetyków używać przed, a jakich po?

Jak bezpiecznie prostować włosy?

1. Pielęgnacja to podstawa

Często prostowane włosy wymagają intensywnej pielęgnacji – silnie nawilżających i odbudowujących ich strukturę odżywek i szamponów nowej generacji. Najlepsze do tego celu będą odżywki emolientowe dobrej jakości, nie zaszkodzi również regularne olejowanie włosów. O naszą fryzurę warto również zadbać od środka, pogryzając orzechy i nasiona, przyjmując odpowiednie suplementy itd.

2. Dobre zasady w prostowaniu

Po pierwsze: wybierajmy prostownice dobrej jakości. Po drugie włosy prostujemy suche i rozczesane, chyba że na naszej prostownicy wyraźnie jest napisane, że jest przeznaczona do prostowania na mokro. Starajmy się używać jej maksymalnie oszczędnie, bierzmy naraz tylko cienkie pasma – aby były proste już za jednym pociągnięciem. Najlepiej prostować włosy najniższą możliwą temperaturą.

3. Kosmetyki termoochronne

Przed prostowaniem należy użyć dobrej jakości kosmetyku termoochronnego, którego zadaniem jest zminimalizowanie negatywnego efektu, który prezentujemy naszym włosom. Są to kosmetyki, które delikatnie chronią strukturę włosa przed uszkodzeniami. Jak bezpiecznie prostować włosy? Korzystać z termoochronnych kosmetyków! Gamę takich produktów znajdziesz w naszym sklepie.

Kilka przykładów? Proszę bardzo!

Jeśli szukasz kosmetyku w dobrym stosunku ceny do jakości, polecamy Ci przede wszystkim termoochronny krem do stylizacji i suszenia włosów – LOREAL SE Blow Dry Cream oraz termoochronny spray LOREAL Tecni Art Pli Spray 200ml – Spray termo-modelujący. Oba kosmetyki nie tylko chronią włosy przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku wysokich temperatur, ale i zwiększają ich objętość i utrwalają fryzurę. Wyższą półkę cenową reprezentuje fluid do włosów wygładzający z termoochroną, który reduje też czas suszenia włosów i zawier witaminy odbudowujące. Z kosmetyków z wyższej półki polecamy natomiast KERASTASE Nutritive Nectar Thermique 150ml – Nektar termiczny do włosów suchych, chroni włosy przed uszkodzeniami termicznymi i mechanicznymi. Intensywnie je odżywia przywracając piękny i zdrowy wygląd. 

Wybór kosmetyku idealnego należy do Ciebie 😉