baby hair

Baby hair to krótkie, nowe, młode włosy. Zanim jednak całkowicie urosną i zagęszczą naszą fryzurę, mogą nam przysporzyć niemało kłopotów podczas układania pasemek, psując efekt niejednego uczesania. Dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak ujarzmić małe, odstające włoski.

Czym są baby hair?

Baby hair to małe włosy, które świeżo pojawiły się na głowie. Nowe kępki nie rozdwajają się i nie kruszą, poza tym są sprężyste i miękkie. Baby hair z czasem urosną i przyczynią się do zagęszczenia naszej fryzury, ale zanim to nastąpi, mogą być trudne do poskromienia i skutecznie uniemożliwiać ułożenie fryzury. Dla niecierpliwych mamy radę: baby hair nie wolno wyrywać ani golić, ponieważ w ostateczności korzystnie wpływają na stan i wygląd naszych włosów, czyniąc je wytrzymałymi i zdrowymi. W zasadzie, im więcej baby hair tym lepiej, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Jeśli niesforne kępki psują na etapie wzrostu niejedną Twoją fryzurę, przedstawiamy skuteczne sposoby na ich ujarzmienie. Sprawdź jakie!

Jak poskromić baby hair?

Istnieje kilka skutecznych i bezpiecznych sposobów na ujarzmienie małych, nowych kosmyków. Doskonałe efekty przynosi stosowanie odżywek wygładzających bez spłukiwania. Wystarczy umyć i wysuszyć pasemka, a następnie niewielką ilość takiego kosmetyku nałożyć na odstające kosmyki, delikatnie je przygładzając. Uważaj jednak, by nie przesadzić z ilością odżywki. W końcu zależy nam na subtelnym wygładzeniu, a nie obciążeniu włosów czy wywołaniu efektu przetłuszczenia. Prawidłowa pielęgnacja włosów to doskonały sposób na ujarzmienie niesfornych pasm. Dlatego w celu wzmocnienia efektu, regularnie sięgaj również po preparaty wygładzające wymagające spłukiwania. Produktem tego typu, szczególnie przez nas polecanym, jest Wella odżywka, która doskonale sobie radzi z problemem niezdyscyplinowanych włosów.

WELLA SP Smoothen Conditioner 1000ml – Odżywka wygładzająca MEDAVITA Lissublime Maschera Superlisciante 150ml – Maska do włosów puszących lub prostych wygładzająca LOREAL Tecni Art Liss Control+ 50ml – Serum wygładzająco-dyscyplinujące

Kolejną niezawodną metodą na poskromienie frywolnych baby hair jest stosowanie pianki do włosów. Niewielką ilością tego kosmetyku przygładź problematyczne włoski. Podobnie jak w przypadku odżywki, bądź ostrożna z ilością pianki, ponieważ zbyt duża jej ilość może posklejać pasemka. Baby hair możesz również wygładzić przy pomocy lakieru do włosów. Delikatnie spryskaj nim dłonie, rozetrzyj i przygładź odstające kosmyki. Jeżeli Twoje baby hair są wyjątkowo oporne na wygładzenie, metoda z pianką lub lakierem to najtrwalszy i najbardziej skuteczny sposób. Nowe, małe włoski przykleją się do pozostałych pasemek, dzięki czemu nasza fryzura będzie estetycznie wyglądać.

GOLDWELL Hair Lacquer Salon Only Hair Spray Black 600ml – Lakier do mocnego utrwalenia fryzury MEDAVITA Idol Light Fit Light Hair Mousse 200ml – Pianka do włosów delikatnie utrwalająca

Skuteczną walkę z baby hair umożliwia odżywienie i nawilżenie włosów. Taki efekt zostanie uzyskany chociażby dzięki olejowaniu kosmyków. To naturalna metoda pielęgnacyjna, która doskonale regeneruje pasemka. O tym w jaki sposób olejować włosy pisaliśmy już na naszym blogu we wpisie: Olejowanie włosów – jak i czym?

Jak widzisz, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na poskromienie odstających włosków. Pamiętaj jednak, że baby hair, choć mogą być przez pewien czas uciążliwe, w rzeczywistości pozytywnie wpływają na nasze włosy, pozostawiając je gęstymi, wzmocnionymi i zdrowymi.