Lato rozpoczęło się na dobre – a wraz z nim słoneczne i upalne dni. Dla wielu z nas oznaczają one zmianę nie tylko ubioru, ale również fryzury – powinna być ona przede wszystkim komfortowa. Na jakie fryzury szczególnie warto postawić o tej porze roku?

Beach waves – hit każdego lata

Jeśli dotąd stawiałaś latem na zwyczajnego kucyka, a włosy suszyłaś po każdym myciu, po lekturze tego artykułu inaczej spojrzysz na letnie fryzury. Wszystko to za sprawą popularnych beach waves, czyli popularnych plażowych fal. To wyjątkowo naturalny look w postaci swobodnych fal przypominających włosy tuż po zejściu z plaży. Jak wykonać taką fryzurę? Nie ma nic prostszego! Wystarczy, że wilgotne włosy spryskasz kosmetykiem strukturyzującym. Tego typu produkty zawierają często sól morską – to właśnie dlatego rezultat jest tak zbliżony do fryzury po kilku godzinach plażowania. Szczególnie godne polecenia rozwiązanie stanowi jedna z propozycji marki Bjork – Forma Textur Spray, czyli produkt strukturyzujący, lub Forma Salt Spray, wzbogacony właśnie o wspomnianą sól. Po użyciu sprayu trzeba już jedynie ugniatać włosy dłońmi przez kilka minut, a następnie pozostawić je do wyschnięcia. Suche pasma wystarczy lekko roztrzepać palcami i… letnie fale gotowe! Jeśli natomiast nie chcesz używać sprayu lub zwyczajnie nie masz go w danej chwili pod ręką, możesz związać włosy w warkocze, gdy jeszcze są wilgotne. Jeśli pozostawisz je tak na kilka rodzin, po rozpuszczeniu będziesz cieszyć się pięknym efektem.

Messy bun

Doskonałe rozwiązanie na letnie dni stanowią wszelkiego rodzaju upięcia. Mowa m.in. o kokach, które prezentują się świetnie zarówno na czubku głowy, jak i przy karku. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych rodzajów koków jest tzw. messy bun, czyli luźne, niemal niedbałe upięcie niewymagające żadnego utrwalenia. Sprawdza się on szczególnie w sytuacjach, gdy nie mamy czasu na długie układanie włosów i dopracowywanie fryzury. Aby stworzyć takiego luźnego koczka, wystarczy wykonać tylko kilka ruchów – a jedynym niezbędnym akcesorium jest dobra gumka do włosów. W tym przypadku nie musisz przejmować się wystającymi kosmykami ani upinać pasm przy twarzy – wręcz przeciwnie, kilka wypuszczonych kosmyków może dodać upięciu charakteru. Messy bun wykonasz nawet na średniej długości włosach – a jeśli wypadające przy karku pasma będą Ci przeszkadzały, wystarczy, że użyjesz wsuwki. Jeżeli z kolei preferujesz dopracowane, wygładzone koki, podczas tworzenia upięcia zastosuj piankę lub delikatny lakier – jak np. Medavita Idol Ego Light No Gas Hair Spray. Kosmetyk utrwali fryzurę na dłuższy czas, ale przede wszystkim – wygładzi odstające włoski.

Warkocz – lub warkocze – na różne sposoby

Inną fryzurą, na którą warto postawić w letnie dni, jest warkocz – lub dwa warkocze. Mowa zarówno o klasycznym, najbardziej podstawowym splocie, jak i o kłosie, francuzie czy dobierańcu. To idealny wybór dla pań, które nie przepadają za tradycyjnym kucykiem, a chciałyby spiąć włosy w upalny dzień. Kosmyki spięte w warkocz pozostają na miejscu nawet przy dużych podmuchach wiatru, a całość prezentuje się naprawdę efektownie, szczególnie na włosach z refleksami lub pasemkami. Co najważniejsze, warkocz nie wymaga mocnego utrwalenia ani wielu specjalnych akcesoriów. Jedyne czego potrzebujesz, to umiejętność zaplatania włosów w tak finezyjne kształty… i odrobina cierpliwości. Możesz jedynie spryskać lekkim lakierem włosy przy samym czole, o ile zdecydujesz się np. na francuza.

Kucyk w odświeżonej wersji

Nie da się ukryć – najszybszą i jedną z najczęściej wybieranych letnich fryzur jest klasyczny kucyk, który w upale zapewnia znacznie większy komfort niż rozpuszczone włosy. Może on występować zarówno w wyższej wersji, jak i w wariancie przy karku – wszystko zależy od osobistych upodobań. Jeśli jednak chcesz nieco ożywić zwyczajną „kitkę”, możesz połączyć ją z warkoczem. Wystarczy, że po upięciu włosów zapleciesz powstały kucyk w ulubiony rodzaj splotu. Możesz też wykonać dwa cienkie warkoczyki z włosów przy samej twarzy, a następnie związać całość w kucyka jak do tej pory. Możliwości jest mnóstwo – wcale nie musisz ograniczać się do klasycznego upięcia.

Niezależnie od tego, która z powyższych fryzur będzie królowała na Twojej głowie tego lata, każda pozwoli Ci czuć się pięknie i – przede wszystkim – komfortowo. W ofercie Bea Beleza z łatwością znajdziesz niezbędne kosmetyki i akcesoria, dzięki którym stworzysz perfekcyjne letnie upięcia. Oprócz produktów do utrwalenia czy tworzenia beach waves zwróć uwagę także na te z filtrami UV – latem naprawdę warto o nich pamiętać.