Kręcone włosy zazwyczaj są źródłem wielu komplementów. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo niezadowolenia może wywołać pielęgnacja i stylizacja loków u ich posiadaczek. Należysz do grupy właścicielek uroczych sprężynek? Chętnie podpowiemy Ci, w jaki sposób dbać o włosy kręcone. Zapraszamy do lektury!

Kręcone włosy

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów kręconych

Pod żadnym pozorem nie czesz swoich loków na sucho. Prowadzi to do niszczenia włosów, puszenia i rozprostowania skrętu. Najlepszą opcją będzie dla Ciebie korzystanie z grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Rozczesuj loki tylko na mokro, najlepiej w trakcie mycia, gdy znajduje się na nich warstwa odżywki. Zamiast grzebienia możesz wykorzystać palce – delikatnie rozdzielaj wilgotne pasma, aby ułatwić sobie ich późniejszą stylizację.

Delikatne mycie

Kręcone włosy potrzebują specjalnych kosmetyków. W ich pielęgnacji warto uwzględnić intensywne nawilżanie, ponieważ loki mają tendencję do nadmiernego przesuszania się. W produktach do mycia szukaj ekstraktów roślinnych, które dociążą i wygładzą Twoją fryzurę. Szampon powinien być delikatny, by nie zniszczyć naturalnego skrętu. Możesz zastąpić go myjącą odżywką. Raz na jakiś czas odśwież włosy i skórę głowy mocno oczyszczającym produktem. Dzięki niemu nadasz fryzurze lekkości.

GOLDWELL Dualsenses Curly Twist Hydrating Shampoo 250ml – Szampon nawilżający do włosów kręconych SARYNA KEY Pure African Shea Butter Curl Control Shampoo 500ml – Szampon z masłem shea do włosów kręconych

Mocne nawilżanie

Dbając o kręcone włosy, nie można zapomnieć o stosowaniu treściwych masek i odżywek. Stosuj nawilżające produkty po każdym myciu i ciesz się lśniącymi, zdefiniowanymi lokami. W składzie takich kosmetyków powinny znajdować się naturalne olejki i wyciągi z roślin. Nakładaj je poniżej linii uszu, żeby uniknąć utraty objętości u nasady.

GOLDWELL Curl & Waves Lightweight Wave Fluid 125ml – Fluid do włosów kręconych, loków i fal MEDAVITA Curladdict Maschera Elasticizzante 50ml – Maska do włosów kręconych podkreślająca skręt

Udana stylizacja loków

Naturalne sprężynki potrzebują pomocy w osiągnięciu ładnego skrętu. Ułatwiają to wszelkiego rodzaju stylizatory – pasty, kremy lub pianki. Rozprowadź niewielką ilość wybranego produktu na dłoniach i powoli aplikuj na wilgotne włosy. Ugniataj pasma od strony końcówek w kierunku skóry głowy. Możesz nawijać pojedyncze kosmyki na palec, jeśli nie układają się w taki sposób, jak pozostałe.

DOOP the Seeker 100ml – pasta sprężynująca loki HH SIMONSEN Curl Creme 100ml – Krem do loków

Suszenie kręconych włosów? Tylko z dyfuzorem!

Osiągnięcie ujarzmionych i lśniących loków jest możliwe dzięki stosowaniu odpowiedniej suszarki. Musi być ona wyposażona w dyfuzor i opcję zimnego nawiewu. Włosy pokryte środkiem do stylizacji umieszczaj partiami w dyfuzorze i susz chłodnym powietrzem. Zwróć uwagę na to, by Twój sprzęt posiadał funkcję jonizacji, która zapobiega nadmiernemu elektryzowaniu i puszeniu.

HH SIMONSEN Universal Diffuser Frizz Free Softstyler – Dyfuzor ELCHIM Hair Stylers Cocoon – Dyfuzor do suszarki dla modeli Milano & 2002 HH SIMONSEN XS Dryer – Kompaktowa suszarka do włosów z dyfuzorem

Prawidłowe cięcie

W celu osiągnięcia atrakcyjnej fryzury, udaj się do profesjonalisty. Zwróć uwagę na to, czy wybrany fryzjer specjalizuje się w stylizowaniu loków. Kręcone włosy modeluje się zupełnie inaczej niż proste, czy falowane. Wymagają one rozpoznania kierunku skrętu i cięcia w odpowiednich miejscach. Weź pod uwagę opinię znajomych – wygląd ich loków będzie świadczył o umiejętnościach fryzjera.

Dbanie o kręcone włosy wcale nie musi być żmudnym zajęciem. Delikatna stylizacja i odpowiednio dobrane kosmetyki zapewnią Ci burzę pięknych loków!