Przesuszone, rozdwojone i łamiące się końcówki to zmora wielu kobiet. Bardzo często są one skutkiem nieumiejętnej koloryzacji lub nieprawidłowej pielęgnacji. Sprawdź, jak należy dbać o końcówki włosów, by cieszyć się ich dobrą kondycją oraz pięknym wyglądem.

Systematyczne wizyty w salonie fryzjerskim

Podstawową zasadą, o której musisz pamiętać, jest regularne podcinanie włosów. To naturalne, że ich końce z czasem stają się cieńsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Z usług fryzjera warto korzystać przynajmniej raz na kilka miesięcy, by odświeżyć fryzurę i nadać jej odpowiedniego kształtu. Koloryzację przeprowadzaj tylko w zaufanym salonie, gdzie stosowane są produkty wysokiej jakości. Jeżeli wolisz samodzielne farbowanie, nie korzystaj z produktów niewiadomego pochodzenia.

Ogromna rola nawilżania

Nieustannie borykasz się z rozdwajającymi końcówkami? Koniecznie zadbaj o odpowiedni poziom nawilżenia! Suche włosy są delikatniejsze, przez co dużo szybciej się kruszą i łamią. Po każdym myciu nakładaj regenerującą odżywkę. W jej składzie powinny znajdować się głównie oleje, które nie tylko posiadają właściwości nawilżające, ale i ochronne. Warto także zwrócić uwagę na obecność keratyny, pełniącej funkcję podstawowego budulca włosa. Jej zawartość pomaga w odbudowaniu zniszczonych końcówek, a także zabezpieczeniu ich przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Co kilka myć stosuj mocno nawilżającą maskę. Potrzymaj ją na głowie przez około pół godziny. Możesz dodatkowo nałożyć czepek lub folię, a całość owinąć ręcznikiem i podgrzać suszarką. Podwyższona temperatura rozchyli łuski włosów, dzięki czemu lepiej wnikną w nie substancje odżywcze.

WELLA SP LuxeOil Keratin Conditioning Creme 200ml
– Odbudowująca odżywka w kremie, idealna dla suchych i zniszczonych końcówek

Prawidłowa stylizacja włosów

Częste korzystanie z lokówki lub prostownicy może doprowadzić do uszkodzenia włosów, co najczęściej objawia się złą kondycją końcówek. Stylizację na gorąco warto poprzedzić nałożeniem kosmetyku ochronnego. W tej roli dobrze sprawdzają się olejki, które dodatkowo zapobiegają puszeniu i dodają fryzurze blasku. Pamiętaj o tym, że podczas suszenia włosów najlepiej jest wykorzystywać chłodny nawiew. Zimne powietrze zamyka łuski, przez co stają się one bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

LOREAL Steampod Protecting Concentrate Beautifying Ends 50ml – Skoncentrowane serum scalające rozdwajające się końcówki KERASTASE Elixir Ultime Original Oil 100ml – Olejek pielęgnacyjny do wszystkich rodzajów włosów

Specjalistyczne preparaty na rozdwojone końcówki

Jeżeli zauważasz, że stan Twoich włosów zaczyna się pogarszać, zastosuj profesjonalne regenerujące produkty. Rozdwajające się końcówki może uratować intensywnie nawilżająca odżywka bez spłukiwania albo serum. Koniecznie uważaj z nakładaniem takich produktów powyżej linii uszu! Duża zawartość składników nawilżających oraz substancji ochronnych i wygładzających może obciążyć włosy. Tego typu produkty stosuj przede wszystkim na końcówki, które wymagają odbudowania.

KERASTASE Resistance 3-4 Serum Therapiste 30ml – Serum dwufazowe do włosów bardzo zniszczonych LOREAL Expert Absolut Repair Lipidium Conditioner 200ml – Błyskawicznie regenerująca odżywka do włosów bardzo uwrażliwionych OLAPLEX No. 3 Hair Perfector 100ml – Regenerująca, wzmacniająca i odbudowująca kuracja do włosów (do użytku domowego)

Aby uniknąć problemów z mocno zniszczonymi końcówkami, warto stosować się do podstawowych zasad ich pielęgnacji. Mocne nawilżanie, intensywna regeneracja oraz zabezpieczanie przed uszkodzeniem zmniejszą ilość rozdwojonych końcówek i zapobiegną powstawaniu kolejnych zniszczeń.